Nawet 430 zł za konto Santander 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

czwartek, 13 listopada 2014

Aviva – 3-miesięczny depozyt na 5,5% (do 6,07% brutto)


Od czasu jak Aviva weszła w doradztwo finansowe, rozpoczęła się ofensywa produktów oszczędnościowych.

Cel jest oczywiście jeden – zachęcić jak największą rzeszę klientów do wizyty w placówkach Aviva Centrum Finansów, bo tak nazywa się nowy twór ubezpieczyciela. Przy okazji będzie można zaproponować inne produkty oszczędnościowe: fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia, itp.

W reklamach słowo „lokata” ominięte jest nie przypadkowo. Aviva nie jest bankiem, nie może więc oferować lokat. Jako firma ubezpieczeniowa może natomiast oferować polisolokaty, czyli depozyty pod przykrywką polis na życie i dożycie czy też ubezpieczeń inwestycyjnych.Szczegóły - polisolokata na 5,5%


Opisywana dzisiaj oferta jest polisolokatą oprocentowaną na 5,5% w skali roku. Co więcej, z ogólnych warunków ubezpieczenia wynika, że do końca 2014 roku oprocentowanie 5,5% jest oprocentowanie netto, czyli nie trzeba od niego odprowadzać podatku. Dopiero za czas trwania polisolokaty od 1 stycznia 2015 roku należy odprowadzić podatek.

Tym samym rzeczywiste oprocentowanie polisolokaty może wynieść nawet 6,07% brutto. Dla tych obliczeń przyjąłem, że przez połowę okresu polisolokaty obowiązuje podatek, czyli wyniesie on jakby 9,5% zamiast 19%.

„Dla dochodów uzyskanych z tytułu umów ubezpieczenia zawartych do dnia 17 października 2014 roku stosuje się zwolnienie z podatku dochodowego. Dla dochodów uzyskanych z tytułu umów ubezpieczenia zawartych od dnia 18 października do 31 grudnia 2014 roku, pobierany jest 19% podatek dochodowy określony od tej części dochodu, jaka przypada na okres od dnia 1 stycznia 2015 roku, proporcjonalnie do całego okresu obowiązywania umowy.


Szczegóły polisolokaty:
 • Oprocentowanie: 5,5% (do 6,07 brutto)
 • Okres depozytu: 3 miesiące (90 dni)
 • Kwota minimalna: 2 000 zł
 • Kwota maksymalna: 20 000 zł
 • Bez dodatkowych produktów
 • Dla nowych i obecnych klientów


Polub „Jak oszczędzić.pl” na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Jaką mamy gwarancję kapitału?Produkty ubezpieczeniowe takie jak opisywana dzisiaj polisolokata nie podlegają gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Podlegają natomiast gwarancjom Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego na wypadek upadłości ubezpieczyciela.

Gwarancje obejmują 50% wierzytelności, jednak nie więcej niż równowartość 30 tys. euro. Konsultant wprowadził mnie tutaj w błąd twierdząc, że depozyty do kwoty 30 000 euro gwarantowane są w 100%.


Jak założyć polisolokatę na 5,5%?


Aby skorzystać z oferty należy:
 • Wypełnić wniosek kontaktowy na stronie promocji podając:
  • Imię, nazwisko, nr telefonu oraz maila
  • Wybrać należy też miasto, w którym będziemy chcieli się spotkać z doradcą Aviva. Placówki Aviva Centrum Finansów znajdują się w: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu.
 • Następnie należy poczekać na telefon z Avivy. Podczas rozmowy umówimy się na wizytę w którymś z oddziałów Aviva Centrum Finansów. Potrzeba osobistej wizyty jest największą wadą oferty.
 • Ostatni krok to wizyta w wybranym oddziale i podpisanie umowy.

Na wpłatę środków (opłacenie środków) mamy aż 30 dni.


2 komentarze :

Darek M. pisze...

Właśnie otrzymałem zwrot pieniędzy z Polisolokaty.

Z wpłaconych 20 000 zł, wróciło do mnie 20252,26.

Oprocentowanie netto wyniosło więc ok. 5,04%.

Darek M. pisze...

Właśnie otrzymałem zwrot pieniędzy z Polisolokaty.

Z wpłaconych 20 000 zł, wróciło do mnie 20252,26.

Oprocentowanie netto wyniosło więc ok. 5,04%.

Prześlij komentarz