środa, 23 stycznia 2013

Getin UP – wprowadzenie do ofertyJak zapewne większość z was zauważyła, Getin zaczął dosyć intensywną kampanię promującą nowe konto – Getin UP.
Pora przyjrzeć się tej ofercie.

Konto można założyć poprzez wniosek online.

Prezentacja nowinek


Na dedykowanej stronie getinup znajdziemy prezentację reklamującą nowe rozwiązania. Są to m.in.:
 1. Przelew bez znajomości konta odbiorcy (mail, sms, facebook)
 2. Aplikacja mobilna (na razie tylko na Androida) – nic nowego
 3. Płatność telefonem w sklepie – technologia NFC lub naklejka zbliżeniowa
 4. Stan konta wyświetlany na ekranie karty płatniczej – Karta MasterCard Display
 5. Celowe Konta Oszczędnościowe – pomagające/podpowiadające jak uzbierać określoną kwotę w zadanym terminie.
 6. Oszczędzaj spontanicznie – poprzez aplikację na telefonie umożliwi przelewanie drobnych kwot (5, 10 lub 15zł). W sumie pomysł podobny do tego jaki ma jeden znajomy.Każde 5zł jakie wyda mu pracownik sklepu wrzuca do skarbonki. Tutaj jest to zautomatyzowane i w dodatku oprocentowane.
 7. Oszczędzaj wydającopcja zachowaj resztę, nic nowego. Dobra w zasadzie tylko dla osób które nie potrafią co miesiąc odłożyć stałej sumy i po prostu jej przelać na konto oszczędnościowe
 8. Oszczędzaj korzystając z konta – Wreszcie coś ciekawego, pomysł rodem z Konta Skarbonkowego w Getinonline. Za każde założenie lokaty, przelanie kwoty powyżej 750zł czy dokonanie transakcji kartą powyżej 100zł.
 9. Analizuj swoje domowe finanse – ostatnio tego typu rozwiązania są niezwykle popularne wśród banków. Dlatego też nie ma tu żadnej innowacyjności.
 10. Nie płać za konto – aby konto było w pełni darmowe należy wydać kartą min. 300zł miesięcznie.
 11. Korzystaj z innowacyjnej i funkcjonalnej bankowości internetowej – sam jestem ciekaw czy Getin stać na dobry system bankowości internetowej. Ten znany z getinonline jest jednym z najgorszych jaki znam.
 12. SMS Info – usługa, która powiadomi nasz poprzez SMS lub e-mail o zdarzeniach na koncie. Koszt usługi to 3,99zł miesięcznie. W ramach usługi otrzymujemy do 30 powiadomień SMS i dowolną liczbę powiadomień e-mail.Konto Getin Up - opłaty

 • 0zł za wypłaty w bankomatach Euronet w Polsce
 • prowadzenie konta kosztuje 9,99zł. Można być zwolnionym z tej opłaty jeżeli wydamy kartą min. 300zł w poprzednim miesiącu
 • opłata za kartę w wysokości 3,99zł. Zwolnienie z opłaty przysługuje w przypadku wykonania transakcji na min. 100zł.
 • dla Klientów do ukończenia 25 roku życia prowadzenie rachunku jest bezpłatne, jeśli w ciągu miesiąca zostaną rozliczone transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 100 złWnioski


Na pierwszy rzut oka konto niczym nie zachwyca. Czy innowacyjna karta płatnicza z wyświetlaczem i klawiaturą przyciągnie rzeszę klientów? Moim zdaniem nie bardzo.
Alior Sync bije Getin Up niemal w każdym elemencie. Bez dobrego produktu oszczędnościowego nic mnie nie skłoni do założenia tam konta.
Dodatkowo, jeżeli nie zrobimy transakcji na min. 100zł to za konto przyjdzie nam zapłacić w sumie 13,98zł (9,99zł za prowadzenie konta oraz 3,99zł za kartę). To już spora kwota.

6 komentarze :

kry pisze...

Nic specjalnego. "Badziew" ładnie opakowany w słowa.

DrogaDoWłasnegoM Darek pisze...

Na tą chwilę tak to wygląda :)

A tak szumnie był zapowiadany.

FZG pisze...

Bardzo chaotyczna oferta Getinu. Kogo oni chcą przyciągnąć? Kilka produktów, które mają być nowinkami sugeruje, że "targetują" na młodych, którzy lubią gadżety, ale z drugiej strony przede wszystkim zależy im na braku opłat (które tutaj są wysokie). Do tego jeszcze dochodzi fakt złej sławy banku i szykuje się największy bankowy niewypał ostatnich miesięcy.

Chyba, że liczą na to, że wszyscy polecą na kartę z wyświetlaczem :)

DrogaDoWłasnegoM Darek pisze...

Mam dokładnie takie samo zdanie.
Niby do 25 roku życia wystarczy wydać 100zł aby konto było darmowe.

Anonimowy pisze...

Moim zdaniem oferta jest równie dobra jak Alior czy mBank. Getin wprowadza dużo innowacji, które ułatwiają życie codzienne. Słyszeliście o koncie z darmowym limitem ?

Anonimowy pisze...

Faktycznie Getin wprowadził ciekawa ofertę.

Prześlij komentarz