100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

sobota, 3 marca 2012

Pożyczki społecznościowe – Kokos.pl
Pożyczki społecznościowe (Social Lending) stają się coraz bardziej powszechne. Sam uważam, że jest to dobra alternatywa do obligacji korporacyjnych, czy przy zachowaniu pewnych zasad, nawet lokat bankowych, które ostatnio oferują coraz niższe oprocentowanie.

Najpopularniejszym serwisem pożyczek jest Kokos.pl i właśnie jego opisem zajmę się dzisiaj.


Przed rozpoczęciem inwestycji na Kokos.pl warto zapoznać się z zasadami Bezpiecznego inwestowania.

Inwestując w pożyczki warto skorzystać z Zestawu Narzędzi Pożyczkodawcy, dzięki którym dowiemy się, czy dany PB (Pożyczkobiorca) posiada kredyty w innych serwisach tego typu czy zasięgniemy wielu ciekawych informacji na temat spłacalności, porównań serwisów, itp.


Statystyki spłacalności na dzień 19-02-2012 wyglądają następująco:
Ile można zarobić?

Zarobić można naprawdę wiele, poniżej przedstawiam ranking najlepszych inwestorów:


Jak widzimy, najlepszej osobie udało się osiągnąć wynik 73,39% (licząc już spłacone pożyczki). Pięćdziesiąta osoba w rankingu osiągnęła natomiast wynik 23,57%.


Rozliczenia podatku

Liczby z powyższej tabeli podają już wyniki uwzględniający podatek, który zapłacimy w rocznym zeznaniu podatkowym PIT.

Niestety wciąż nie jest jasne w jaki sposób rozliczać dochody uzyskane z inwestowania w pożyczki. Przy regularnych inwestycjach Urzędy Skarbowe mogą żądać założenia działalności gospodarczej.

Biura rachunkowe mogą pomóc przy rozliczeniach, szczególnie w wypadku większych inwestorów.


Wnioski

Jak widzicie, są pewne alternatywy w stosunku do obligacji czy lokat bankowych. To, w jaki sposób będziemy lokować / inwestować nasze pieniądze zależy od nas. Na pewno inwestując w pożyczki, trzeba spędzić więcej czasu niż zakładając lokatę przez Internet. Jednak przy obraniu dobrej strategii, poświęcony czas zaprocentuje. A wcale nie trzeba spędzać go wiele. Wystarczy, że raz na jakiś czas zalogujemy się do serwisu i przejrzymy trwające aukcje. Jeżeli jakaś nam odpowiada to w nią inwestujemy.

1 komentarze :

Pożyczki społecznościowe pisze...

Bardzo interesujące co Pan napisał, ale pożyczki w Kokos czy finansowo są obarczone pewnym ryzykiem, o czym Pan nie wspomniał. Jednym z nich jest "nagłe zapadanie się pod ziemię" dłużników i brak ściągalności długu.

Prześlij komentarz