wtorek, 24 marca 2015

Aviva Finanse – 5,4% na polisolokacie


Znów pojawiła się świetna oferta polisolokaty od Aviva Finanse. Zarobić można to 5,4% w skali roku na okres 3 miesięcy (w innym miejscu widnieje zapis o 2 miesiącach). Mamy więc wydłużenie okresu względem poprzednio opisywanej oferty.

Dla przypomnienia wspomnę, że Aviva w III/IV kwartale 2014 roku rozszerzyła swoje usługi o doradztwo finansowe. Tym samym rozpoczęła się ofensywa produktów oszczędnościowych w celu przyciągnięcia nowych klientów do oddziałów Aviva Centrum Finansów. Jest to dobra okazja na wysoki zysk przy niemal zerowym ryzyku.

→ Przejdź do: Aviva Finanse – Polisolokata na 5,4% (uwaga: oprocentowanie spadło do 4,4%)Szczegóły - polisolokata na 5,4%Oddziały Aviva Centrum Finansów zlokalizowane są w ośmiu miastach: Gdyni, Gdańsku, Katowicach, Łodzi, Poznań, Szczecinie, Warszawie (2 oddziały) i Wrocławiu (2 oddziały).

Aby skorzystać z oferty, niezbędna będzie wizyta w jednym z powyższych oddziałów. Jest to główna wada tego produktu. Zaletą jest natomiast to, że nie wymaga ona żadnych produktów dodatkowych.

Z racji tego, że Aviva nie jest bankiem, nie może oferować lokat, które zarezerwowane są dla banków i SKOK-ów. Jako firma ubezpieczeniowa może natomiast oferować polisolokaty, czyli depozyty pod przykrywką polis na życie i dożycie.

Oprocentowanie polisolokaty „Gwarancja Zysku” wynosi 5,4%. Czas trwania depozytu to 2 albo 3 miesiące (znalazłem dwa wykluczające się zapisy).

Od 1 stycznia 2015 roku od polisolokat należy odprowadzać podatek Belki, wcześniej podane oprocentowanie było oprocentowaniem netto.


Szczegóły polisolokaty:
 • Oprocentowanie: 5,4% brutto (aktualne oprocentowanie 4,4%)
 • Okres depozytu: 2 lub 3 miesiące
 • Kwota minimalna: 2 000 zł
 • Kwota maksymalna: 20 000 zł
 • Bez dodatkowych produktów
 • Dla nowych klientów
 • Możliwość negocjacji warunków w oddzialePolub „Jak oszczędzić.pl” na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Jak założyć polisolokatę na 5,4%?Aby skorzystać z oferty należy:
 • Wypełnić wniosek kontaktowy na stronie promocji podając:
  • Imię, nazwisko, nr telefonu oraz maila
  • Wybrać należy też miasto, w którym będziemy chcieli się spotkać z doradcą Aviva. Placówki Aviva Centrum Finansów znajdują się w: Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie oraz Wrocławiu.
 • Następnie należy poczekać na telefon z Avivy. Podczas rozmowy umówimy się na wizytę w którymś z oddziałów Aviva Centrum Finansów. Potrzeba osobistej wizyty jest największą wadą oferty.
 • Ostatni krok to wizyta w wybranym oddziale i podpisanie umowy.

Na opłacenie polisolokaty mamy aż 30 dni.

W moim wypadku rozmowa przebiegła szybko. Pieniądze wraz odsetkami wróciły na konto bodajże po 2 dniach od zakończenia polisolokaty (Aviva zastrzega sobie tutaj 10 dniowy margines).

·        Więcej promocji można znaleźć w sekcji "Aktywne promocje" po prawej stronie.


Negocjacja warunków?!


Na stronie Avivy widnieje taki zapis:

Śpiesz się! Jeśli przyjdziesz do oddziału w trakcie trwania promocji masz możliwość negocjacji warunków na jeszcze lepsze.

Czyżby dało się wyciągnąć jeszcze więcej? Wyższe oprocentowanie lub dłuższy okres depozytu? Jeżeli będziecie mieli jakieś informacje na ten temat to dajcie znać w komentarzu.


Gwarancja kapitałuPolisolokaty będące produktami ubezpieczeniowymi podlegają gwarancjom Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Gwarancje obejmują 50% wierzytelności do równowartości 30 tys. euro (w przeciwieństwie do 100% gwarancji BFG do kwoty 100 tys. euro w przypadku zwykłych lokat).

Jak widzicie, zabezpieczenie jest znacznie niższe, jednak na tą chwile nie zapowiada się, żeby globalny ubezpieczyciel jakim jest Aviva, miał jakieś problemy finansowe.


Więcej:15 komentarze :

slayer pisze...

Darku, wróciła promocja w ING :-)

Darek M.W. pisze...

Tak, wiem. Jest na mojej liście i pewnie jutro pojawi się wpis.

Marek pisze...

Dzisiaj byłem w oddziale. Całość zajęła jakieś 30 minut, ale dopytywałem się jeszcze o inne produktu. Dałoby radę szybciej :)

Anonimowy pisze...

Ostatecznie produkt jest 2- czy 3-miesięczny?

Darek M.W. pisze...

Mam nadzieję, że ktoś w końcu uda się do placówki i da znać :)

Ja już niestety skorzystałem wcześniej z oferty i już nie mogę skorzystać z tej edycji.

Anonimowy pisze...

Umówiłem się na jutro. Przez telefon konsultantka mówiła, ze polislokata jest na 2 mies. No to spróbuję wynegocjować 3 miesiące

Anonimowy pisze...

Polislokata jest na 2 mies i 5,4% i tu się nic więcej nie da wyciągnąć. Ten zapis, że można coś negocjować to dotyczy zakupu polisy w razie poważnej choroby lub niezdolności do pracy i wtedy jest 8%. A drugą opcją mi zaproponowaną w ramach 'negocjacji' było coś w stylu promocji Meisterstuck w DBanku - mniejszą część środków mógłbym włożyć na lokatę 10%, ale przynajmniej 2/3 musiałbym ulokować w ich funduszu inwestycyjnym (bez opłaty za wejście, ale jakiś tam % miesięcznie za zarządzanie).

Darek M.W. pisze...

Dzięki za info!

A na dole strony Aviva wciąż widnieje zapis o umowie na 3 miesiące:

"Składka jednorazowa w ubezpieczeniu wynosi od 2.000,00 PLN do 20.000,00 PLN. Umowa ubezpieczenia zawierana jest na 3 miesiące. W przypadku dożycia przez ubezpieczonego końca ostatniego dnia okresu ubezpieczenia, ubezpieczony otrzyma świadczenie ubezpieczeniowe w wysokości wpłaconej składki powiększone o wskaźnik ubezpieczeniowy wskazany w OWU."

Anonimowy pisze...

Czy wiadomo do kiedy ważna jest ta oferta?

Darek M.W. pisze...

Niestety nie. Dlatego warto wcześniej się umówić. Na wpłatę środków mamy dużo czasu (30 dni) w razie czego.

Anonimowy pisze...

nie pisząc wszystkiego co jest istotne, pisze się kłamstwa,
nie dajcie się nabrać

Darek M.W. pisze...

A co to jest wszystko? :) I na co się nabrać :) Akurat sam skorzystałem z tej oferty i złego słowa powiedzieć nie mogę. Zresztą 90% ofert o których piszę to takie, które sam przetestowałem.

Anonimowy pisze...

@Darek
Jeden z moich znajomych skorzystał z oferty amber gold, wszystko mu wypłacili i też złego słowa powiedzieć nie może i nie rozumie skąd ta cała afera.

Darek M.W. pisze...

Porównywanie firmy krzak z międzynarodowym ubezpieczycielem jakim jest Aviva i polisolokatą z gwarancjami UFG jest trochę nie na miejscu :)

Darek M.W. pisze...

Porównywanie firmy krzak z międzynarodowym ubezpieczycielem jakim jest Aviva i polisolokatą z gwarancjami UFG jest trochę nie na miejscu :)

Prześlij komentarz