piątek, 10 października 2014

BNP Paribas - wszyscy otrzymają tablety !!!


Stało się to, co sam przewidywałem, czyli zmiana decyzji i wielkie przeprosiny :)

Na temat promocji pisałem na łamach bloga: BNP Paribas - iKonto z tabletem i 3% zwrotu. Po otrzymanych mailach wyglądających jak poniżej, zaczęło się prawdziwe pospolite ruszenie. Kolejny raz okazuje się, że w dzisiejszych czasach nie łatwo zamieść sprawę pod dywan.Na facebooku banku BNP Paribas pojawiła się następująca informacja:

"Szanowni Państwo, 

Sprzedaż premiowa „iKonta BNP Paribas z tabletem” spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, które przerosło nasze oczekiwania. Dla części Klientów zapis dotyczący oferty limitowanej w regulaminie być może nie był wystarczająco precyzyjny, za co przepraszamy. Zarząd Banku podjął decyzję o zniesieniu limitu przyznawanych nagród. Oznacza to, że wszyscy uczestnicy sprzedaży premiowej, którzy spełnili jej warunki, otrzymają tablet. 
Zapewniamy, że pierwotne założenia sprzedaży premiowej nie wynikały ze złej woli czy intencji Banku. Zrobimy wszystko, aby taka sytuacja nie powtórzyła się w przyszłości. Liczymy, że zalety iKonta oraz decyzja o rozszerzeniu puli nagród, spełnią oczekiwania naszych Klientów i pozwolą na budowę trwałej relacji z Bankiem. 
Z poważaniem,
Frederic Amoudru
Prezes Zarządu BNP Paribas Banku Polska"


Tablet zdobyty - niesmak pozostałPo dokładnej analizie regulaminu w zasadzie można było spać spokojnie. Każdy kto założył konto przez wniosek z tabletem (patrz wyżej) i spełnił warunek dokonania płatności na kwotę 400 zł do 30 września 2014 roku miał w zasadzie wg regulaminu zapewniony tablet.

Pytanie, dlaczego bank postanowił się wykpić własny regulamin? Nikt przecież nie kazał go napisać w taki właśnie sposób :)

Mimo zmiany przez bank decyzji o przyznaniu tabletów pozostaje duży niesmak i całkowita strata zaufania do BNP Paribas.

Postępowanie banku wywołało u mnie następujące podejście: konto będę trzymał przez 12 miesięcy po czym je zamknę. Nie zamierzam się utożsamiać z bankiem zachowującym się w ten sposób.

Jakie jest wasze zdanie na ten temat?


Edit: Jest i mail o zniesieniu limitów:


32 komentarze :

Anonimowy pisze...

Również od razu zamknę tam konto, problemem jest tylko fuzja z BGŻ, który cenię sobie chociażby za BGŻoptimę...

Anonimowy pisze...

No dobrze, że dodałeś wpis po moim emailu do Ciebie. Jestem tego samego zdania. 18 sierpnia 2015 roku składam wypowiedzenie; podobnie jak Wy nie będe utożsamiał z bankiem, który przestraszył UOKiK i wszystko prostuje jak Orange czy nc+ po swojej fuzji. Pozdro, Darek

Darek M. pisze...

Mój przygotowywany wpis poszedł do kosza, ale bardzo się cieszę z tego powodu, bo zaoszczędziło to masę pracy każdej osobie, która założyła tam konto z tabletem.

Kamil Pieczonka pisze...

Ja tam zamknę jak zlikwidują money back za PayU, w tej branży nie można mieć sentymentów.

Anonimowy pisze...

Ja także zamkne wszystko w tym banku jak tylko zamkną money back 3% zwrotu lub znacznie go obniża i wprowadzą limity i jak nie będzie się opłacało to do widzenia i wszystko zamykam. Aha trzeba pamiętać żeby na allegro wybierać płatność kartą debetową a nie płacić samym payu bo ten bank to cwany bank zapłacenie poprzez payu to dla nich e przelew i tak dałem się nabrać sierpień i wrzesień i 100 zł prawie poszło się ..... Widać że to cwany bank chcąc oszukać jak najwięcej osób !

Łukasz LuKa pisze...

jak ktoś napisał na blogu jednym
Bank zasługuje na wiadro pomyj za rozpętanie całej sytuacji. Koniec końców rachunek ekonomiczny kazał im się ugiąć ale nawet wtedy nie potrafili wydać oświadczenia o treści:


„Z winy banku regulamin promocji wprowadził Państwa z błąd. Nie było to. naszą intencją. Za zaistniałą sytuację przepraszamy. Pragniemy poinformować, że decyzją zarządu nagrody zostaną przyznane każdemu kto spełnił warunki”

Zamiast tego mamy „Dla części Klientów zapis dotyczący oferty limitowanej w regulaminie być może nie był wystarczająco precyzyjny, za co przepraszamy.”

Efekt końcowy ten sam (tablety dla wszystkich) ale osobiście czuję się obrażany (jako Polak i konsument) insynuacją, że bank jest czysty tylko ciemny lud czytać nie potrafi. No i nie zapominajmy o wciskaniu kitu jeszcze we wrześniu, że tablety „jeszcze się nie skończyły”. Nie uważam, że skoro zainteresowani tabletem dostali to co im się należało to bank jest rozgrzeszony.

Zgadzam się w 100% z tą wypowiedzią

Anonimowy pisze...

kiedy przyjda tablety pierwsze co to wszyscy powinnismy zrezygnowac z karty debetowej do konta, ale tak sobie mysle lepiej byloby nie odbierac tego tabletu i zrezygnowac z konta. Bojkot !!!! ale to jest utopia-noie stac nas na tako gest..

Anonimowy pisze...

a ja zamknąłem w czwartek konto tak mnie wkurzyli zaoszczędzili jeden tablet

Darek M. pisze...

Bez złożenia reklamacji? Pośpiech nigdy nie jest wskazany.

Darek M. pisze...

Ale jeszcze możesz wycofać to wypowiedzenie.

Anonimowy pisze...

wypowiedzenie jest z miesięcznym terminem i kartę pocięto w banku ale spróbuję jeszcze wycofać w poniedziałek

Łukasz LuKa pisze...

Może w pon zaczną pisać maile o wysyłce hmm bo w weekend szlachta nie pracuje :]

Anonimowy pisze...

Darku ja podobnie, po 12 miesiącach zamykam konto. Kartę też bym chętnie zlikwidował, tylko czy to nie będzie złamanie umowy? Była tu kiedyś dyskusja na ten temat ale nie wiem czy do czegoś doszliśmy
pozdrawiam,Michał

Anonimowy pisze...

pisałem przedwczoraj że zamknąłem konto
więc jakąś pozytywną informację o banku wrzucam
wycofałem bez problemów wypowiedzenie
czekam na tablet i być może owocną współpracę mają ciekawą ofertę limitu w koncie do 5000 za jedyne 20 pln miesięcznie kosztów wychodzi 6% w skali roku przy pełnym wykorzystaniu

Anonimowy pisze...

nawet mniej 5%

Anonimowy pisze...

tak że można na promocyjne lokaty z premią wykorzystać

Łukasz LuKa pisze...

ehm nadal cisza w wysyłce

Anonimowy pisze...

Czy sądzisz, że tak z dnia na dzień kupią tablety. Jestem przekonany, że potrwa to 2 do 5 tygodni. Zupełnie mi to nie przeszkadza, choć mogli uprzedzić, że z uwagi na większe od spodziewanego zainteresowanie kontem tablety wyślą z kilkutygodniowym opóźnieniem. To i tak mniej istotne niż wcześniejsza próba olanie klientów.

Łukasz LuKa pisze...

To będą płacić odsetki... odszkodowania.

Łukasz LuKa pisze...

A Ty myślisz że mogą tak sobie powiedzieć że prosimy o cierpliwość i nikt nie wyciągnie z tego konsekwencji ? To tylko ich słowa a regulamin to słowo prawne.

Anonimowy pisze...

są maile o podaniu terminu za tydzień tablety zamówione

Łukasz LuKa pisze...

Też dostałem.

Anonimowy pisze...

Szanowny Panie

Dziękujemy za nadesłaną wiadomość. W odpowiedzi uprzejmie informuję,
że może Pan zrezygnować z karty debetowej bez konieczności poniesienia
kosztu związanego z uzyskaniem tabletu. Zachęcam jednakże do korzystania
z karty debetowej z uwagi na promocję Moneyback 3%.

Anonimowy pisze...

Super wiadomość :)

Anonimowy pisze...

Według mail otrzymanego z PNB tablety powinny dotrzeć około 3 tygodnia listopada, więc chyba nie jest źle. W sumie nie zostało już nic innego tylko czekać.

Łukasz LuKa pisze...

Nie jest źle? ;/ Do nich dojdą j/w a do klienów w grudniu popłudniu ... ;/ czyli 2 miesiące później niż podano w regulaminie. I co żadnej konsekwecji dla banku do regulaminu? :))

Darek M. pisze...

Z przyjemnością informujemy, iż w najbliższych dniach możesz spodziewać się przesyłki kurierskiej z Twoją nagrodą czyli Samsungiem Galaxy Tab 3 Lite SM-T110.

Łukasz LuKa pisze...

UWAGA!! Historyczny moment. O Godz 8:15 dostałem sms ze BNP nadał przesyłke kurierską czyli wiedziałem już że nadszedł ten dzień. I pewnie w poniedziałek już będzie tablet. Nagle dzwoni kurier żę będzie za 2 min. Stało się! Otrzymałem tableta jak większość z was dostanie zapewne do godziny 20. Pozdr

Łukasz LuKa pisze...

Niestety powstała kolejna afera z tym tabletem... Brak paragonu czy dokumentu na gwarancje. Bank od rana "sprawdza" to. Pewnie numery przebite na lewo i dupa ;P

Darek M. pisze...

To akurat było napisane w regulaminie :)

Nie jest on potrzebny. Do nas dzisiaj dotarły tablety :)

Jak znalazł będą dla dwójki chrześniaków na święta.

Łukasz LuKa pisze...

podobno styka nr seryjny jakby popsuł się wam. Wysyp na allegro od 259zl... 3 strony

Anonimowy pisze...

A ja mam inny problem. Podczas wysylki tabletu bylem na urlopie poza krajem i nie moglem odebrac tableta. Przed wyjazdem poinformowalem o tym bnp a po powrocie skontaktowalem sie z bankiem w celu dostarczenia przesylki. Do tej pory nie mam odpowiedzi na 2 wyslane maile a na infolinii mam informacje ze bnp dopiero zbiera dane od kuriera kto nie odebral , trwa to juz 2 tygodnie. Ma ktos podobnie ?

Prześlij komentarz