środa, 11 września 2013

db Lok@ta w Deutsche Bank – 5% na 2 miesiące


Coraz trudniej o dobrą lokatę. Wiedzą to doskonale stali czytelnicy „Jak oszczędzić.pl”. Oprocentowanie lokat jak i rachunków oszczędnościowych wciąż spada. Jako,  że RPP już od niemal dwóch miesięcy nie obniżyła stóp procentowych, można liczyć na to, że obniżki zakończą się lada moment.

Pod ostatnim rankingiem lokat i kont oszczędnościowych pojawił się komentarz informujący o ciekawej ofercie Deutsche Banku – 2-miesięcznej db Lok@cie oprocentowanej na 5%.


Lokata na 5,5% w Lion’s Banku


Na wstępie chciałbym przypomnieć, że wciąż dostępna jest lokata na 5,5% w Lion’s Bank.

Niestety zmieniły się jej warunki:
- skróceniu uległ okres lokaty – z 3 miesięcy do 50 dni
- podwyższeniu uległa minimalna kwota lokaty – z 50 tys. zł do 100 tys. zł


db Lok@ta na 5%


Standardowe oprocentowanie db Lok@ty to zaledwie 2,5%. Aby cieszyć się z wyższego oprocentowania – 5% w skali roku (dostępne tylko przez dwa miesiące), należy założyć darmowe konto osobiste dbNET wraz z lokatą.

Osobiście nie jestem fanem takich ofert, jednak informacyjnie postanowiłem napisać o takiej możliwości.

Szczegóły lokaty:
  • Okres lokaty: 2 miesiące
  • Kwota minimalna: 2 000 zł
  • Kwota maksymalna: 10 000 zł
  • Limit: 1 lokata na klienta
  • Czas na wpłatę: 5 dni od otrzymania potwierdzenia
  • Podwyższone oprocentowanie db Lok@ty obowiązuje od dnia otwarcia konta osobistego dbNET

Uwaga:
Przy zadeklarowaniu kwoty lokaty w danej kwocie, nie możemy przelać innej sumy. Przelew na inną kwotę spowoduje błąd i lokata nie zostanie założona.

Dodatkową wadą tej lokaty jest to, że wyższe oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia konta. Jeżeli to zostanie założone później niż lokata, to do czasu jego otwarcia oprocentowanie lokaty wyniesie zaledwie 2,5%.

2 komentarze :

Denis pisze...

Jeśli mam być szczery to chyba żadna z lokat na polskim rynku się nie opłaca. Może i wyjdzie na plus jeśli chodzi o sumę pieniędzy, ale w stosunku do inflacji nie ma szans. Wystarczy to sobie bardzo łatwo obliczyć. Nie wspomnę już o obligacjach skarbu państwa, bo to dopiero śmiech na sali, który ma tylko uratować na trochę dłużej Polskę przed bankructwem ;)

Anonimowy pisze...

Dodam od siebie że pomimo otworzenia konta i lokaty bank zwleka przesłaniem dokumentów nawet 2 tygodnie i według konsultanta oprocentowanie podwyższone będzie liczone od dnia kiedy pierwszy raz się zalogujemy na konto. Ale to nie wszystko bank ma kolejne 3 dni na to aby nanieść zmiany w tym czasie nadal jest tylko 2,5% w skali roku. Czyli z okresu 2 miesięcy zostaje Nam niecałe 3/4 tego okresu co daje nominalne oprocentowanie na poziomie 4,3% w skali roku. I gdzie tu obiecywane 5% a bank celowo przedłuża procedury. Jak dla mnie jest to zwykłe naciąganie klienta oczywiście wszystko zgodnie z regulaminem. A bank celowo przedłuża procedury. Dwie osoby, konto i lokata założona jednego dnia jedna otrzymała umowę po 9 dniach a druga nadal czeka. Po kontakcie z bankiem okazało się że drugiej osobie jeszcze nie wysłali umowy. Ja zdecydowanie odradzam.

Prześlij komentarz