400 zł premii za konto BNP Paribas 100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 100 zł za Twisto Free z kartą

czwartek, 5 grudnia 2013

Darmowa pożyczka na święta


Osoby czytające bloga regularnie wiedzą, że nie jestem fanem pożyczek. Szczególnie pożyczek na lichwiarski procent, dlatego też postanowiłem przedstawić wam metodę na darmową gotówkę, za którą będziecie mogli kupić prezenty na święta.

Sam jestem zdania, że jeżeli mamy taką możliwość, to powinniśmy pożyczyć pieniądze od bliskich bądź od inwestorów indywidualnych (np. na Kokos.pl).

Nie czytajcie tego w ten sposób, że osoby z problemami powinny pożyczać w ten sposób. Róbcie to tylko wtedy, gdy jesteście wypłacalni i pewni spłaty pożyczonych pieniędzy. Na pewno nie warto dla kilkuset złotych psuć relacji wśród najbliższych. Sam w ten sposób pożyczyłem trochę gotówki na studiach, dlatego rozumiem potrzebę gotówki w pewnych sytuacjach.

Na szczęście są jeszcze dwie możliwości, o których chciałbym wspomnieć dzisiaj.1.     Darmowa pożyczka od instytucji pożyczkowych:

Firm oferujących szybkie pożyczki online jest cała masa. Przeszukałem dla was kilkanaście serwisów w poszukiwaniach tych, oferujących pierwszej darmowej pożyczki.

·        Vivus.pl


Najlepszym wyborem będzie szeroko reklamujący się w mediach serwis Vivus.pl. Oferuje on pierwszą pożyczkę na kwotę do 1200 zł zupełnie za darmo. Dodatkowo serwis zastrzega, że gotówkę otrzymamy na konto już w 15 minut.


Uwaga: Przedłużając pożyczkę na kolejny okres zapłacimy już sowicie. Przy pożyczce na kwotę 1200 zł będzie to:
  • 117,60 zł za 7 dni
  • 151,20 zł za 14 dni
  • 228,00 zł  za 30 dni

·        Provident


Provident, czyli największy pozabankowy pożyczkodawca w Polsce wprowadził świetną promocję. Dzięki niej, mamy do 28 dni na odstąpienie od umowy i oddanie pieniędzy bez ponoszenia kosztów.

Olbrzymią zaletą Providenta jest kwota pożyczki. Z informacji jakie uzyskałem wynika, że pierwszą pożyczkę można zaciągnąć na kwotę aż 7 000 zł.

Uwaga: oferta trwa tylko do 10. grudnia.


·        Kredito24.pl


Kolejnym serwisem oferującym darmową pożyczkę jest Kredito24.pl. Pożyczyć możemy do 2000 zł. W ciągu 7 dni możemy spłacić pożyczkę bez ponoszenia żadnych kosztów. Spłacamy wyłącznie pożyczoną kwotę.

Na miesiąc pożyczka w wysokości 1200 zł będzie nas kosztowała już 352zł, czyli 124 zł więcej niż na Vivus.pl.

·        OK Money


Kolejnym serwisem umożliwiającym wzięcie darmowej pożyczki jest OK Money.pl. Pierwsza pożyczka do kwoty 500zł na okres 15 lub 30 dni zostanie udzielona za darmo.


Kolejną pożyczkę możemy zaciągnąć na kwotę do 800 zł. Od pożyczki na 800zł na okres 30 dni zapłacimy 216 zł kosztów.

·        SOHO Credit


Ostatnim serwisem, który dla was znalazłem jest SOHO Credit. W tym wypadku można bezpłatnie pożyczyć 500 zł na okres do 30 dni.


Za przedłużenie pożyczki na kwotę 500 zł zapłacimy:
  • 40 zł na 7 dni
  • 70 zł na 14 dni
  • 112 zł na 30 dni


2.     Darmowy kredyt na karcie kredytowej


Tutaj zasada jest prosta: trzeba zawsze spłacać kartę w okresie bezodsetkowym.


Warto pamiętać, że w przypadku kart kredytowych nie otrzymamy gotówki do ręki. Kartą musimy zapłacić za zakupy. Liczą się wyłącznie transakcje bezgotówkowe, czyli za wypłaty z bankomatów zapłacimy już normalne odsetki.

Nigdy nie korzystaj z minimalnej kwoty do zapłaty!!! Wtedy zapłacisz odsetki od dnia dokonania transakcji. Wciąż będą to co prawda niższe koszty niż w przypadku serwisów pożyczkowych.


Wnioski


Przedstawione przeze mnie dzisiaj metody pozwolą wam na krótkoterminowe pożyczenie pieniędzy bez ponoszenia kosztów.

Jeszcze raz apeluję, aby z kosztownych pożyczek pozabankowych korzystać w ostateczności.

Na koniec chciałbym przypomnieć, że zgodnie z ustawą o kredycie konsumenckim, pożyczkobiorca ma 14 dni na odstąpienie od umowy.


7 komentarze :

Anonimowy pisze...

Bardzo interesujący artykuł! Z pewnością przyda się wielu osobom w tym gorącym, przedświątecznym okresie :) Dziękuję za analizę tych wszystkich ofert!

Anonimowy pisze...

No, pożyczki gotówkowe to chyba najbardziej gorący produkt przed świętami. Swoją drogą nie jest to zjawisko pozytywne. A skala jest ogromna. Wystarczy zwrócić uwagę ile reklam tego typu mamy podawanych w TV, prasie i necie.

Darek M. pisze...

Na szczęście ten problem nie dotyczy czytelników Jak oszczędzić.pl.

Z otrzymanych przeze mnie informacji wynika, że nikt nie skorzystał z pożyczki za pomocą tej strony.

Myślę, że to pozytywna informacja.

Anonimowy pisze...

No cóż, jeśli faktycznie uda się komuś oddać pieniądze w tak krótkim czasie, to rzeczywiście oferty wydają się być korzystne. Jednak nie wyobrazam sobie sytuacji, aby na gwałt potrzebować 7 tys. zł, a jednocześnie mieć możliwość oddania ich w ciągu 7 dni.

Darek M. pisze...

Jakich 7 dni, w Providencie jest to 28 dni, w Vivus miesiąc ...

Anonimowy pisze...

No w kredito24 :P

Darek M. pisze...

Wczesniej była nowa o kwocie 7 tys zł, a tyle tylko w Provident na poczatek można dostać.

Prześlij komentarz