100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

środa, 9 października 2013

Ranking lokat i rachunków oszczędnościowych – październik 2013 r.


Zapraszam do lektury rankingu najlepszych lokat i rachunków oszczędnościowych z października 2013 roku.

Ranking na ramach „Jak oszczędzić.pl” przedstawia najlepsze lokaty w każdej kategorii: są to lokaty 1-, 2-, 3-, 6-, 9-, 12- oraz 24-miesięczne o oprocentowaniu wyższym niż 3%, dodatkowo przedstawiony jest ranking rachunków oszczędnościowych.

Przedstawione poniżej lokaty i rachunki oszczędnościowe pozwolą zachować realną wartość naszych pieniędzy i dodatkowo w niewielkim stopniu jeszcze zarobić, dzięki pokonaniu inflacji.

Najlepsze lokaty i konta oszczędnościowe, zawsze na bieżąco:


Uwaga:
Warunki lokaty Bonjour zostały nieco zmienione. Obecnie kwota minimalna to 50 000 zł a czas trwania lokaty to 50 dni.


Czy warto bić się o wyższy procent?


Pamiętajcie, że jeżeli nie dysponujecie odpowiednio wysokim kapitałem to lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z różnego rodzaju promocji bankowych (jak choćby przedstawiane na łamach „Jak oszczędzić.pl”:

Przy niskim kapitale może się okazać, że wysiłek włożony w założenie lepszej lokaty nie będzie więcej wart niż odmówienie sobie jakieś przyjemności.

Pamiętajcie, że najważniejsze są: sumienność i regularność oszczędzania. Im wcześniej podejmiecie decyzję o oszczędzaniu tym większa będzie wasza szansa na sukces.


Ranking


Lokaty 1-miesięczne:Lokaty 2-miesięczne:Lokaty 3-miesięczne:Lokaty 6-miesięczne:Lokaty 9-miesięczne:Lokaty 12-miesięczne:


Lokaty 24-miesięczne:Rachunki oszczędnościowe:


8 komentarze :

Anonimowy pisze...

Jeśli chodzi o Lokata Na Start IDEA BANKU to na stronie jest informacja ze jest tylko do 20tys, a po wejsciu w zakladanie wniosku zmniejsza sie do 10tys zl.

Pozdrawiam Tommi

Anonimowy pisze...

Jak to wygląda z lokatami, które trwają mniej niż rok, czy po wpłaceniu np. 1000 zł na 1-miesięczną lokatę na 5%, w skali roku to czy wartość kapitału po miesiącu zwiększy się o 5% czy będzie jeszcze podzielona przez 12?

Darek M. pisze...

Hehe, trochę mnie ubawiłeś tym komentarzem. Tym tokiem rozumowania najlepiej byłoby zakładać lokaty dzienne. Taka lokata ping-pong oprocentowana na 4%, dawałaby każdego dnia 4%, a w skali roku jakieś kosmiczne kwoty ;-)

Po wiedzę z tego zakresu zapraszam do wpisu na temat obliczania oprocentowania Kalkulator oszczędności - program i arkusz kalkulacyjny


Anonimowy pisze...

Komentarz faktycznie zabawny - choć pamiętajmy, że nie ma głupich pytań, zwłaszcza jeśli chodzi o inwestowanie. Co do lokaty ping-pong to kiepski przykład, bo akurat dzienna kapitalizacja jest bardzo mocną stroną, gdyż codziennie lokujemy więcej środków (zarobionych poprzedniego dnia). Trzeba to dobrze policzyć co się bardziej opłaca.

Darek M. pisze...

Oczywiście w 90% wypadków im krótsza kapitalizacja odsetek tym lepiej. Niemniej oprocentowanie nominalne zawsze podawane jest w skali roku.

Oprocentowanie efektywne rzeczywiście jest niewiele wyższe przy lokatach z krótszą i częstszą kapitalizacją.

Anonimowy pisze...

No i chcac oszczedzic i zalozyc lokate na dobry poczatek zalozylem konto w Idea Banku. Zrobilem to calkowicie przez internet jednak jak sie okazalo zaraz po otworzeniu konta w banku zrobilem to w zly sposob. Tzn aby zalozyc lokate na dobry pcozatek trzeba to zrobic w jakis specjalny sposob. Ja jednak zalozylem konto przez internet-pracownik banku poinformowal mnie ze od dzisiaj jestem klientem banku i mnie nie dotyczy promocja. Wiec z lokaty na ponad 4% nici. Ale mysle sobie-mamy jeszcze lokate Ping Pong. Jakie bylo moje rozczarowanie kiedy sie okazalo ze lokate trzeba odnawiac dzien w dzien....jesli zrobimy to do 21:00 to przez noc naliczam nam sie odsetki i o 9:00 pieniadze wroca na konto... Wszystko fajnie ale dla mnie wchodzenie codziennie do banku i zakladanie lokaty to masakra. Okazalo sie jednak ze lokata ping pong jest na max 20 tys... Tak czy inaczej duzo zachodu a zyski male..... Pozostaje mi w tej chwili tylko konto oszczednosciowe w idea banku na 3% minus belka..... ktore sie aktywuje juz 2-gi dzien. Trzeba bedzie poszukac czegos innego.....

Zastanawiam sie jeszcze nad SP Bankiem Rzemiosła i Rolnictwa. Musze dokładniej prześledzić jak tam wyglądają warunki.... Może autor ma ochote to sprawdzic i napisac o tym pare słów?

Pozdrawiam Tommi

Darek M. pisze...

O SK Banku (Spółdzielczym Banku Przemiosła i Rolnictwa) pisałem wielokrotnie :)
Posiadam tam nawet lokatę. Niestety z powodu zmiennego oprocentowania, w ostatnim czasie to spadało wielokrotnie, nawet w czasie trwania lokaty.

Więcej znajdziesz na stronach:
http://www.jakoszczedzic.pl/search/label/SK%20Bank

Anonimowy pisze...

Aktualnie ciekawa lokatę ma Getin Up.

Prześlij komentarz