Nawet 430 zł za konto Santander 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

niedziela, 26 października 2014

Citibank – 100 zł premii za założenie karty kredytowej z rabatami


Karty kredytowe z wysokimi premiami i zwrotami od wykonanych transakcji pomału odchodzą do lamusa. Dzisiaj przyjrzymy się karcie kredytowej Citibank World MasterCard. W zamian za założenie karty otrzymamy 100 zł premii oraz 1000 punktów w programie rabatowym MasterCard World.

Dodatkowo otrzymamy bonus w postaci zniesienia opłaty za pierwszy rok używania karty. Po tym czasie możemy indywidualnie negocjować zniesienie opłaty na kolejny rok. Zazwyczaj wystarczy złożyć wypowiedzenie na 1-2 miesiące przed upłynięciem roku czasu. Czasami dodatkowo można wynegocjować premię w postaci wysokiego cashback-u do określonej kwoty.

Karta kredytowa Citi World MasterCard to także program rabatowy i moneyback.Szczegóły promocji – 100 zł za założenie karty kredytowej


Przy okazji wspomnę o drugiej promocji, gdzie Citi Handlowy płaci aż 200 zł premii za założenie karty kredytowej. Jednak w związku ze spadkiem opłat interchange możemy pomału zapomnieć o takich promocjach. Banki nie będą już w stanie zrekompensować sobie wypłaconej nam premii przez dochody osiągane z tytułu w/w opłat.

Niższe opłaty interchange to także mniejszy zwrot od wykonanych transakcji w programie MasterCard.  

Przejdźmy jednak do zalet opisywanej karty kredytowej. Podstawowa zaleta to rzecz jasna premia 100 zł za założenie karty kredytowej. Kolejna zaleta to program rabatowy u 7 partnerów (więcej na ten temat w dalszej części wpisu).

Karty kredytowe Citibank posiadają jeszcze jedną wielką zaletę: możliwość opłacania rachunków kartą z zachowaniem 56 dniowego okresu bezodsetkowego. Przez ten okres możemy zarządzać pieniędzmi, np. wrzucić je na oprocentowane konto oszczędnościowe czy lokatę krótkoterminową. Przykładem może być lokata na 5,5% w Meritum Bank.


Program rabatowy – 1000 punktów na start


Karta MasterCard World umożliwia skorzystanie z programu punktowego wydawcy, czyli MasterCarda. Za każde wydane 5zł otrzymamy 1 punkt w programie MasterCard World. W przypadku zakupów u partnerów, będą to 2 punkty za każde wydane 5 zł. Dodatkowo, za pierwszą transakcję otrzymamy 1000 punktów.

Zgromadzone punkty można wymienić na nagrody u partnerów programu oraz na cashback w postaci przelewu na rachunek karty kredytowej.

Przykładowe nagrody:


Rabaty w programie MasterCard World:

 • Multikino – 10% zniżki na bilety i produkty barowe
 • H&M – 25% rabatu na zakupy drugiej, tańszej rzecz
 • Play – klienci Citibank otrzymują najlepszą dostępną ofertę
 • merlin.pl – 10% zniżki na książki i 50% zniżki na muzykę
 • Douglas – bon o wartości 20zł za każde wydane 250zł
 • Intersport – bo o wartości 10zł za każde wydaje 200zł
 • Pure Jatomi


Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Zwolnienie z opłaty rocznej


Opisywana dzisiaj promocja łączy się z promocją „0 zł za pierwszy rok użytkowania karty”.

Dodatkowo przy zbliżaniu się opłaty za kartę w drugim roku polecam spróbować uzyskać zwolnienie z opłat na kolejny rok:
 • Wystarczy przedzwonić na infolinię CitiPhone z prośbą o zamknięcie karty kredytowej, jako powód podając miesięczny koszt karty. W większości wypadków, konsultant zaproponuje nam zwolnienie z opłaty na kolejny rok.


Zalety karty Citibank


 • Wygodne zakupy kartą z kredytem 0%: gdy płacisz w sklepie kartą wykorzystujesz limit kredytowy przyznany przez Bank, za który nie zapłacisz odsetek nawet do 56 dni
 • 0 zł za opłacanie rachunków: m.in. gaz, prąd, czesne, opłatę z tytułu polis np. OC / AC – zaskoczył Cię wysoki rachunek? Dodaj odbiorcę dzwoniąc na Citiphone i zapłać po 56 dniach
 • Zniżki nawet do 50% w niemal 5 000 punktów handlowo-usługowych w całej Polsce, lista dostępnych partnerów na citirabaty.pl


Jak otrzymać premię?


Aby otrzymać premię 100zł należy:
 • Wypełnić Formularz kontaktowy
  • Ofertą nie będą objęte wnioski o Kartę pochodzące z innego źródła niż Internet.
  • Warunkiem skorzystania z promocji jest nie posiadanie od 1 stycznia 2012 roku żadnej głównej Karty Kredytowej Citibank
 • Dokonać co najmniej 3 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł nowo wydaną Kartą nie później niż do końca trzeciego miesiąca kalendarzowego od daty podpisania przez Bank umowy o Kartę.
 • Transakcje muszą spełniać poniższe kryteria:
  • będą transakcjami bezgotówkowymi
  • nie będą przelewami z Rachunku Karty, w tym przelewami będącymi zapłatą rachunków obejmujących wydatki Klienta związane z użytkowaniem domu lub mieszkania, o których mowa w Regulaminie Kart Kredytowych Citibank Banku Handlowego w Warszawie S.A.
  • nie będą transakcjami zwróconymi lub niezaksięgowanymi w systemie Banku.

Premia zostanie wypłacona na rachunek karty po spełnieniu powyższych warunków, do końca czwartego miesiąca kalendarzowego od daty podpisania przez Bank umowy o kartę.


Wymagania


Aby otrzymać kartę kredytową w Citi Handlowym należy spełnić wymagania:
 • Wiek - minimum 21 lat
 • Dochód netto - minimum 1200 zł
 • Zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce
 • Osoby prowadzące działalność gospodarczą – wiek min. 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata


Więcej:


9 komentarze :

Anonimowy pisze...

Powinno być "5% zniżki na muzykę" w merlin.pl , 50% brzmi zbyt pięknie :)

Anonimowy pisze...

Czy potrzebne jest zaświadczenie od pracodawcy o zarobkach i zatrudnieniu?

Anonimowy pisze...

Czy kartę można odebrać osobiście w oddziale? Wysyłka kurierem to koszt 30zł!

Darek M. pisze...

Ale czemu po prostu nie skorzystać z darmowej wysyłki Pocztą? :)

Anonimowy pisze...

Witam. A czy są jakieś inne ewentualne koszty miesięcznie związane z wymogami(do spełnienia) od Banku?

Anonimowy pisze...

Czy ja mogę wpłacić sobie przykładowo te 300 zł na konto tej karty i zrobić te transakcje tak żeby nie były naliczane odsetki od kredytu? Jak to działa? Zależy mi tylko i wyłącznie na zgarnięciu 100 zł, nie potrzebuję na co dzień kredytu.

Darek M. pisze...

To jest karta kredytowa. Na spłatę masz 24 dni od dnia wygenerowania wyciągu. Robiąc spłatę w tym czasie nie poniesiesz żadnych kosztów. Nie trzeba wcześniej nic nadpłacać.

W skrajnym wypadku (płacąc pierwszego dnia cyklu rozliczeniowego) mamy 54dni darmowego kredytu. Uwaga: muszą to być transakcje bezgotówkowe.

Anonimowy pisze...

a jeśli nie wykorzystuje limitu kredytu na karcie wogóle (nie korzystam z niej) to coś płacę za to że ją posiadam?

Darek M. pisze...

Żeby otrzymać premię musisz wydać nią 300 zł. Po ich wydaniu możesz czekać na premię do końca 4. miesiąca i potem zamknąć kartę.

Pierwszy rok jest za darmo niezależnie od tego, czy ją używamy czy nie.

Prześlij komentarz