środa, 31 lipca 2013

Lion’s Bank - Lokata BONJOUR na 5,50%


Tym razem coś dla bardziej majętnych osób. Chodzi o nową ofertę Lion’s Bank – 3-miesięczną Lokatę Bonjour na 5,50%, którą można założyć od 50 000 zł.

Lokatę można założyć w banku po uprzednim wypełnieniu formularza kontaktowego online (doradca skontaktuje się w celu umówienia wizyty).

Podstawowe dane Lokaty Bonjour:


  • Minimalna kwota lokaty: 50 000 PLN
  • Maksymalna kwota lokaty: 100 000 PLN
  • Okres lokaty: 3 miesiące
  • Rodzaj stopy procentowej: stała
  • Oprocentowanie: 5,50%

* Klient może założyć maksymalnie 1 Lokatę BONJOUR (dalej „Lokata”). Oferta jest ważna od dnia, w którym została opublikowana poprzez umieszczenie jej w witrynie internetowej www.lionsbank.pl. Przez założenie Lokaty rozumie się złożenie przez Klienta dyspozycji założenia Lokaty w okresie ważności oferty. Nieopłacenie złożonej dyspozycji lub zerwanie Lokaty przed okresem zakończenia lokaty nie uprawnia do złożenia ponownej dyspozycji.


O Lion’s BankJuż na wstępie pewnie każdy zapyta, co to za nowy bank? Lion’s Bank, pierwsze słyszę. Muszę przyznać, że sam byłem lekko zaskoczony nowym bankiem i jego ofertą. Jednak wystarczyło odwiedzenie strony internetowej, aby wszystko się wyjaśniło.

Lion’s Bank to oddział Private Bankingu Idea Banku:

Centrala
Idea Bank SA oddział Lion's Bank
ul. Domaniewska 39, 02-672 Warszawa
T: +48 22 288 80 12
F: +48 22 288 82 11

Innymi słowy jest to twór stworzony aby przyciągnąć najbogatszych klientów:

„Lion’s Bank to nowy wymiar private bankingu. Zrywamy z wszelkimi schematami tradycyjnej bankowości. Nadrzędnym celem jest dla nas pomnażanie majątku Klientów. Kierując się zasadą "zarabianie, a nie oszczędzanie", stworzyliśmy niepowtarzalne narzędzia pozwalające Klientom osiągać wysokie zyski. Niezwykle ważnym obszarem naszego działania jest rynek nieruchomości
Lion’s Bank to propozycja dla osób zamożnych, przekonanych o swojej wartości i cieszących się autorytetem w swoim otoczeniu. To również propozycja dla osób przedsiębiorczych i obdarzonych siłą ducha, mających ambitną wizję i zdeterminowanych, aby osiągać to, czego pragną. 
Lion’s Bank został stworzony przez menedżerów będących ojcami polskiego private bankingu. Powstał on również dzięki zaangażowaniu doświadczonych inwestorów – twórców alternatywnej koncepcji budowania majątku w oparciu o rynek nieruchomości. Lion’s Bank otwiera nowy rozdział w bankowości prywatnej.”

W trzecim i czwartym zdaniu mamy zawarty cel banku: to jest pomnażanie pieniędzy poprzez „zarabianie” a nie „oszczędzanie”. Można więc przypuszczać, że nowa lokata ma być tylko wabikiem, którzy przyciągnie zamożnych klientów do odwiedzenia oddziałów banku. Następnie doradcy będą mogli spróbować przekonać tychże klientów do bardziej ryzykownych inwestycji.

Wracając do oddziałów, tych jest nadzwyczaj mało – zaledwie sześć.

Oddziały Lion’s Banku:


WARSZAWA,
UL. WILCZA 3 i AL. JEROZOLIMSKIE 63
POZNAŃ,
UL. PADEREWSKIEGO 6
WROCŁAW,
UL. POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH 73-95 (SKY TOWER)
GDAŃSK,
UL. STĄGIEWNA 13/1
KRAKÓW,
UL. KOPERNIKA 8

Infolinia banku: 800 100 700


Dalsze szczegóły

  • Gwarancja kapitału: Depozyty gwarantowane w 100% przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty stanowiącej równowartość w złotych 100 000 EUR
  • Odnawialność TAK – kapitalizacja odsetek/NIE***
  • Kapitalizacja: na koniec Okresu Umownego
  • Skutek zerwania lokaty przed upływem okresu, na jaki została założona: utrata należnych odsetek
  • Termin ważności wniosku: 14 dni
 *** Lokata ma charakter odnawialny, tzn. po upływie Okresu Umownego Lokata jest odnawiana na kolejny okres umowny, o ile Dyspozycja nie stanowi inaczej. W takim wypadku po upływie Okresu Umownego Okresu Umownego środki oprocentowane zostaną na zasadach właściwych dla Lokaty BON APPÉTIT, zakładanej na Okres Umowny wynoszący 1 miesiąc.


Lokata Bonjour jest lokatą odnawialną, jeżeli tylko na etapie zakładania nie złożymy odpowiedniej dyspozycji.

Lokata standardowo odnawiana jest na zasadach 1-miesięcznej lokaty Bon Appetit, czyli najniżej, choć mimo wszystko dosyć przyzwoicie oprocentowanej – na 3,35%.

Oprocentowanie lokaty Bon Appetit:

Okres
Oprocentowanie nominalne
1 miesiąc
3,35%
3 miesiące
4,30%
6 miesięcy
4,15%
12 miesięcy
4,05%


Chodzą słuchy, że od wielu osób wymaga się posiadania rachunku w Lion’s Banku, mimo że nie ma takiego zapisu w regulaminie banku. Wszystko tutaj zależy od doradcy, na którego trafimy.

Dodatkowo, aby założyć lokatę, należy wypełnić wniosek online, po czym udać się do jednego z oddziałów banku i porozmawiać z doradcą o inwestycjach. Domyślać się można, że ten będzie nas próbował przekonać do ulokowania pieniędzy w jakieś fundusze inwestycyjne, lokaty strukturyzowane, inwestycje w sztukę lub jeszcze inne produkty. W końcu domena banku to „zarabianie” a nie „oszczędzanie”.

Co myślicie o nowym banku i jego ofercie?

19 komentarze :

Anonimowy pisze...

Od 18 lipca lokata jest tylko na 50 dni i podniesiono widełki do zakresu 100-200 tys. zł.

Anonimowy pisze...

Podobno można ją założyć tylko w oddziale. A tych oddziałow jak kot napłakał - patrz mapka. Więc co, jechac przez pół Polski do oddzialu ??

Darek M.W. pisze...

Celem lokaty jest przyciągnięcie grubych ryb do oddziałów. Jednak nie wiem czy takie osoby dadzą się naciagnąć na jakieś produkty dodatkowe.

Anonimowy pisze...

Czym różni się Lion's Bank od Noble Bank? to i to należy do Getin holdning. Czy się mylę?

Darek M.W. pisze...

Wszystko jest napisane, wystarczy dokładnie przeczytać wpis :)

Anonimowy pisze...

nalezy dodac, idea bank i getin bank maja ten sam system transakcyjny, ktory ma "ciekawy" feature. Otoz niezaleznie od tego jak ustawisz odnawialnosc lokaty i tak na jakis czas przed wygasnieciem ustawi sie na odnawialna. To sie dzieje notorycznie z nimi i nawet moje komentarze na ten temat kasuja na FB. Z jednodniowymi lokatami tak nie robia juz - a teraz getin online ma lokate bumerang 1-dniowa na 4% i jest ok - dluzsze terminy bym sprawdzal na waszym miejscu! pozdrawiam.

Darek M.W. pisze...

W czasach, kiedy jeszcze Getin Online miał ciekawe oferty lokat wspominałem o tym przy każdym wpisie. Temat jest znany od dawna.

Anonimowy pisze...

4% a 5,5% to jest różnica, ale jeśli weźmiemy pod uwagę odnawialność co 24 godziny i dopisanie odsetek to może się okazać , że 4% to znacznie więcej niż 5,5%
Może jakiś księgowy się wypowie.

Darek M.W. pisze...

Więcej nie wyjdzie. Wyjdzie trochę więcej niż lokata 4% z kapitalizacja na koniec okresu.

Mam juz gotowe narzędzie do liczenia odsetek dla was.
Jak tylko znajdę dłuższa chwile to znajdzie się w osobnym wpisie.

Anonimowy pisze...

Dziś spadło do 5%.

Anonimowy pisze...

Nie do końca podoba mi się w tym Lwim banku. Po pierwsze - NIE DA SIE praktycznie wejść do oddziału bez wcześniejszego terminu, które z kolei tez są dość limitowane. Po drugie - nie da się zadzwonić do nich bo jest tylko infolinia. A ta infolinia jest obsługiwana przez nie do końca kompetentne panienki. Mówiły mi , żebym się spieszył, bo lokata Bon Jour ma być likwidowana z końcem LIPCA ale może i nie będzie... A miało to miejsce właśnie z końcem lipca...

Anonimowy pisze...

Założyłem lokatę w Lion's Banku na 50 dni. Musiałem zadzwonić na infolinię i umówić się na spotkanie co w Wwie akurat nie było wielkim problemem przy "aż" dwóch oddziałach. Oddział w centrum na Wilczej świeci nowością i jest zrobiony na wypasie. Na recepcji gości wita modelka o idealnych wymiarach podając coś do picia i wskazując jeden z przeszklonych pokoi. Dobrze ubrany bankier pojawia się kilka minut później...i jak przypuszczałem pierwsze pół godziny poświęciliśmy na omówienie inwestycji w apartamenty lub jak kto woli pokoje hotelowe w różnych polskich "kurortach". Przy umowach minimum 5-letnich zwrot oscyluje w granicach 6-8% rocznie w postaci wypłat comiesięcznego czynszu dając jednocześnie możliwość bezpłatnego korzystania z apartamentu przez ok.3 tygodnie w roku (1 tydzień w sezonie i 2 poza). Bankier się jednak nie narzucał z ofertami, a innych produktów nie próbowano mi wcisnąć. Założenie lokaty wymagało podania swoich danych i numeru konta zwrotnego, a wypełnienie druku zajęło 2 minuty. Ponieważ jakiekolwiek dyspozycje są możliwe wyłącznie osobiście w oddziale to radzę nie wybierać odnowienia lokaty gdyż wypłata środków będzie wymagała ponownego fatygowania się osobiście. Dyspozycji przez internet czy telefon nie przewidują więc jak wspomniano w tym artykule jedynym celem lokaty Bon Jour jest ściągnięcie co bogatszych obywateli do banku aby "przy okazji" zaoferować inwestycje w nieruchomości. Nie są one wcale takie głupie ale wymagają blokady 300-400tysięcy na kilka lat.

Anonimowy pisze...

Ja już ponad tydzień oczekuję na podpisanie umowy o lokacie. Doradca spotkał się ze mną dość szybko, ale jak nie dałam się namówić na sporządzenie przez niego "portfela" dla mnie, to na zawarcie umowy o lokatę 5% na 50 dni chyba się nie doczekam. Oddział we Wrocławiu.

Anonimowy pisze...

W moim przypadku, o którym piszę powyżej, cieszyłem się względnym spokojem przez większość czasu trwania lokaty. Jednak na kilka dni przed jej upływem dzwoni pani z infolinii "w imieniu bankiera" i usilnie próbuje mnie umówić na spotkanie aby przedyskutować dalsze losy moich pieniędzy (zanim pieniądze wypłyną z Lionsbanku). Tydzień później otrzymałem z powrotem wkład wraz odsetkami po czym znowu dzwoni ta sama pani "w imieniu bankiera" :) W całym procesie "private banking w wydaniu Lion's Bank" zabrakło zaangażowania samego Private Bankiera, który przez dwa miesiące nawet nie zadzwonił. O otrzymaniu jakichkolwiek ofert na maila można pomarzyć gdyż obsługa banku usilnie próbuje człowieka skłonić do wizyty. Dziwna to oferta private banking gdzie w dobie internetu bank nie potrafi zaprezentować oferty innymi kanałami niż bezpośrednia rozmowa. Obsługa miła i pomimo nachalności jest w tym jakiś potencjał ale nie nazwałbym Lion's Banku private bankingiem. Ot, jakiś czasowy twór marketingowy Idea Banku.

Anonimowy pisze...

Dzień dobry,
Za kilkanaście dni kończy się moja lokata bonjour. Możecie podzielić się propozycjami jakie otrzymaliście od doradców z Lion'sa, jak inwestować uwolnione środki? Mnie między innymi proponują inwestowanie w global selection. Jakoś w necie nie mogę się doszukać informacji na ten temat.
Może, ktoś ma jakąś wiedzę i się podzieli

Anonimowy pisze...

Co po skórzanych fotelach jeżeli po przelaniu pieniędzy nie otrzymałam potwierdzenia założenia lokaty co powinno nastąpić automatycznie LiOn's Bank Warszawa Wilcza 3.. Dopiero po kontakcie na infolinię doradca oddzwonił i powiedział, że jak koniecznie chcę to mogę jeszcze raz przyjechać i odebrać potwierdzenie. papierowe. Pracownik nie wie co to jest potwierdzenie elektroniczne, a i te papierowe przedstawia wiele do życzenia.
Wszystko to pokazuje całkowity brak profesjonalizmu i jest wręcz niegrzeczne. Co to może oznaczać? Odradzam korzystanie z tego banku. Jedyną pociechą jest fakt, że bank jest fililią Idea Banku gdzie zawsze wszystko gra na 100%
Zaniepokojona klientka

Darek M.W. pisze...

Wygląda to na zacofany system / podejście "nowego" banku. Muszę wręcz powiedzieć, że w XXI w. jest to szokujące ;)

Anonimowy pisze...

Ja również nie otrzymuję potwierdzenia lokaty, choć błagam o nie od półtora tygodnia, oddział w al. Jerozolimskich. Liczne telefony na infolinię i do bankiera nic nie dały, cały czas mówią, ze juz to zrobią, lub ze juz wyslali, lecz na pomylony adres mailowy, lub ze system wygenerował z błędem, więc trzeba czekac na nowe, lub że juz wyslali, i okazuje się, że przyslali pustego maila. W końcu dali potwierdzenie bez pieczątki ani niczyjego podpisu, mimo że się jest tam rubryka "podpis i pieczęć uprawnionego pracownika", to pozostaje ona pusta . Czy ktoś z was wie, dlaczego bank unika wydania potwierdzenia? Jaki może mieć w tym cel? Teraz pluję sobie w brodę. Nerwy niewarte ew.zysku.

Anonimowy pisze...

Jak się dowiedziałam potwierdzenie wysyłane jest na indywidualną prośbę klienta i może być w formie papierowej lub elektronicznej. Ja dostałam na drugi dzień na pocztę wraz z pieczątką i podpisem bankiera. (wilcza) Póki co jest zadowolona z obsługi.. kolejne spotkanie za 30 dni wiec zobaczymy co zaproponuja.

Prześlij komentarz