niedziela, 18 czerwca 2017 OPŁATY OSZCZĘDZANIE

Koniec oprocentowania 4% i zwolnienia z opłat za kartę do Konta Godnego Polecenia w BZ WBK


To już ostatni miesiąc obowiązywania promocyjnego oprocentowania 4% na Koncie Godnym Polecenia 4%. Ważne zmiany nadejdą już od 1 lipca 2017 r!

Niestety wygląda na to, że bank nie przygotował żadnej promocji dla posiadaczy oprocentowanych kont z dotychczas prowadzoną bezpłatnie kartą MasterCard.

Szczególnie należy uważać na opłatę za kartę, jaka wejdzie z dniem 1 lipca. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co należy zrobić jeszcze do końca miesiąca, aby za konto nadal nie płacić ani grosza.

Na osłodę należy dodać, że przez cały czas, BZ WBK daje możliwość dodatkowego zarobku w postaci wielu promocji dodatkowych z premią 50 zł, 20 zł czy 10 zł za wykonanie prostych czynności.

75 zł w gotówce do do darmowego Nest Konta

75 zł gotówki + do 250 zł za polecenie znajomym! Wystarczy założyć darmowe Nest Konto i spełnić proste warunki promocji.


Promocja trwa tylko do wyczerpania puli 800 wniosków!Koniec oprocentowania 4% do Konta Godnego Polecenia


Promocyjne warunki Konta Godnego Polecenia 4% kończą się 30 czerwca 2017 r. i dotkną wielu czytelników bloga.

Promocje Konta Godnego Polecenia 4% z premią cieszyły się rekordowym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, w końcu można było zarobić niemałe pieniądze i oprocentowanie 4% nawet do kwoty 24 000 zł, a do tego darmowe konto wraz z kartą i bankomatami.

Promocje, których dotyczy zmiana to:

Co zmieni się od 1 lipca 2017 r?


Od 1 lipca 2017 r. wszystkie Konta Godne Polecenia zakładane w jednej z powyższych promocji (łącznie można było posiadać ich aż 6!) przestaną być oprocentowane na 4%.

Druga zmiana to koniec promocji zwalniającej z opłaty za kartę MasterCard Omni, która w standardzie wynosi 7 zł miesięcznie. Zakończeniu ulegnie też opłata za sprawdzenie salda w bankomatach.


Co zrobić, aby po 30 czerwca 2017 r. nie płacić za obsługę konta?

Aby od 1 lipca 2017 r. się nie zdziwić, że bank zaczyna naliczać opłaty do konta, trzeba zamknąć wszystkie posiadane karty MasterCard Omni.

Listę kart znajdziecie po zalogowaniu w zakładce Karty.

W lipcu można też zamknąć dodatkowe konta i zostawić sobie tylko jeden rachunek, który przyda się do promocji organizowanych przez bank.

Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale.


Visa Sol

Jeśli nadal potrzebujecie karty płatniczej, to od razu możecie zamówić kartę debetową Visa Sol, która będzie prowadzona bezpłatnie po rozliczeniu co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przeciwnym razie za kartę zostanie naliczona opłata 4 zł / mc.

Należy uważać na inny zakres darmowych usług do karty Visa Sol. Za darmo można wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatów / wpłatomatów własnych Banku Zachodniego WBK. Pozostałe bankomaty kosztować będą 3% min. 5 zł (w kraju) lub 3% min. 10 zł (zagranicą).

W tabeli opłat widnieje także pozycja opłata za wznowienie karty, która wynosi 15 zł. Będzie to opłata pobrana raz na kilka lat, po skończeniu się daty ważność starej karty.


Karta bankomatowa

BZ WBK daje jeszcze inną możliwość dostępu do pieniędzy. Jest to zamówienie bezwarunkowo darmowej karty bankomatowej.

Służy jednak ona wyłącznie do wpłaty i wypłaty środków z bankomatów / wpłatomatów własnych BZ WBK.


Co zrobić z oszczędnościami po 30 czerwca 2017 r.?


Od 1 lipca 2017 r. trzeba będzie znaleźć inną przystać dla naszych oszczędności.

Konta Godne Polecenia w BZ WBK po prostu przestaną przynosić odsetki, czyli realnie pieniądze tutaj trzymane będą traciły na wartości (inflacja).

Jeśli chcecie pozostać w BZ WBK, to bank ma niezłą propozycję na okres 4 miesięcy. Jest to lokata Mobilna oprocentowana na 2,5%, którą można założyć na kwotę od 1000 zł do 20 000 zł.

Mogę Wam polecić trzy inne rozwiązania:
Więcej ofert najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziecie w rankingu lokat oraz w rankingu kont oszczędnościowych.Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane31 komentarze :

Jam Ci to pisze...

A nie można po prostu zastrzec karty przez zagubienie? Napisane jest cyt. "Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale."

Anonimowy pisze...

Kiedy zamknąć kartę? Z tego co pamiętam warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania 4% było posiadanie aktywnej karty debetowej. Jeżeli kartę zamknę w czerwcu to mi już nie naliczą oprocentowania 4% w czerwcu?

Anonimowy pisze...

Aż sprawdziłem :) O warunku utrzymania karty dla 4% na koncie nie ma ani słowa w regulaminie promocji "konto na 4% - druga edycja" Fałszywy alarm.

Darek M. W. pisze...

Zastrzeżenie karty jej nie zamknie i opłata nadal będzie się naliczała.

@up
Nie, do oprocentowania 4% nie ma potrzeby posiadania karty do konta.

Monika pisze...

Chyba nic nie było o aktywnej karcie. Ja swoje karty dostałam i przez cały rok ich nawet nie aktywowałam a procent co miesiąc się ładnie naliczał ;)

Anonimowy pisze...

Bezplatna do kont bedzie karta Visa V-mobile.

kaka' pisze...

Mam dwa pytania
1. Co jeżeli w szczegółach karty jest napisane status karty Nieaktywna
2. W opcji zastrzeżenia karty (której wcześniej nie było w aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej - pojawiła się chyba jakoś niedawno) jest napisane, że "Zastrzeżona karta zostanie na stałe wyłączona i nigdy nie będziesz mógł z niej skorzystać".
To jeszcze trzeba płacić za taką kartę?

Anonimowy pisze...

W BZ WBK karta po zastrzeżeniu, z automatu zostanie wysłana druga.

Tomm pisze...

Mnie rozbawił telefon Pani z lokalnego oddziału bzwbk z ofertą na kredyt, która po tym jak zobaczyła, że mam 6 kont kgp 4% powiedziała "no to oszukał Pan system" :P

Anonimowy pisze...

Hehe, u mnie też się dziwiła, po co mi tyle kont :D

Anonimowy pisze...

Jeśli zostawi się kartę Mastercard Omni to czy nadal wszystkie bankomaty są darmowe ?

Darek M. W. pisze...

Tak, za 7 zł otrzymujesz wszystkie bankomaty za darmo.

Tylko po co płacić 7 zł, jak w Nest Bank masz 75 zł premii na start + wszystko za darmo:
http://www.jakoszczedzic.pl/2017/06/nest-konto-z-bonusem-75-zl-oraz-nawet-250-zl-za-polecanie.html

Anonimowy pisze...

Banku już wie, że ludzie zaczynają rezygnować i zaczyna robić kłopoty!!!! Złożyłem pisemną rezygnację z posiadania konta i wypowiedziałem umowę w związku z wprowadzeniem zmian w regulaminie. Pismo wysłałem listem do Wrocławia. Bank odmówił mi zamknięcia rachunku! Kazali osobiście zgłosić się do banku bo podobno takie mają procedury. Powiedziałem w oddziale banku, że moja dyspozycja jest wiążąca dla banku i nie podpisze żadnych kolejnych dokumentów z nową datą. Kazali mi złożyć reklamację, że nie zamknęli mi konta tak jak chciałem. ABSURD TOTALNY!

Anonimowy pisze...

UWAGA
Próbowałem zamknąć kartę przez formularz internetowy BZWBK, ale tam do wyboru nie było kart Omni - ja wybrałem jakąś inną (chyba nawet kredytową, której nie posiadam).
Zadzwonił do mnie Pan z infolinii i zaproponował pozostanie przy karcie (bo darmowe bankomaty itp). Odmówiłem ze względu na opłatę. KONSULTANT ZAPROPONOWAŁ 2% CASHBACK za pozostanie przy karcie. Gdy również odmówiłem, to zaproponował BRAK OPŁAT DO CZERWCA 2018, na co się zgodziłem.
Polecam złożenie formularza przez internet (nie mam linka pod ręką teraz).

Darek M. W. pisze...

Dzięki za info! Bardzo cenna informacja.

Anonimowy pisze...

ja zamykalem przez internet i do mnie nikt nie zadzwonił. karta zamknieta. pewnie losowo dzwonią i jak się komuś trafi.

Anonimowy pisze...

Przecież nie da się zamknąć przez internet konta w WBK?!

Anonimowy pisze...

jak pójdę do oddziału żeby zamknąć tą kartę MasterCard Omni, to zrobią to od ręki i od razu będzie nieaktywna, czy muszę czekać 30 dni - co zahaczy o lipiec i naliczą mi opłatę za kartę za te dni lipcowe?

Darek M. W. pisze...

Tak, od ręki to robią. Najlepiej kartę wziąć ze sobą.

Anonimowy pisze...

Nie trzeba było mieć karty do konta. Ja zrezygnowałam na początku z karty i miałam tylko konto a oprocentowanie sie ładnie naliczało ��

Anonimowy pisze...

Czy jesli sie nie aktywowalo karty to trzeba z niej rezygnowac (beda pobierane za nia oplaty od lipca) ??

Darek M. pisze...

Tak trzeba, bo naliczy się opłata.

Anonimowy pisze...

Uzupełniają mój wpis o tym, że bank nie chce zamknąć konta w drodze listowej to powołują się na to, że korespondencja związana z rachunkiem w tym zawarcie umowy i jej rozwiązanie w formie pisemnej wymaga potwierdzenia podpisu przez notariusza, konsulat lub inny podmiot ustawowo uprawniony. Mają oczywiście mój wzór podpisu więc wiedzą, że podpis pod rezygnacją jest autentyczny. Ciekawe, że przy otwarciu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego nic im nie przeszkadzało i nie były potrzebne żadne podpisy notariusza a teraz jak chcę zamknąć to jest maksymalne utrudnianie. Jak ktoś ma do oddziału kilkanaście kilometrów to kto pokryje koszty dojazdu? Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją a już kilka kont zamykałem listownie. Sprawę zgłoszę do KNF i UOKiK. Zobaczymy jak podejdą do tematu bo uważam, że bank nie ma prawa nie przyjąć dyspozycji pisemnej, którą jest w stanie zweryfikować.

Anonimowy pisze...

Jak zamknąć kartę przez internet w tym banku-wystarczy opcja ZABLOKUJ KARTĘ?

Darek M. pisze...

@up up
Miałem nawet pomysł dowiedzieć się skąd takie regulacje i drążyć, niestety z braku czasu odpuściłem.

@up
jw. trzeba udać się do oddziału, inaczej karta nadal będzie aktywna, patrz komentarze wyżej.

Anonimowy pisze...

OK czyli tylko oddział. Jeszcze jedno pytanie- Czy niezbędne jest posiadanie przy sobie fizycznie karty do zamknięcia(jest kilkaset km od domu gdzie karty zostały i do najbliższego oddziału ma 40km.
Czy karta zamykana MUSI być aktywna-mam taką nawet nieaktywowaną(leży 300km dalej niż ja jestem)?

Darek M. pisze...

Możesz oczywiście powiedzieć, że już je zniszczyłeś.

Anonimowy pisze...

Nie sądziłem że dożyję czasów kiedy napiszesz tego typu artykuł. Ale dlaczego w tekście i w komentarzach siejesz ferment?

30 czerwca wieczorem dzwonimy na +48 61 81 19999 i mówimy że właśnie pies pogryzł nam kartę i trzeba ją zastrzec. Gdy panienka z infolinii potwierdzi zastrzeżenie dodajemy że samemu wybierzemy i zamówimy sobie nową. Następnie logujemy się i w zakładce sprawdzany że karta została zamknięta. Żadne opłaty nie zostaną pobrane w przyszłości. Kilkukrotnie sprawdzone i w sprawie karty nic nie trzeba więcej robić.

Druga sprawa to nic nie napisałeś o tej bezwarunkowo bezpłatnej karcie do własnych bankomatów i wpłatomatów.

Anonimowy pisze...

@20 czerwca 2017 11:51
podaj ten link do formularza z którego korzystałeś bo nie mogę znaleźć

Piotr Sopalski pisze...

A co z kartą MasterCard Mobile Debetowa. Mam aktywna na moim telefonie i często z niej korzystam. Czy za nią też będą opłaty? Czy mogę zrezygnować z MasterCard Omni a zostawić tylko Mobile.
W każdym razie i tak trzeba się pożegnać z tym bankiem i czekać na nową promocję dla "nowych klientów".

Darek M. pisze...

Nie, karta mobilna jest póki co nadal darmowa.Także możesz ją zostawić. Co do tych promocji to racja, właśnie jest kolejna z premią 350 zł na start.

Prześlij komentarz