piątek, 3 lutego 2012

Koniec lokat antybelkowych w Getin Noble Bank
Najnowszy baner Getinonline lokaty Magicznej Piątki oraz Lokaty Turbo informuje nas o „Ostatniej Szansie na lokatę bez podatku Belki!”.

Ze źródła prnews.pl dowiadujemy się natomiast o tym, że cała grupa Getin Noble Banku wycofa w najbliższym tygodniu lokaty antybelkowe ze swoich ofert.

Informacje te są zbieżna z informacją widniejącą w karcie produktów lokat „Magiczna Piątka” oraz „Lokatę Turbo”, z których wynika, że ostatni dzień w którym możemy opłacić lokatę to 19 lutego. Prawdopodobnie będzie to ostatni dzień, kiedy będziemy mogli założyć lokaty z dzienną kapitalizacją odsetek omijające podatek Belki w grupie Getin Noble Bank. Po odjęciu od tego dnia 14 dni (ze względu na możliwość opłacenia lokaty przez 14 dni od złożenia wniosku) wychodzi nam data 5 lutego jako ostatni dzień na złożenie wniosku o w/w lokaty.

Niestety oprocentowanie lokat w GetinOnline oraz OpenOnline nie jest obecnie zachęcające i spadło już poniżej granicy 6% netto, powyżej której utrzymywało się przez ostatni czas.

Aktualne oprocentowanie:
  • Magiczna Piątka - 5,84% netto (5 miesięcy),
  • Lokata Turbo - 5,82% netto (6 miesięcy), 
  • Top Lokata - 5,63% netto (3 miesiące).

Na szczęście Idea Bank oferuje nam korzystniejsze oprocentowanie na lokatach TAX FREE, w wysokości 6% (5-, 6-, 9-miesięcy) - 6,05% netto (12- i 15-miesięcy).
Jednocześnie mamy możliwość uniknięcia podatku Belki na jeszcze dłuższy czas – nawet do 15 miesięcy. Oferta ważna jest do 8 lutego (możliwość opłacenia lokaty do 22 lutego).

Zakładając lokatę warto spojrzeć do karty produktu, gdzie widnieje rzeczywiste oprocentowanie lokat na dany dzień.

Następnie możemy znaleźć optymalną kwotę lokaty i założyć odpowiednią lokatę.

0 komentarze :

Prześlij komentarz