czwartek, 31 stycznia 2013

BGŻ Optima – nowe oprocentowanie Konta Oszczędnościowego
Dzisiaj BGŻOptima poinformowała swoich klientów o nowym oprocentowaniu Konta Oszczędnościowego od 4 lutego 2013 roku. Wyniesie ono 4,8% w skali roku i ma obowiązywać do końca lutego.

Poniżej przedstawiam wiadomość z banku i powód, którym tłumaczy się bank z obniżki oprocentowania.


Informacja z banku
Z czego wynika zmiana oprocentowania? Dostosowujemy ofertę do aktualnej sytuacji na rynku depozytów, w tym zmiany stawki WIBOR 3M z poziomu ponad 5% w lipcu ubiegłego roku do 3,98% w dniu wczorajszym.
W związku ze zmieniającą się sytuacją gospodarczą oraz spadkiem inflacji w Polsce, Rada Polityki Pieniężnej rozpoczęła cykl obniżek stóp procentowych. Oprocentowanie dostępnych na rynku kredytów, jak również depozytów jest oczywiście powiązane z aktualnym poziomem referencyjnej stopy procentowej ustalanej przez RPP.
Jak sytuacja makroekonomiczna wpływa na realny zysk z Pana oszczędności? W związku z obniżającą się inflacją, pomimo spadku stóp procentowych i w konsekwencji zmiany oprocentowania w bankach, realny zysk na produktach depozytowych pozostanie na porównywalnym poziomie do ubiegłego roku, kiedy inflacja była wyższa. Jak szacują nasi ekonomiści, inflacja w 2013 roku powinna wynieść poniżej 2% w porównaniu do 3,7% w ubiegłym roku.
Jak Pana konto oszczędnościowe będzie oprocentowane w tym roku? Niezależnie od sytuacji rynkowej pragnę zapewnić, że Konto Oszczędnościowe BGŻOptima pozostanie jednym z najbardziej atrakcyjnych produktów tego typu pod względem uzyskiwanych zysków. Zachęcam do sprawdzenia tego za pomocą porównywarki produktów oszczędnościowych dostępnej na naszej stronie internetowej.
[...] 
Tymczasem proszę zapoznać się z aktualną Tabelą Oprocentowania dostępną na naszej stronie internetowej.

4 komentarze :

Anonimowy pisze...

4,8% ? to jakaś kpina :) to chyba na czołówkę przejdzie teraz z kont oszczędnościowych ponownie deutsche bank, tyle tylko, że nie wiadomo na jak długo, bo wyniki za ostatni kwartał tego banku są słabe...

LL pisze...

Dzisiaj poinformowała? Ta informacja była umieszczona w dokumentach podczas zakładania konta. Wprost tam podali, że po okresie promocyjnym oprocentowanie spadnie do 4,8%.

DrogaDoWłasnegoM Darek pisze...

Niestety taka a nie inna jest tendencja na rynku. Trzeba oszczędności przenosić do mniej znanych banków typu SK Bank

DrogaDoWłasnegoM Darek pisze...

Hmm, jak konto zakładałem lekko rok temu to nie było takiej informacji ;-)

Konto oszczędnościowe nie służy do codziennego logowania i sprawdzania, więc wielu osobom może to umknąć

Prześlij komentarz