czwartek, 30 maja 2013

mSAVER – uwaga na niskie oprocentowanie


Muszę przyznać, że sam nieco przespałem moment zakończenia promocji w mSAVER. Dodatkowo z jakiegoś powodu na wyciągu widzę, że aktualne oprocentowanie nawet za zeszły miesiąc spadło do standardowych 1,80%!!!

W dobie drożejących kont osobistych zalecam zamknięcie nieużywanych rachunków, tak, abyśmy pewnego dnia nie obudzili się z ujemnym saldem jednego z nich. Dla przykładu, wielu klientów Polbanku jest właśnie w takiej sytuacji.


Aktualne oprocentowanie na mSAVER


Od tamtego czasu oprocentowanie na mSAVER spadało co najmniej dwukrotnie aby obecnie osiągnąć niemal dno w postaci 0%. Trzymanie pieniędzy na mSAVER obecnie mija się z celem. Kontynuować oszczędzanie na nim powinny jedynie osoby, które nie potrafią same oszczędzać i ucinanie końcówek z płatności kartą czy też automatyczne przelewanie pewnej kwoty miesięcznie jest jedyną metodą na oszczędzenie jakiegoś grosza.

mSAVER – oprocentowanie
standard od 3 000 PLN (1)
1,80 %
premium do 3 000 PLN (2)
3,00 %

1 Oprocentowanie standardowe naliczane jest w przypadku gdy suma miesięcznych zasileń rachunku będzie równa lub wyższa 3 000 PLN (dotyczy miesiąca kalendarzowego) oraz gdy całkowite saldo rachunku przekroczy kwotę 49 999,99 PLN.
2 Oprocentowanie premium naliczane jest w przypadku miesięcznego zasilania rachunku kwotą nie większą niż 2 999,99 PLN. W przypadku przekroczenia tej kwoty,  zostanie przywrócone oprocentowanie standardowe (dotyczy miesiąca kalendarzowego).


Gdzie przenieść środki?


Zapraszam do rankingu lokat i rachunków oszczędnościowych, gdzie każdy będzie mógł sam ocenić czy i gdzie warto założyć konto oszczędnościowe.

Najlepsze propozycje moim zdaniem to:

1.      Meritum Bank

Konto oszczędnościowe w Meritum Bank oprocentowane jest na 4,20%. Można założyć kilka rachunków, przy czym z każdego można dokonać jednego przelewu w miesiącu bezpłatnie.


2.      BGŻOptima

Konto oszczędnościowe w BGŻOptima oprocentowane jest na 3,80%. Dodatkowo można skorzystać z Lokaty Bezkarnej oprocentowanej na 4,30%, którą w razie potrzeby można zerwać przed czasem bez utraty odsetek.


3.      Bank Millennium

Bank Millennium oferuje 4% na Koncie Oszczędnościowym dla nowych klientów. Niestety promocyjne oprocentowanie obowiązuje tylko przez pierwsze 3 miesiące. Oprocentowanie w takiej wysokości obowiązuje do kwoty 50 000 zł. Po trzech miesiącach spada ono do 2,50%.


4.      ING Bank

ING Bank oferuje od 4% do 4,20% na Otwartym Koncie Oszczędnościowym dla nowych klientów. Niestety podwyższone oprocentowanie jest, podobnie jak w Banku Millennium ograniczone tylko do pierwszych 4 miesięcy.


Wnioski


Pamiętajcie, przy niskim kapitale oprocentowanie rachunku jest sprawą drugorzędną. Odmówienie sobie jednego piwa miesięcznie przy niskim kapitale może mieć większy wpływ na nasze oszczędności niż trochę wyżej oprocentowane konto oszczędnościowe.


Oczywiście wszystko w granicach rozsądku, obecnie oprocentowanie na mSAVER jest tak śmiesznie niskie (1,80%), że na pewno warto je przenieść na konto oszczędnościowe do Meritum Bank (4,20%) lub BGŻOptima, gdzie zarobią one dwa razy więcej (3,80%). Jeżeli ulokujemy je na Lokacie Bezkarnej to będzie to jeszcze więcej (4,30%).

6 komentarze :

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem dlaczego tak drastycznie obniżyli oprocentowanie, mogli zostawić chociaż te przyzwoite 4%. Teraz wszyscy klienci pouciekają i z ich wspaniałego pomysłu nici no chyba, że ktoś przegapi koniec promocji.

Droga do własnego M. pisze...

Rachunki oszczędnościowe oddzielone są od reszty tak, ze nie widać ich po zalogowaniu. Po drugie, wiele osób nie pokwapi się do obliczenia i sprawdzenia jakie jest aktualne oprocentowanie. Tym sprytnym sposobem bank ma pewnie spory kapitał niemal za darmo.

Anonimowy pisze...

Gdzie można sprawdzić jakie jest aktualne oprocentowanie na mSaver (oczywiście nie chodzi mi o ich stronę tylko moje konto) i czy ta promocja z wysokim oprocentowaniem wynosiła 6 miesięcy ogólnie (od - do) czy indywidualnie od momentu wpłacenia do nich środków. U mnie mija 5 miesiąc odkąd trzymam tam kasę dlatego nie wiem czy już wybierać czy jeszcze trzymać miesiąc. Pozdrawiam

Droga do własnego M. pisze...

Niestety nie ma takiego miejsca albo ja o nim nie wiem. Przez infolinię powinni coś powiedzieć.

Geoarbitraż pisze...

Faktycznie, oprocentowanie śmiesznie niskie. Szkoda, bo sam produkt jest bardzo fajny.

Michał Kubiak pisze...

oprocentowanie w WBK do 50 tys. 1,25% a potem nie jest lepiej:)

Prześlij komentarz