środa, 13 lutego 2013

Citi Handlowy – zwrot do 10% wartości rachunkówPromocja Sprytnego Billa na zwrot 5% opłaconych rachunków została zakończona, to świetny moment na opisanie konkurencyjnej promocji banku Citi Handlowy.

Citibank postanowił powrócić z promocją zwrotu do 10% wartości opłaconych rachunków poprzez aplikację mobilną. Nowa promocja usługi FotoKasa  zapewni zwrot za Internet, gaz, telefon oraz taksówkę w Warszawie.

Zwrot otrzymamy za faktury następujących wystawców: UPC, Orange (TP), Netia, PGNiG, Taxi MPT Warszawa (zwrot do 20zł).

Jeżeli chodzi o taxi MPT Warszawa to zwrot (maksymalnie 20 zł) otrzymamy za pierwszy przejazd i płatność poprzez FotoKasę. Może się tak zdarzyć, że za przejazd nie zapłacimy ani grosza, bo bank zwróci nam całą zapłaconą kwotę.

Od każdej opłaconej faktury otrzymamy maksymalnie zwrot 20zł. Za wszystkie wykonane płatności w ramach promocji możemy otrzymać łącznie do 100zł. Posiadacze kont wspólnych otrzymają natomiast nawet do 200zł.

Promocja trwa od 7 lutego 2013 do 30 kwietnia 2013 roku lub do wyczerpania limitu promocji, czyli 10 000zł transakcji wykonanych Fotokasą. Bank poinformuje nas na swojej stronie internetowej o osiągnięciu tego pułapu.


FotoKasa, co to takiego?

FotoKasa to usługa dostępna w aplikacji Citi Mobile zainstalowanej w telefonie komórkowym. Umożliwia ona odczyt informacji z kodu 2D za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym i na tej podstawie realizację przelewów za pomocą aplikacji Citi Mobile.

Kody 2D umożliwiające realizację przelewu za pomocą usługi FotoKasa dostępne są na fakturach Partnerów Promocji (UPC Polska Sp. z o.o., Netia S.A., Telekomunikacja Polska S.A., PGNiG S.A., PTK Centertel Sp. z o.o.) lub w przypadku Taxi MPT Warszawa na identyfikatorach kierowców taksówek. W przypadku Orange, kody dostępne są wyłącznie na fakturach papierowych.

W celu wykonania przelewu za pomocą usługi Fotokasa niezbędne są:
a. smartphone z systemem operacyjnym Android, iOS lub BBOS, z wbudowanym aparatem fotograficznym o rozdzielczości minimum 3.2 MPix i funkcją autofocus,
b. Aplikacja CitiMobile dostępna dla wybranych telefonów z systemem operacyjnym Android, iOS oraz BBOS,
c. Dostęp do Internetu.

Pobierz aplikacje Citi Mobile:
Aplikację na iPhone pobierzesz z App Store
 Aplikację na Android pobierzesz z Google Play

Aplikacji szukaj pod hasłem „Citi Handlowy”


Jak skorzystać z promocji?

Aby skorzystać z promocji należy zarejestrować się na stronie promocji (podając imię, nazwisko, PESEL, zgadzając się z treścią regulaminu promocji oraz wyrażając zgody na przetwarzanie danych przez Citi Handlowy).

Z promocji skorzystać mogą użytkownicy posiadający smartfona z zainstalowaną aplikacją Citi Mobile.
Proces płatności za pomocą FotoKasy jest bardzo prosty:

Krok 1:


Krok 2:


Krok 3:


Uwaga!

Aby otrzymać zwrot, transakcje muszą zostać zaksięgowane w okresie trwania Promocji, czyli wykonując płatność kartą pomijając limit 10 000 transakcji, bezpiecznym terminem byłby 26 kwietnia. Wynika to z księgowania płatności na kartach +3 dni, a czasem +4 dni i więcej.


Ile zwrotu można otrzymać?

Poniższa tabela przedstawia rodzaj transakcji obejmującej zwrot oraz maksymalną wartość zwrotu u każdego Partnera Promocji:


Posiadacze kont indywidualnych mogą otrzymać do 100zł premii, natomiast jeżeli posiadacie  konto wspólne to do zgarnięcia jest do 200zł.

Zwroty zostaną dokonane do końca następnego miesiąca od momentu rozliczenia transakcji. Czyli jeżeli wykonamy płatność i zostanie ona rozliczona w lutym, to pieniądze zostaną przelane do końca marca.
Na szczęście w przypadku tej promocji nie musi się martwić podatkiem dochodowym jak w przypadku promocji Getin Up.

Najciekawsze punkty regulaminu:


"6. Łączna wartość zwrotów otrzymanych przez Uczestnika z tytułu udziału w Promocji nie może przekroczyć 100 PLN.

7. Promocja jest ograniczona do pierwszych 10 000 transakcji spełniających warunki Promocji.

10. W przypadku kont wspólnych, każdy ze współposiadaczy może otrzymać zwrot o
maksymalnej kwocie 100 PLN.
11. W przypadku kart kredytowych zarówno posiadacz Karty Głównej oraz użytkownik Karty Dodatkowej może otrzymać zwrot o maksymalnej kwocie 100 PLN.
12. Zwroty będą dokonywane w miesięcznych okresach rozliczeniowych, w terminie do ostatniego dnia miesiąca kalendarzowego za miesiąc poprzedni.
15. Świadczenie otrzymane w ramach Promocji przez Uczestnika, nie będącego pracownikiem Banku ani nie będącego osobą zatrudnioną przez Bank na podstawie stosunku cywilnoprawnego, korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 68a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 z póz. zm.)."


Jak podkręcić zwrot?

Jeżeli posiadamy kartę kredytową w banku to warto użyć właśnie jej do opłacenia rachunków. Taka transakcja zostanie uznana jako transakcja bezgotówkowa, co daje nam dodatkowy darmowy kredyt na okres do 54 dni. Pieniądze w tym czasie można trzymać na koncie oszczędnościowym.

Jeżeli natomiast mamy tylko jedną fakturę która spełnia warunki promocji, to można ją opłacić dwukrotnie, płacąc „w przód”. W ten sposób otrzymamy zwrot za przysze rachunki.


Błąd aplikacji?!

Niestety próbując zapłacić za rachunek PGNiG po zeskanowaniu kodu 2D pojawił się błąd:

„Kod nie jest obsługiwany przez FotoKasę, Jeśli wystawca jest na Twojej liście odbiorców przelewów możesz wykonać standardowym przelew przez Citi Mobile (odbiorcę dodasz do listy w Citibank Online)”.

Na tym więc skończyła się moja przygoda z promocją FotoKasy. Jak wygląda to u was?!


Podsumowanie

Opisywana promocja jest świetnym rozwiązaniem dla osób posiadających konto w banku Citi Handlowy oraz telefon z systemem Android lub iOS.

Niewątpliwą zaletą i wyższością tej promocji nad promocją Sprytnego Billa jest oprócz wyższego zwrotu (10% zamiast 5%) bezpieczeństwo. Nie musimy rejestrować dodatkowego konta, ściągać nowej aplikacji i przede wszystkim przekazywać naszych danych obcej firmie.

Są jednak i wady. Lista partnerów akcji jest bardzo uboga. Czasem, jak pokazuje mój przypadek, występują problemy z działaniem FotoKasy.

Czy warto skorzystać?

Oczywiście, jeżeli spełniasz wszystkie warunki akcji to warto skorzystać z tej promocji i zyskać te kilka – kilkadziesiąt złotych.

4 komentarze :

Studencki Portfel pisze...

U mnie w rodzinie, brat korzysta. Jak sam wspomniałeś lista jest uboga, w sumie w niektórych miejscach bardzo uboga. Ale kilka złoty można zawsze zaoszczędzić.

Anonimowy pisze...

Jak dla mnie to zdecydowanie za dużo czasu straconego jak na te maksimum 20 zł zwrotu... Inne banki wprowadzały zdecydowanie fajniejsze promocje. Czego jednak wymagać od Citi, które nigdy nie słynęło z innowacyjnych produktów.

Darek M. pisze...

Mając zainstalowana aplikacje opłacenie rachunków poprzez FotoKasę zajmie mniej czasu niż normalnie

Anonimowy pisze...

Do niedawna byłem klientem tego banku, niestety nie było tak przyjemnie... Zwłaszcza opłaty za konto były kolosalne. Przeniosłem się do Getin Up.

Prześlij komentarz