100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

poniedziałek, 5 sierpnia 2013

BGŻOptima – Lokata 6% z funduszem oraz 4% na koncie oszczędnościowym na start


BGŻOptima jako bank dla oszczędzających nie rozpieszcza nas ostatnimi czasy. Początek był bardzo mocny: BGŻ Optima – 6,48% netto – rewolucja w oszczędzaniu.

Później niestety oprocentowanie już tylko spadało, ustępując rywalom z innych banków. Dzisiaj postanowiłem przedstawić aktualną ofertę banku. W międzyczasie BGŻOptima wprowadziła nowy wygląd strony widoczny powyżej.

Konto na Start na 4%


W obecnej promocji dla nowych klientów BGŻOptima oferuje oprocentowanie w wysokości 4% przez 3 miesiące. Po tym czasie spada ono do 3,3%.Konto BGŻOptima - oferta dla nowych Klientów:
waluta
PLN
oprocentowanie nominalne
4,00% w skali roku*
okres podwyższonego oprocentowania
3 pierwsze miesiące prowadzenia Rachunku Głównego

Konto BGŻOptima:
typ oprocentowania
stałe
kapitalizacja odsetek
miesięczna
opłata za wyciąg elektroniczny
0 zł
opłata za otwarcie i prowadzenie
0 zł
minimalna kwota na rachunku
0 zł
maksymalna kwota na rachunku
brak limitu
ilość rachunków celowych
3
możliwość otwierania lokat terminowych
tak
możliwość inwestowania w fundusze inwestycyjne
zależne od konta


Lokata 6% z funduszem

 

Lokata z funduszem to połączenie inwestowania z oszczędzaniem. W zamian za nabycie jednostek jednego z subfunduszy oferowanych przez TFI Skarbiec (Depozytowy, III Filar lub Spółek Wzrostowych) czy TFI Union Investment (UniObligacje: Nowa Europa, UniStabilny Wzrost, UniAkcje Małych i Średnich Spółek) będziemy mieli możliwość założenia 3-miesięcznej lokaty oprocentowanej na 6% w skali roku.


Szczegóły oferty:

 • Oprocentowanie stałe: 6% w skali roku.
 • Okres trwania lokaty: 3 miesiące.
 • Okres utrzymywania środków w wybranym funduszu: bez ograniczeń
 • Minimalna kwota inwestycji w subfundusz wynosi 3000 zł
 • Kwota oszczędności na lokacie: min 1 000 zł, max 100 000 zł; nie więcej niż 1/3 sumy środków zainwestowanych w fundusze:
  • Skarbiec Depozytowy
  • Skarbiec III Filar
  • Skarbiec Spółek Wzrostowych
  • UniObligacje: Nowa Europa
  • UniStabilny Wzrost
  • UniAkcje Małych i Średnich Spółek.
 • Maksymalna liczba lokat: 1.
 • Brak opłat za nabycie i odkupienie jednostek uczestnictwa subfunduszy.

Zastrzeżenie prawne

Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie aktywnego Konta Indywidualnego BGŻOptima lub Konta BGŻOptima Biznes i nabycie jednostek uczestnictwa po dniu 1 sierpnia 2013 r. w jednym z wybranych subfunduszy TFI Skarbiec (Depozytowy, III Filar, Spółek Wzrostowych) lub TFI Union Investment (UniObligacje: Nowa Europa, UniStabilny Wzrost, UniAkcje Małych i Średnich Spółek), o wartości nie mniejszej niż 3 000 zł.

Wartość lokaty nie może przekroczyć 1/3 wartości środków zainwestowanych po dniu 1 sierpnia 2013 r.


Lokata 6% z funduszem na jeden dzień?


Jak wynika z informacji przedstawionej na stronie BGŻOptima, wystarczy kupno i sprzedaż jednostek funduszy już następnego dnia.

Wystarczy wybrać jeden z subfunduszy, kupić jego jednostki za kwotę nie mniejszą niż 3000 zł, następnie je sprzedać w dogodnym dla nas terminie. Zaraz po kupnie jednostek funduszy, zakładamy również lokatę, która trwa niezależnie od posiadanych bądź nie jednostek funduszy przez okres 3 miesięcy.

Za kupno i sprzedaż jednostek funduszy nie zapłacimy prowizji, więc cała strata / zysk zależeć będzie od aktualnej wyceny wybranego funduszu.

Wada tego rozwiązania to potrzeba posiadania wysokich funduszy, w sumie czterokrotność kwoty, na którą chcemy założyć lokatę.


3 komentarze :

Anonimowy pisze...

Szara rzeczywistość w BGŻOptima jest taka że parę miesięcy po założeniu konta oprocentowanie po kilku obniżkach wynosi dla mnie w tej chwili 3,3%. Tylko dlatego, że nie chcę wszystkiego trzymać w jednym miejscu leży tam część środków.

Anonimowy pisze...

Czyli szału nie ma.

Anonimowy pisze...

Ni ma, a interesuje mnie oferta tej lokaty z funduszem. Niskie te oprocentowanie jak na konieczność inwestowania w fundusz. Zawsze dostajemy 6%?

Prześlij komentarz