Nawet 430 zł za konto Santander 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

czwartek, 18 września 2014

Karta kredytowa Wizzair, 50zł premii i do 4% zwrotu - Raiffeisen Polbank


O poprzedniej karcie partnerskiej Wizzair pisałem już przeszło trzy lata temu we wpisie: Karta Kredytowa Citibank Wizz Air World MasterCard. Po przeszło dwóch latach współpracy, partnerstwo pomiędzy Citibankiem a tanimi liniami Wizzair zostało zerwane, o czym również informowałem na blogu.
Na szczęście długo nie trzeba było czekać na nową kartę partnerską. Dodatkowo ta została wydana w dwóch wersjach: jako karta kredytowa i karta debetowa. Przyjrzymy się teraz z bliska tym kartom.


Zalety karty kredytowej Wizzair Raiffeisen Polbank


50 zł na start

Zaczniemy od karty, która daje więcej korzyści, czyli od karty kredytowej. Pierwszą zaletą jest premia na start w wysokości 50zł (500 punktów Wizz) do wykorzystania na loty liniami Wizzair. Aby otrzymać premię wystarczy dokonać jakichkolwiek zakupy w ciągu 6 miesięcy od wydania karty.


2% lub 4% moneyback

Druga a jednocześnie największa zaleta karty Wizzair to wysoki moneyback (jak na dzisiejsze realia rynkowe) od dokonanych zakupów. Ten wynosi 2% wysokości zakupów (1 punkt za każde wydane 5zł) lub 4% od zakupów na stronie wizzair.com (2 punkty za każde wydane).Bezpłatne członkostwo w Wizz Discount Club

Dodatkowo otrzymujemy bezpłatne członkostwo w klubie Wizz Discount Club przez cały okres posiadania karty kredytowe. Oferuje ono tańsze bilety o 45 zł czy nawet o 90zł za lot w jedną stronę. Przy najtańszych taryfach ta zniżka jest mniejsza, natomiast przy najwyższych wzrasta aż do 90zł.


Bezpośrednie przewalutowania

Dużą zaletą dla osób podróżujących za granicę jest przewalutowanie bezpośrednio z waluty obcej na złotówki po kursie MasterCard. Większość banków dokonuje podwójnego przewalutowania w przypadku walut innych niż EUR czy USD.


Bezpłatne karty dodatkowe

Dodatkowo, można bezpłatnie założyć karty dodatkowe, dzięki czemu jeszcze szybciej zbierzemy środki na bilety Wizzair.Karta debetowa Wizzair Raiffeisen Polbank


Osoby, których nie interesuje cashback, czyli zwrot od wykonanych transakcji bezgotówkowych mogą zainteresować się kartą debetową. Oferuje ona bezpłatne członkostwo w Wizz Discount Club o wartości 139 zł rocznie. Karta ta będzie kosztowała 8zł miesięcznie, jeżeli nie wykonamy transakcji na kwotę 450 zł miesięcznie (czyli dosyć sporo jak na dzisiejsze realia).


Opłaty

 • 0 zł opłaty miesięcznej, gdy wykonamy  4 transakcji miesięcznie
  • 4,50 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł opłaty rocznej pod warunkiem wykonania traksakcji na kwotę 3000 zł w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy
  • 79 zł w przeciwnym razie
 • 0 zł za karty dodatkowe
 • 0,18% salda zadłużenia od dnia wygenerowania wyciągu - opłata za ubezpieczenie na życie
W karcie Raiffeisen występuje jedna opłata, która sprawia, że okres bezodsetkowy wynoszący do 56 dni nie jest bezpłatny. Jest to ubezpieczenie, które przyjdzie nam zapłacić, gdy nie spłacimy karty w dniu wygenerowania wyciągu.Jak otrzymać kartę?


Aby otrzymać kartę należy:
 • Wypełnić wniosek kontaktowy
 • Czekać na kontakt ze strony banku.
  • W rozmowie z konsultantem należy podać wszystkie dane osobowe oraz informacje o źródle otrzymywanych dochodów (więcej na temat warunków w kolejnym punkcie)
 • Przejść proces weryfikacyjny (więcej na temat wymagań banku w dalszej części wpisu).
 • Ostatnio etap to podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera


Warunki


Raiffeisen Polbank dokona analizy naszej zdolności kredytowej przed wydaniem karty. Warunki wydania karty są bardziej liberalne dla osób już posiadających karty w innych bankach i przenoszących te karty do Raiffeisen Polbank. Np. posiadacze kart Citi czy mBanku najprawdopodobniej nie będą nawet musiały przedstawiać dokumentów potwierdzających osiągane dochody (sam już przechodziłem ten proces przenosząc kartę z Citibanku).


Standardowe warunki otrzymania karty kredytowej:
 • Minimalny dochód netto1 200 zł miesięcznie
 • Minimalny wiek – 21 lat
 • Maksymalny wiek – 70 lat
 • Źródło dochodu - umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło, kontrakt menedżerski, renta (z wyjątkiem na czas określony i poniżej 40 roku życia), emerytura, działalność gospodarcza
 • Minimalny okres zatrudnienia - 3 miesiące wstecz, 6 miesięcy w przód; dla kontraktów terminowych (umowa zlecenie/dzieło) – 6 miesięcy wstecz i w przód
 • Okres prowadzenia działalności gospodarczej - 18 miesięcy
 • Limit kredytowy: od 1 000 zł do 50 000 zł
 • Limit do 4 000 zł bez dokumentów dochodowych
 • Poza tym Raiffeisen Polbank sprawdzi nas w BIK i innych bazach międzybankowych.


Zamiana punktów na środki na koncie Wizz

 • Zlecenie wymiany można złożyć najwcześniej 30 dni aktywacji karty, jednak nie później niż w ciągu 12 miesięcy od dnia przyznania Punktów.
 • Minimalna liczba Punktów, jakie można wymienić wynosi 100 (równowartość 10 zł).
 • Wartość Punktów w Zleceniu musi być wielokrotnością 10.
 • Ważość punktów to 12 miesięcy od dnia ich wymiany na konto Wizz.


Drobnym drukiem - wyłączenia


„Transakcjami Punktowanymi są bezgotówkowe płatności wykonane przez Uczestnika za pomocą Wizz Air MasterCard i rozliczane w Rachunku Karty poprzez rzeczywiste obciążenie Rachunku Karty - z wyłączeniem:
 • przelewów z Rachunku karty, w tym spłaty jakiejkolwiek karty kredytowej wydanej przez podmiot inny niż Bank
 • transakcji poprawionych lub zwróconych na Rachunek Karty poprzez punkt sprzedaży
 • transakcji dokonanych z naruszeniem przepisów prawa lub postanowień Umowy
 • transakcji dokonanych przez osobę nieuprawnioną do korzystania z Wizz Air MasterCard (pod warunkiem, że Bank zostanie powiadomiony o tym w dniu lub przed dniem, w którym Fundusze na Rachunku Wizz Air zostały udostępnione)
 • transakcji quasi-gotówkowych, tj. transakcji sprzedaży towarów lub usług, które mogą być bezpośrednio zamienione na gotówkę (np. zakup czeków podróżnych lub waluty, transakcji z brokerami ubezpieczeniowymi, w tym transakcje internetowe tego typu), przelewy (w tym przelewy on-line), zakłady sportowe lub transakcje w kasynie (włączając w to te, wykonane w kasynach on-line)
 • transakcji gotówkowych
 • transakcji oszukańczych przeprowadzonych w celu uzyskania Punktów.”


Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:
17 komentarze :

Anonimowy pisze...

Doskonała dla podróżników - jedyna KK z bezpośrednim przewalutowaniem.

Unknown pisze...

A ja mam pytanie jak to jest z tymi punktami Wizz...?
Czy one mają jakiś okres ważności, czy na przykład mogę je zbierać przez 4 lata i po tym czasie skorzystać, czy przepadną np po roku?

Anonimowy pisze...

Punkty, po przelaniu na konto Wizz są ważne 2 lata.

Anonimowy pisze...

Uwaga bank nie przelewa punktów . Ja mimo telefonów i reklamacji nie otrzymalam zebranych punktów

Anonimowy pisze...

a już miałem wypełanić wniosek z tu "bank nie przelewa........" szkoda

Darek M. pisze...

Jak to nie, ja otrzymałem. Przelewają je chyba w partiach co 3 miesiące. Muszę zobaczyć jak jest teraz.

Anonimowy pisze...

Czy przelewy pomiędzy kontami i płatności za rachunki (również przelewy) wliczają się w transakcje na 3000 PLN oraz transakcje punktowane ?

Darek M. pisze...

Hej, jakie transakcje na 3000 zł?

Anonimowy pisze...

Przelewy i wypłaty z bankomatu to transakcje gotówkowe i nie wliczają się do MoneyBack.

Anonimowy pisze...

@Darek M
Moje pytanie dotyczyło tego punktu
"0 zł opłaty rocznej pod warunkiem wykonania traksakcji na kwotę 3000 zł w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy
79 zł w przeciwnym razie"
ale już kolega powyżej odpowiedział na moje pytanie :)

Darek M. pisze...

Zmęczony musiałem być. :)
Rzeczywiście jest taki warunek zwalniający z opłaty. Można tutaj użyć Żabki lub Sprytnego Billa do spełnienia tego warunku.

Anonimowy pisze...

Karta ma podwójne przewalutowanie. Wystarczy zadzwonić na infolinię banku. Na stronie wizzair jest błąd.

Darek M. pisze...

Jesteś pewny/a?

Sam porównywałem kursy kilku walut i zawsze ok. 20-30gr lepiej wychodzi płacąc kartą Raiffeisen.

Konsultanci to akurat często głupoty mówią :)

Bogdan pisze...

Karta wyłącznie dla osób o mocnych nerwach: po podpisaniu umowy czeka się na swój egzemplarz ... długo. Ja na przykład - blisko 4 m-ce (i dalej jej nie mam). Nikt nic nie wie, nikt nic nie powie, nikt nie jest w stanie określić, czy kiedykolwiek dostanę do ręki podpisaną przez siebie umowę, infolinia nie jest w stanie podać jakichkolwiek wiążących terminów. Jako przyczynę opóźnienia podają np. długi weekend. Ten, który był miesiąc temu ... Przypuszczalnie po otrzymaniu kompletu dokumentów i tak odstąpię od umowy - nie uśmiecha mi się współpraca z tak źle zorganizowaną instytucją; zdecydowanie odradzam korzystanie z JAKICHKOLWIEK ich usług.

Darek M. pisze...

Na szczęście u mnie obyło się bez problemów :) A karta Wizzair to karta nr 1, jeżeli mam gdzieś płacić i nie muszę już spełniać warunków promocji.

O świetnych kursach walut (lepsze o kilkanaście groszy niż w mBank, Citi) nie muszę już nawet wspominać.

Anonimowy pisze...

Przed aktywacją karty kred. Wizz miałem wykupioną usługę Discount Club dla grupy, teraz, po aktywacji kk zmieniono mi ją na typu Standard (czyli 3 osoby mniej). Co mam zrobić, żeby wrócić do Grupy, która powinna być ważna jeszcze do maja 2016...?

Darek M. pisze...

Najlepiej zadzwonic do Wizzaira, np. ze Skype na prawie darmowy numer izraelski. Czytałem, że po złożeniu reklamacji przywracali stare konto WDC.

Prześlij komentarz