poniedziałek, 24 listopada 2014

Orange Finanse – do 600 zł zwrotu i 4% na koncie oszczędnościowym


Dzisiaj przyjrzymy się ofercie Orange Finanse, czyli sojuszowi operatora Orange i mBanku.

Obecnie jeszcze tylko Play nie posiada powiązanej oferty konta osobistego. T-Mobile nawiązał ścisły sojusz z Alior Bankiem. Przejęta marka Alior Sync zmieniła nazwę na T-Mobile Usługi Bankowe. Właścicel Plusa postanowił natomiast dokonać rebrandingu Invest Banku na Plus Bank.


Orange Finanse - Szczegóły ofertyKonto Orange Finanse jest tak naprawdę niemalże wiernym klonem najnowszego tworu mBanku, czyli eKonta mobilnego, oferującego darmowe bankomaty i 4% na koncie oszczędnościowym. Oferuje ono jednak coś więcej, stąd też warto przyjrzeć się tej ofercie.

Już na wstępie nie podoba mi się polityka dezinformacyjna Orange, dobrze znana z reklam eKonta mobilnego mBanku. Na pierwszym ekranie widzimy same zera bez żadnych gwiazdek. Jednak po bliższym przyjrzeniu się, pojawiają się owe gwiazdki :)

Niestety większość benefitów jest ważna tylko przez określony czas. Dla przykładu oprocentowanie 4% obowiązuje tylko przez 3 miesiące od otwarcia konta, a bankomaty są darmowe tylko przez okres 3 miesięcy. Po tym okresie, aby nie została pobrana opłata za korzystanie z bankomatów w kraju należy wykonać min. 5 transakcji.


Szczegóły konta Orange Finanse:
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta
 • 0 zł za kartę debetową
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach mBank, Euronet i CashLine
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce
  • 5 zł po okresie trzech miesięcy w przypadku nie wykonania min. 5 transakcji kartą. Opłata nie zostanie pobrana w przypadku braku wypłat z bankomatów
  • Osoby poniżej 18. roku życia mają bezpłatne bezwarunkowo
 • 4% na koncie oszczędnościowym do 10 000 zł przez okres 3 miesięcy
 • 1 000 zł darmowego limitu w koncie przez 6 miesięcy
 • Do 600 zł zwrotu od płatności zbliżeniowych telefonem przez okres 6 miesięcy
 • Do 100 zł miesięcznie
 • Do 60 zł promocyjnego doładowania
  • Do 20 zł miesięcznie
 •  Atrakcyjne zniżki w Strefie Korzyści (mOkazje)
 • Wygodna aplikacja mobilna


Do 600 zł zwrotu (5% moneyback) za płatności mobilneJedną z głównych zalet nowego konta od Orange jest zwrot w wysokości 5% wartości zakupów dokonanych telefonem. Chodzi tutaj o płatności zbliżeniowe.

Niestety zwrotu nie otrzymamy bezwarunkowo.

Aby otrzymać 5% zwrotu należy:
 • Wykonać min. 5 transakcji zbliżeniowych telefonem w każdym z sześciu miesięcy.
 • Opłacić z konta osobistego dowolną fakturę Orange w każdym z 6 miesięcy


Do 60 zł doładowania w Orange


W każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta, przysługuje promocyjne doładowanie w wysokości 5% łącznej wartości płatności zbliżeniowych telefonem. Bonus zaokrąglany jest w górę do pełnych 5 zł. Maksymalnie otrzymamy do 20 zł miesięcznie. W sumie więc zgarnąć można 60 zł promocyjnego doładowania.

Aby otrzymać premię, należy wykonać min. 5 płatności bezgotówkowych. Jest jeszcze jedno ograniczenie. Promocyjne doładowanie zostanie wypłacone w ciągu 24 godzin od momentu wykonania doładowania numeru prepaid Orange z poziomu bankowości elektronicznej.


Aplikacja mobilna

mBank wprowadził na rynek prawdopodobnie najlepszą aplikację mobilną dostępną na polskim rynku. Z poziomu aplikacji mamy dostęp niemal do wszystkich funkcjonalności systemu.

Wygląd aplikacji:


Strefa korzyści – zniżki i promocje


Oprócz dwóch powyższych zalet, konto w Orange Finanse posiada jedną ciekawą funkcjonalność – Strefę Korzyści. Jest to system zniżkowy na wzór mOkazji. Zaletą rozwiązania Orange jest ciekawszy wachlarz zniżek.

Przykładowe zniżki:

Porównanie kont osobistych


Porównanie kont osobistych Orange Finanse, mBanku, T-Mobile Usługi Bankowe, Banku Millennium, Alior Banku i Meritum Banku:


Orange Finanse
mBank
T-Mobile UB
Millennium
Alior Bank
Meritum Bank
Proste Konto Osobiste
Prowadzenie konta
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł, gdy wpływ 1000 zł i jedna płatność / 7 zł w przeciwnym razie
0 zł, gdy wpływ min. 2500 zł lub 400 zł płatności
0 zł
Oprocentowanie rachunku
4% do kwoty 10 000 zł przez okres 3 miesięcy
4% do kwoty 3000 zł
0,10%
0%
0 %
0%
Obsługa karty debetowej
0,00 zł
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Bankomaty
0 zł przez okres 3 miesięcy, potem po dokonaniu 5 transakcji / 5zł
0 zł Euronet, BZ WBK S.A., Planet cash4you, eCard / 
3% 5-9 zł
0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w kraju
0 zł
0 zł
0 zł
Przelew ekspresowy
5 zł
5 zł
0 zł za 10 przelewów w miesiącu
5 zł
0 zł
5 zł
Polecenie zapłaty
0,00 zł
1 zł miesięcznie
0 zł
0 zł / 3 zł za odwołanie
0 zł
1 zł / 5 zł za modyfikację
Zlecenia stałe
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wpłaty gotówki w oddziałach
bd
bd.
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Wypłaty gotówki w oddziałach
10,00 zł
9,50 zł
0 zł
0 zł
0 zł
0 zł
Dodatkowe zalety
System bankowości internetowej i mobilnej, zniżki ze Strefy Okazji
System bankowości internetowej i mobilnej, powszechność konta
3 bezpłatne wpłaty we wpłatomacie

Konto zupełnie bez opłat po spełnieniu warunkówWnioski

Konto Orange Finanse najłatwiej porównać do nowe eKonta Mobilnego mBanku. Posiada ono niemal te same zalety. Wadą jest czasowość benefitów. Na pewno jego założenie powinny rozważyć osoby posiadające telefon w Orange lub takie, które znają kogoś z tym abonamentem. Chodzi tutaj o warunek opłacania faktury Orange, która nie musi należeć do nas. 600 zł drogą nie chodzi, dlatego moim zdaniem warto się po nie schylić.


Więcej:18 komentarze :

Anonimowy pisze...

Nic godnego uwagi.

google.pl pisze...

Czt opłacana faktuar za rachunki orange musi byc na dane osoby posiadajacej rachunek, czy tez moze byc to rachunek na rodzica?

Darek M.W. pisze...

Nie, to może być nawet faktura znajomego. Sam zrobiłbym to właśnie w taki sposób.

Anonimowy pisze...

Najfajniejsza jest strefa okazji - tu można zarobić naprawde dużo na zwrotach. I to o wiele więcej niż na cashbacku 5%.

Anonimowy pisze...

@up czy mógłbyś rozwinąć myśl?

Orange Ekspert pisze...

@google.pl

Może to być dowolna faktura Orange.

Anonimowy pisze...

Konto zakładam w grudniu, płacę naklejką w styczniu, a pierwszy zwrot mam w lutym?. A może pierwsze 5 transakcji mam wykonać już w grudniu. Ktoś pomoże?

Darek M.W. pisze...

Z regulaminu:
"Uczestnikowi będzie naliczony MoneyBack w wysokości 5% łącznej sumy Płatności zbliżeniowych telefonem, max. 100 zł w danym m-cu kalendarzowym, przez 6 kolejnych m-cy kalendarzowych począwszy od pierwszego dnia m-ca kalendarzowego następującego po m-cu, w którym została zawarta umowa o prowadzenie Konta Osobistego, pod warunkiem, że wykona on w każdym z 6 m-cy kalendarzowych min. 5 Płatności bezgotówkowych i opłaci z Konta Osobistego w Orange Finanse w każdym z tych 6 m-cy kalendarzowych przynajmniej jedną fakturę na rzecz Orange Polska za usługi realizowane pod marką Orange."

Anonimowy pisze...

Wszystko fajnie tylko szukam jakiegoś linku do promocji i nie widze:-) A rachunek załatwić z orange to niekiedy problem ale dałem rade więc wchodzę do tej promocji:-P

Anonimowy pisze...

http://orangefinanse.com :)

Anonimowy pisze...

Witam, zastanawiam się nad założeniem konta Orange Finanse, ale chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób można je zamknąć (jeżeli przestanie być dla mnie atrakcyjne)? Czy jest możliwość zamknięcia przez internet czy też trzeba to zrobić wyłącznie na piśmie? Pytam, bo na stronie banku nie mogę znaleźć żadnego wzoru dokumentu wypowiedzenia umowy rachunku, który można odesłać na adres banku i nie wiem, czy serwis internetowy banku przewiduje taką funkcjonalność (ewentualnie jak długo trwa cała procedura i czy bank nie nęka telefonami itp.) Jeżeli ktoś jest zorientowany w tym temacie i mógłby mi odpowiedzieć to byłoby mi bardzo miło. Pozdrawiam

Darek M.W. pisze...

Zawsze można wysłać wypowiedzenie wraz z kserokopia dowodu. Może będzie można w punkcie Orange? Sam muszę sprawdzić.

Anonimowy pisze...

Dołączając się do pytania o możliwość zamknięcia tego konta przez internet, zwracam się do jego posiadaczy: czy serwis internetowy banku zawiera taką dyspozycję? Bo na formularzu wypowiedzenia umowy, jaki znalazłem na stronie banku widnieje informacja, iż podpis klienta musi być zgodny ze wzorem podpisu posiadanym przez bank - a co w takim razie gdy ktoś zawarł umowę elektronicznie przelewem bez żadnego podpisywania i bank nie posiada jego podpisu? Stąd moje zapytanie o możliwość wypowiedzenia umowy przez internet.
http://www.mbank.pl/forum/watek,997937,orange-finanse,1.html

Anonimowy pisze...

Wtedy wysyła się wypowiedzenie z kserem dowodu (podpis tu i tu powinien być taki sam).

Anonimowy pisze...

Czy 5% money back jest nadal naliczany za platnosci naklejka zblizeniowa czy teraz tylko zaliczane sa platnosci karta nfc?

Darek M.W. pisze...

Wiem, że wystartowała nowa edycja promocji. Jutro powinien pojawić się wpis na jej temat :)

Mycek pisze...

Ja używam konta z T-Mobile UB i na nic innego bym go nie zmienił, może to dlatego, że jestem uprzedzony do mBanku :) oferta nie jest zła ale jakoś mnie nie przekonuje :)

Anonimowy pisze...

Generalnie im więcej konkurencji na rynku tym lepiej dla nas ;)

Prześlij komentarz