100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

środa, 7 sierpnia 2013

BGŻOptima – Optima Saver i Optima Duo


W poniedziałek pisałem o Lokacie 6% z funduszem, dzisiaj natomiast chciałbym przejść do opisania produktów oszczędnościowych: Optima Saver oraz Optima Duo. Są to programy systematycznego oszczędzania i inwestowania, które premiują regularne odkładanie pieniędzy. Dzięki temu można zyskać więcej: odpowiednio 3,5% i 4% w skali roku, czyli niestety bez rewelacji.

BGŻOptima po bardzo dobrym starcie straciła impet. Stało się to dużo szybciej niż w przypadku Getinonline, który błyszczał przez bardzo długi czas i obecnie wciąż oferuje bardzo dobre warunki ale tylko dla 1-dniowej Lokaty Bumerang – 4,25% w skali roku.

Fundusze inwestycyjne w BGŻ Optima dostępne są od dosyć długiego czasu (obecnie jest to 28 funduszy), jednak od startu nie wyróżniały się niczym szczególnym.

Rozwiązanie z funduszami inwestycyjnymi w najlepszym wydaniu posiada mBank, który oferuje bezpłatny rachunek do obsługi funduszy i brak kosztów za wyjście z funduszu. Co więcej, w mBanku dostępnych jest ponad 200 funduszy inwestycyjnych!!! Dodatkowo, wciąż aktywna jest promocja, w której mBank zwraca 1% od zainwestowanych w fundusze środków.

Konto na Start


Przypomnę jeszcze o promocji dla nowych klientów banku: BGŻOptima oferuje 4% przez 3 miesiące na Koncie Oszczędnościowym. Po tym czasie spada ono do 3,3%.


Konto BGŻOptima - oferta dla nowych Klientów:
waluta
PLN
oprocentowanie nominalne
4,00% w skali roku*
okres podwyższonego oprocentowania
trzy pierwsze miesiące prowadzenia Rachunku Głównego
kapitalizacja odsetek
miesięczna
opłata za otwarcie i prowadzenie
0 zł


Optima Saver
Optima Saver to rachunek oszczędnościowy nagradzający regularne oszczędzanie. Przy zakładaniu rachunku, należy zadeklarować stałe wpłaty – minimalnie jest to 100 zł miesięcznie. Gdy spełnimy warunek regularnych wpłat, oprocentowanie wyniesie 3,5% w skali roku.

Na rachunek Optima Saver możemy wpłacić do dwukrotności zadeklarowanej kwoty, tak aby promocyjne oprocentowanie nie uległo zmianie.

W przypadku wypłaty pieniędzy, oprocentowanie w tym miesiącu spadnie do 1%. Oprocentowanie spadnie do 1% również w przypadku, gdy na rachunek w danym miesiącu nie wpłynie ustalona kwota.


Szczegóły rachunku Optima Saver:
 • Dowolny wybór odkładanej kwoty: 100 PLN, 200 PLN, 500 PLN, 1000 PLN czy nawet 2000 PLN.
 • Dzięki regularnym wpłatom o ustalonej wysokości otrzymamy oprocentowanie promocyjne w wysokości 3,5 %.*
 • Można ustawić automatyczne pobieranie ustalonej kwoty z Konta Oszczędnościowego BGŻOptima.
 • W każdej chwili można wypłacić część lub całość zaoszczędzonej kwoty, nie tracąc wypracowanych odsetek.

* Okres promocji trwa od dnia 18 lipca do dnia 30 października 2013 r. Po upływie Okresu promocyjnego środki pieniężne zgromadzone na Rachunku Optima Saver podlegają oprocentowaniu wg standardowych stóp procentowych, w aktualnej wysokości, zgodnie z Tabelą Oprocentowania.
Niniejszy materiał ma charakter wyłącznie reklamowy i informacyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeksu Cywilnego

Optima Saver dostępny jest dla dla Klientów posiadających Konto Indywidualne BGŻOptima, Konto BGŻOptima BiznesKonto, Wspólne BGŻOptima oraz Konto BGŻOptima Junior.


Optima DuoOptima Duo to program inwestycyjno-oszczędnościowy dostępny w dwóch wersjach:
 • plan Optima Duo Investor umożliwiający systematyczne inwestowanie środków w jednostki uczestnictwa funduszy w ramach Aviva Investors FIO oraz atrakcyjnie oprocentowany rachunek oszczędnościowy
 • plan Optima Duo Saver dostępny tylko dla Klientów otwierających plan Optima Duo Investor.

Program polega tak naprawdę na połączeniu obu planów, tj. inwestycji w fundusze z grupy Aviva, które dostępne są z 50% zniżką przy nabywaniu jednostek funduszy oraz bezpiecznego programu regularnych wpłat oprocentowanych na 4%.


Szczegóły rachunku Optima Duo:
 • Program systematycznego inwestowania – 3 strategie, 7 subfunduszy
 • Oprocentowanie na koncie systematycznego oszczędzania - 4 % w skali roku
 • 50% zniżki przy nabywaniu jednostek funduszy w ramach Optima Duo Investor
 • Minimalna kwota inwestycji: 100 zł dla Optima Duo Investor oraz 100zł dla Optima Duo Saver
  • Zsumowanie tych kwot daje minimalną kwotę comiesięcznych wpłat 200 zł.

Optima Duo dostępny jest dla Klientów posiadających Konto Indywidualne BGŻOptima oraz Konto BGŻOptima BiznesKonto.


Optima Duo Investor
Optima Duo Investor to Plan Systematycznego Inwestowania, w ramach którego można kupować jednostki uczestnictwa w 7 subfunduszach Aviva Investors FIO. Samodzielnie wybrać możemy kwotę comiesięcznych wpłat oraz strategię inwestowania, zgodnie z którą chcemy lokować kapitał.

Do wyboru jest jedna z 3 możliwości:
 • strategię dynamiczna
 • strategia stabilna
 • strategia indywidualna
Parametry planu Optima Duo Investor:
 • 3 strategie inwestycyjne.
 • 7 subfunduszy w ramach parasola Aviva Investors FIO.
 • Okres - bezterminowo.
 • Kwota regularnych wpłat: 100 PLN, 200 PLN, 500 PLN, 1 000 PLN, 2 000 PLN lub dowolna wyższa niż 2 000 PLN.
 • Częstotliwość wpłat: stała, miesięczna.
 • Forma wpłat: automatyczne pobieranie środków z rachunku Klienta.
 • 50% stałej zniżki przy nabywaniu jednostek funduszy w ramach produktu.
 • Dopłaty - w dowolnym czasie, minimalna kwota 1 000 PLN.
 • Dozwolony brak systematyczności wpłat.
 • Możliwe nieograniczone zamiany pomiędzy funduszami.
 • Brak opłat za odkupienie jednostek uczestnictwa.
 • Można posiadać tylko 1 aktywny Optima Duo Investor.
 • Sami decydujemy o systematyczności oszczędzania, kwotach, terminach, dopłatach, konwersjach, itd.
 • Elastyczność – w każdej chwili możemy zmienić przyjętą strategię inwestowania, fundusze, w których masz jednostki uczestnictwa, dokupić lub odkupić udziały.


Optima Duo SaverOptima Duo Saver to celowy rachunek oszczędnościowy, który dostępny jest tylko dla osób korzystających z programu Optima Duo Investor. Ten specjalny rachunek umożliwi systematyczne oszczędzanie na jeszcze bardziej atrakcyjnych warunkach.
Na rachunek Optima Duo Saver można wpłacać równowartość kwoty, którą zasilany jest plan Optima Duo Investor. Robiąc co miesiąc wpłatę wcześniej ustalonej kwoty, oprocentowanie wyniesie 4% w skali roku.

Kiedy otrzymamy oprocentowanie promocyjne – 4%?
Oprocentowanie promocyjne w wysokości 4% otrzymamy w okresie od dnia 17 lipca do dnia 30 października 2013 r, po spełnieniu warunków:

 • Nabycie jednostek uczestnictwa w ramach Optima Duo Investor za co najmniej zadeklarowaną  kwotę zlecenia stałego Optima Duo Investor
 • Nie dokonanie wypłaty środków pieniężnych z rachunku Optima Duo Saver
 • Nie złożenie zlecenia odkupienia jednostek uczestnictwa nabytych w ramach Optima  Duo Investor
Wnioski


Nowi klienci na start otrzymują równie wysokie oprocentowanie konta oszczędnościowego – 4% w skali roku. Dlatego też na początek proponuję odłożyć kapitał właśnie na koncie oszczędnościowym. Jeżeli po tym czasie nie będzie ciekawej oferty to można zainteresować się opisywanymi dzisiaj produktami.

Niewątpliwie, Optima Saver i Optima Duo są dobrymi produktami dla osób, które nie potrafię się same zmobilizować do oszczędzania. Forma premiowania regularnego oszczędzania będzie bardzo dobra dla tych osób. Podobnie działa Oszczędnościowa Książeczka mieszkaniowa PKO BP, która dodatkowo zwolniona jest z podatku Belki.

Zaletą programów Optima Saver oraz Optima Duo jest również to, że pozwalają na łatwy dostęp do zgromadzonych funduszy w dowolnym momencie.

Wadą jest natomiast bardzo niskie oprocentowanie po okresie promocji (po 30 października 2013 roku), które wynosi zaledwie 1% w skali roku. Mam nadzieję, że do czasu zakończenie promocji, zostanie ono podniesione.

1 komentarze :

Anonimowy pisze...

Nie wiem jak wy ale ja jakoś obawiam się tych produktów typu Saver. To jednak duże zobowiązanie.

Prześlij komentarz