poniedziałek, 1 czerwca 2015

Credit Agricole: 1000 zł dla nowych kont założonych online


Credit Agricole powielił schemat udostępniania promocji "Jesteś gotowy na 1000 zł?". Została ona przedłużona o miesiąc, jednak tym razem konto należy założyć poprzez wniosek online.

W promocji biorą udział wszystkie pakiety kont, tj. 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS oraz Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM.

Wniosek o konto można złożyć od 1 do 30 czerwca 2015 roku.

Do 1 000 zł premii w Credit Agricole - edycja internetowa


Wszystkie warunki promocji pozostają bez zmian. Jedyna zmiana to potrzeba wypełnienia wniosku online o konto lub założenie konta przez serwis telefoniczny CA24. Poprzednio promocja była dostępna we wszystkich kanałach sprzedaży.

Aby otrzymać 1000 zł premii trzeba będzie dosyć aktywnie używać konto przez okres 18 miesięcy. Bankowi ewidentnie chodzi o dłuższe relacje z klientami.

Z promocji mogą skorzystać osoby, które wczesniej nie korzystały z promocji "Jesteśmy gotowi"oraz "Jesteś gotowy na 1000 zł". Dodatkowy warunek to nie posiadanie konta w Credit Agricole od co najmniej 90 dni od daty startu promocji (tj. 1 czerwca 2015 r.).

Do obecnej edycji promocji „Jesteś gotowi na 1000 zł - edycja internetowa” przystąpić można od 1 do 30 czerwca 2015 roku.


Premia 1000 zł podzielona jest na 4 części:


100 zł na „Dzień Dobry”


100 zł premii bank wypłaci w zamian za otwarcie wybranego konta w Credit Agricole i pierwszy wpływ na kwotę min. 1500 zł.

Wpływ ten należy zapewnić nie później niż w kolejnym miesiącu od dnia przystąpienia do promocji.


100 zł za przeniesienie konta osobistego


Drugie 100 zł jest równie proste do zdobycia. Dodatkowo, Credit Agricole załatwi za nas formalności związane z zamknięciem niepotrzebnego rachunku bankowego w innym banku.

Aby zdobyć 100 zł należy w ciągu 7 dni od podpisania umowy o konto, złożyć dyspozycjęo przeniesienie rachunku. Jest to świetna metoda na pozbycie się niepotrzebnego konta po falach podwyżek (Meritum, T-Mobile, Deutsche Bank)

Złożenie w Placówce Banku Wniosku z Pełnomocnictwem ze wskazaniem co najmniej:
- nazwy dotychczasowego banku (lista banków uczestniczących w procesie przenoszenia rachunku/usług płatniczych stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu)
- prawidłowego numeru rachunku oszczędnościoworozliczeniowego, użytkowanego w dotychczasowym banku
- dyspozycji zamknięcia rachunku w dotychczasowym banku z zachowaniem umownego wypowiedzenia
- nazwy i adresu instytucji przekazującej wynagrodzenie, która ma być powiadomiona przez Bank o zmianie rachunku bankowego przez Uczestnika


Do 300 zł za opłacanie rachunków


Trzecia część premii to zwrot za opłacanie rachunków z konta. Wypłacana jest jako 5% Money-Back od opłacanych rachunków za: gaz, energię elektryczną, wodę / podgrzanie wody, ścieki, abonament telewizyjny, internet, telefon (komórkowy lub stacjonarny).

W ramach zwrotu za rachunki otrzymać można do 16,67 zł miesięcznie przez okres 18 miesięcy, co daje 300 zł przez cały okres promocji. Maksymalny miesięczny zwrot otrzymamy po zapłacie rachunków na kwotę 333 zł.

Bank dodatkowo zapłaci za nas należny podatek.

Uwaga: Aby płatności za rachunki zostały zakwalifikowane do wypłaty premii należy zdefiniować i przedstawić dokumenty potwierdzające dokonywanie płatności na rzecz danego odbiorcy. Można tego dokonać online za pośrednictwem formularza internetowego, serwisu telefonicznego CA24.


Do 500 zł za płatności kartą


Czwarta i ostatnia część premii to zwrot za płatności kartą. Mechanizm naliczania premii jest nieco odmienny niż w innych bankach:

Polega on na tym, że każda transakcja wykonana kartą jest zaokrąglana do pełnych 50 gr, 1 zł lub 5 zł a bank dorzuca 50% kwoty zaokrąglenia. Zdecydowanie najkorzystniej jest wybrać zaokrąglanie do 5 zł. Transakcja na 5,50 zł zostanie zaokrąglona do 10 zł i bank dorzuci od siebie 2,25 zł premii.

Z tytułu premii za płatności otrzymamy do 500 zł przez okres 18 miesięcy, czyli 27,77 zł miesięcznie + należny podatek.

Uwaga: Aby otrzmać zwrot należy dokonać płatności kartą na minimum 500 zł miesięcznie.


Jak otrzymać 1000 zł premii?Aby otrzymać 1000 zł premii należy:
 • Założyć konto osobiste przez stronę promocji: Do wyboru mamy 1 Konto, Konto PROSTOoszczędzające, Konto PROSTOoszczędzające PLUS, Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM.
 • Dodatkowo trzeba:
  • Wybrać wyciąg w formie elektronicznej
  • Złożyć wniosek o kartę debetową do konta
  • Otworzyć co najmniej jeden Rachunek Oszczędzam (darmowe konto oszczędnościowe)
  • Uruchomić usługę „Oszczędzam na okrągło” (CAsaver)
  • Wyrazić zgody marketingowe, tj. na otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną oraz nie wyrazić sprzeciwu na wobec działań marketingowych.
  • Podać numer telefonu lub adresu email do kontaktu
  • Uruchomić dostęp do konta przez Internet i telefon
 • Zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia (renty, emerytury, działalności gospodarczej) w wysokości min. 1 500 zł. Spełnienie tego warunku kwalifikuje zarówno do otrzymania pierwszej premii 100 zł jak i kolejnych premii.
  • Uwaga: Przelew zostanie uznany po wypełnieniu „zlecenia przekazywania środków” (umowy o pracę, renty, emerytury) lub „deklarację stałego zasilania konta” (osoby prowadzące działalność gospodarczą)
 • Do 7 dni od dnia podpisania umowy, złożenie dyspozycji przeniesienia konta.
 • W każdym z 18 miesięcy promocji wykonywać płatności rachunków na kwotę min. 334 zł
 • W każdym miesiącu wykonywać płatności kartą na kwotę min. 500 zł (należy pamiętać o formule obliczania premii)
 • Konto należy utrzymać przez okres 18 miesięcy.


Konta osobiste w Credit Agricole


Do skorzystania z promocji niezbędne jest posiadanie jednego z czterech kont osobistych:

1 Konto

Konto dla młodych osób do 27 roku życia. Będzie ono bezpłatne po dokonaniu min. 1 transakcji kartą na min 1 zł, w przeciwnym razie zapłacimy 2,90 zł. Karta do konta 1Konta zapewnia darmową wypłatę gotówki z bankomatów BZ WBK i sieci Euronet.


Konto ProstoOszczędzające

Konto PROSTOoszczędzające to koszt 4 zł miesięcznie. Karta debetowa to dodatkowe 3zł, razem więc zapłacimy 7 zł miesięcznie. Zdecydowanie korzystniejsze będzie skorzystanie z któregoś z trzech pozostałych konto osobistych.


Konto PROSTOoszczędzające Plus

Konto PROSTOoszczędzające Plus może być darmowe. Co więcej warunki „darmowości” pokrywają się z warunkami promocji.

Opłata za prowadzenie Konta PROSTOoszczędzającego PLUS zostanie zniesiona jeśli zapewnimy miesięczne wpływy w wysokości 1500 zł. Dodatkowo nie poniesiemy opłaty za kartę jeżeli wykonamy płatności na min. 500 zł miesięcznie.

W ramach konta otrzymujemy darmowe wszystkie bankomaty w kraju.


Konto ProstoOszczędzające Premium

Moim zdaniem to najlepsza opcja. Aby konto było w pełni darmowe wystarczy zapewnienie miesięcznych wpływów w wysokości min. 10 000 zł.

Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM to najwyższa półka w Credit Agricole. Konto posiada w zasadzie wszystko, czego można zapragnąć, w tym bezpłatne bankomaty na całym świecie oraz szeroki pakiet assistance.


Harmonogram promocji

  
Okres
Aktywność / Suma płatności kartą
Do 30 czerwca 2015 r.
Złożenie wniosku online o konto osobiste
Do 7 dni od podpisania umowy
Złóż dyspozycję o przeniesienie konta i otrzymaj 100 zł
W każdym miesiącu od miesiąca następującego po miesiącu założenia konta.
Zapewniać wpływ min. 1500 zł z tytułu wynagrodzenia.

Za pierwszy przelew otrzymasz 100 zł. Należy złożyć dyspozycję „zlecenie przekazywania środków” lub „deklarację stałego zasilania konta”.
W każdym miesiącu trwania promocji
Opłacaj rachunki z konta.

Otrzymasz do 16,67 zł miesięcznie przez okres 18 miesięcy. Razem 300 zł
W każdym miesiącu trwania promocji
Płać kartą za zakupy.

Otrzymasz 27,77 zł miesięcznie, razem 500 zł

Warunki promocji są nieco bardziej skomplikowane niż w innych bankach. W zamian otrzymujemy jednak zdecydowanie wyższą premię wynoszącą aż 1000 zł.


Więcej:
18 komentarze :

Milena Łapińska pisze...

Po podwyżce oplat w BZWBK musze zastanowić się nad przeniesieniem konta a to wygląda obiecująco :)

Anonimowy pisze...

Można konto zamknąć po otrzymaniu 2 pierwszych premii czy jest jakiś termin w regulaminie?

Darek M.W. pisze...

Niestety ale trzeba utrzymać konto przez 18 miesięcy.

x666 pisze...

Zdecydowaniue najlepsza promocja, może tylko 700 zł z BZ WBK plus 100 zł za polecenie (dla 2 osób polecającego i poleconego) było lepszą promocją.
Skomplikowane, tak się tylko wydaje, rachunki można przesłać z linku promocji (jpeg lub pdf), płatniości kartą śmiesznie proste, wystarczy płcić małe rachunki lub odkładać coś za nieco ponad 5 zł i płacić drugi raz. To chyba jedyna promocja gdzie warto przelewać wynagrodzenie, w innych bankach można to ominąć. Łatwiej tu otrzymać 1000 zł, niż założyć 4 konta w promocjach Millenium czy BZ WBK, gdzie zysk jest po około 100 zł za konto.

Anonimowy pisze...

@x666 Niestety nie mogę się z tobą zgodzić. Promocja kiepska. Różnica miedzy np.BZWBK 700 zł czy Millennium 4x50 a tym badziewiem polega na tym że po 4 miesiącach w Millennium otrzymujesz 200 zł za same płatności kartą. A ty porównujesz 4 miesięczną premie z 18 sto miesięczna. Po 4 miesiącach odbierasz 200 zł zamykasz konto, a tu 2 lata sorry ta promocja dla osób naiwnych. Policzmy 1000 podzielmy na 18 = 55 zł Pod warunkiem że miesiąc w miesiąc przez niemal 2 lata uzyskasz maksimum zwrotu.

Anonimowy pisze...

Polecam promocje. Zwroty miesieczne sa podobne jak w innych banakach az przez 18 miesiecy. Do warunkow mozna sie szybkp przyzwyczaic. Ja w raz z zona wyrabiamy od kilku miesiecy 2 * credit agricole, 2 * millenium i get ina z 10% zwrotem. Zona zalatwia koncowli na karte w kilka dni. :) grunt to znalesc zajecie drugiej polowce :)

Darek M.W. pisze...

Jak dla mnie to jedna z najlepszych promocji. 700 zł od BZ WBK było rzeczywiście lepsze, ale to co teraz dają jest daleko z tyłu za Credit Agricole.

Zaletą jest to, że przez 18 miesięcy nie trzeba skakać z kwiatka na kwiatek a ładna premia wpada :)

Z innych promocji można korzystać dodatkowo w międzyczasie.

Anonimowy pisze...

Tak się zastanawiam, skorzystać z tej promocji czy wybrać Lubię To! w BPH ze zwrotem do 50 pln / mieś. za płatności kartą?

Darek M.W. pisze...

Obie promocje są spoko. Jeżeli przelew wynagrodzenia to dla Ciebie nie problem i możesz opłacać jakieś rachunki w gospodarstwie domowym to skorzystałbym z promocji Credit Agricole.

Z BPH można skorzystać dodatkowo, jeżeli dasz radę wykonać dodatkowe płatności kartą.

Anonimowy pisze...

Ta promocja jest debilna a konkretnie te zaokrąglenia. Trzeba planować co/za ile kupić, jak podzielić zakupy i blokować kasę w sklepie żeby nabić te kilkanaście transakcji na maksymalne zaokrąglenie. Credit Agricole chce wytresować klienta jak pieska i w nagrodę da mu kość po miesiącu tresury o ile piesek się nie pomyli.

Anonimowy pisze...

Czy opłaty za TV kablową też wchodzą?
Czy rachunki za G=gaz, prąd wystarczy opłacać przelewem z konta czy trzeba jakoś udokumentować?

Darek M.W. pisze...

Można opłacać rachunki za: gaz, energię elektryczną, wodę / podgrzanie wody, ścieki, abonament telewizyjny, internet, telefon (komórkowy lub stacjonarny).

Szczegóły znajdziesz w podrozdziale: "Do 300 zł za opłacanie rachunków"

x666 pisze...

Rachunki należy zanieść do oddziału, gdzie zostaną dopisane do promocyjnych odbiorców przelewów. Można to zrobić samodzielnie, po wcześniejszym dodaniu odbiorcy w serwisie internetowym:
http://www.credit-agricole.pl/promocja-nawet-1000zl-premii/
Na środku strony pod opisem zwrotu za rachunki jest przekierowanie:
"oszczędzaj na rachunkach"
Wypełniamy dane jak w przelewie i dodajemy skan faktury, w ciągu 48 godzin bank to akceptuje.
Po tym każdy przelew na taki rachunek jest automatycznie premiowny, już po kilku sekundach na koncie jest premia.

x666 pisze...

Nie wiem czy napisałem, zrozumiale. Najpierw po zalogowaniu w serwisie dodajemy odbiorcę, a dopiero później po wylogowaniu wchodzimy na link:
http://www.credit-agricole.pl/promocja-nawet-1000zl-premii/

Unknown pisze...

1000zl

Unknown pisze...

1000zl

Anonimowy pisze...

Czy wypłata pieniędzy przy okazji zakupów w sklepie wliczana jest o limitu zakupów? (jeśli limit transakcji bezgotówkowych na kartę wynosi 500 zł, a 2 razy przy okazji zakupów wypłacę po 250 zł, to już nie muszę dokonywać więcej transakcji kartą?)

Darek M.W. pisze...

W niektórych bankach tak to działało. Jednak nie jestem w stanie potwierdzić jak jest tutaj. Trzeba to sprawdzić

Prześlij komentarz