środa, 1 lipca 2015 LOKATY BANKOWE

Expander: Lokata na lato na 4,5% w Meritum Bank


Cykliczna oferta lokaty dla nowych klientów Expander powraca!

Lokata bankowa "na lato" to aż 4,5% brutto. Tym razem Expander postanowił powalczyć o mniej majętnych klientów, jako że na lokacie  ulokować można od 10 tys. zł do 40 tys. zł.

Oferta dostępna jest od 1 lipca do 21 sierpnia 2015 roku lub do odwołania.

Meritum Bank:Lokata na lato na 4,5% w ExpanderExpander wystartował z kolejną edycją lokaty bankowej w Meritum Bank. W obecnej edycji zmienie uległa kwota na jaką założymy lokatę. Kwota minimalna wynosi 10 tys. zł, a maksymalna to 40 tys. zł. Czas trwania lokaty pozostaje bez zmian i wynosi 1 miesiąc.

Co ważne, skorzystanie z Lokaty na lato nie wiąże się z żadnymi produktami dodatkowymi. W ramach promocji zakładamy samą lokatę na 4,5% w Meritum Bank.

Lokata podlega gwarancjom Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100.000 euro.

Niestety, aby skorzystać z lokaty na lato musimy odwiedzić jedną z placówek Expandera.

Uwaga:
Lokata na lato dostępna jest wyłącznie dla nowych klientów Expander, tj. osób, które nigdy nie nabyły produktu finansowego za pośrednictwej Expender.


Szczegóły Lokaty na lato:
  • Okres: 1 miesiąc
  • Oprocentowanie: 4,50%
  • Minimalna kwota lokaty: 10 000 zł
  • Maksymalna kwota lokaty: 40 000 zł
  • Liczba lokat: 1 lokatę na osobę
  • Odnawialność: brak
  • Gwarancja BFG


Jak wygląda rozmowa w Expander?


Sama wizyta w placówce Expander nie należy do natrętnych. Czekając na rozmowę z doradcą możemy napić się wody lub kawy.

Aby nie wysłuchiwać informacji o innych produktach Expander wystarczy od razu zaznaczyć, że interesuje nas wyłącznie lokata / polisolokata.

Do założenia lokaty niezbędny będzie numer rachunku bankowego, z którego wpłacać będziemy środki. Na ten sam rachunek wrócą pieniądze wraz z odsetkami po zakończeniu lokaty.

Dodatkowo, podczas wizyty u doradcy należy posiadać dokument tożsamości.


19 komentarze :

Unknown pisze...

Trochę jak dla mnie to nie jasne ... O ile placówkę meritum banku mam swoim mieście o tyle expandera nie kojarze tak więc chodzi o meritum bank czy expaner ?

Darek M.W. pisze...

Expander jest pośrednikiem oferującym produkty m.in. Meritum Banku. Tak właśnie jest tym razem. Aby móc skorzystać z oferty, potrzebna jest wizyta w oddziale Expander.

Anonimowy pisze...

Ooo, tym razem łapie się na widełki. Nie miałem tyle kasy, żeby skorzystać z poprzedniej

Anonimowy pisze...

Hmm może skorzystam ;)
Przy wpłacie 20tyś po miesiącu będzie
Wysokość odsetek [PLN]: 73.50
Wysokość odsetek po odjęciu podatku Belki (19%) [PLN]: 59.53 ?

Darek M.W. pisze...

Pewnie liczone jest jako 30 dni, wtedy by się zgadzało.

Anonimowy pisze...

O starych nie dbają
smutne
wolą zarabiać na sprzedaży danych nowych klientów :-(

Anonimowy pisze...

A gdzieś jest gotowa umowa do wydrukowania i wypełnienia?

Anonimowy pisze...

Nie ma załcznika nr 2 :/ http://www.expander.pl/noty-prawne/regulaminy-promocji/Regulamin_Promocji_Lokata_Wakacyjna_4x5_.html

Anonimowy pisze...

Jeśli mam konto w Meritum Banku to dla Expandera jestem nowym klientem?
W Expanderze wcześniej nic nie miałem, ale ogólnie nagłówek tego artykułu brzmi: ,,Expander: Lokata na lato na 4,5% w Meritum Bank", więc wolę się upewnić.

Darek M.W. pisze...

Tak, ważne że dla Expander jesteś nowym klientem

Anonimowy pisze...

30.06 założyłem smart lokatę na powitanie 3,75%, a 1.07 obniżyli ją do 3,5%. Oprocentowanie spada na łeb, wszędzie tylko obwarowania, albo promocje dla nowych klientów.

Marcoss pisze...

Najlepsza lokata od długiego czasu. Nie ma to jak wakacyjne okazje

Wodny pisze...

Czy ktoś miał do podpisania pod koniec 2 upoważnienia pod przykrywką 'jeszcze tylko to' ? Podobno są to upoważnienia do reprezentowania przed wszystkimi instytucjami finansowymi (nie tylko meritum bank i ta lokata). Po spytaniu panią doradcę co to jest, odpowiedziała, że to odnośnie tej promocyjnej lokaty. Niestety podpisałem to bez dokładnego przeczytania ufając doradcy. Teraz czytam w internecie, że to ich stała praktyka. Miał ktoś problemy z nimi po ostatniej promocyjnej lokacie?

Darek M.W. pisze...

My z żoną korzystaliśmy już dawno temu z lokaty w Expander. Nie kojarzę takiego podejrzanego pełnomocnictwa. Czy masz jego kopię?

Wodny pisze...

Niestety właśnie nie dostałem nawet kopii tych oświadczeń, dlatego to się wydaje strasznie podejrzane. Chyba w poniedziałek przejdę się do tej pani konsultant i spytam o te oświadczenia jeszcze raz.

Anonimowy pisze...

witam. bylem zalozylem. faktycznie daja do podpisania 2 dokumenty - oswiadczenie -> pierwsze - mowi o " ... wyrazeniu zgody na reprezentowanie mnie przez expander wobec WYBRANEJ instytucji finansowej..."
drugie - formularz -zgoda na przetwarzanie danych osobowych-> ... w celach zwiazanych z terazniejszym oraz przyszlym wykonywaniem uslug posrednictwa i doradztwa finansowego, w tym obejmujacym monitoring procesu zawarcia umowy z WYBRANA instytucja finansowa lub bankiem i zwiazana z tym koniecznoscia archwiziacji danych..."

- co istotne - nie otrzymalem kopii tych oswiadczen na spotkaniu, niemniej napisalem potem mail do doradcy - i bez problemu mi przeslal...
nie wiem czy wspomniane oswiadczenia rzeczywiscie daja expanderowi prawo do reprezentowania klienta przez Expandera przed różnymi bankami.
jak ktos jest baardziej obeznany z bankowym "zargonem", prosze o rozjasnienie sytuacji

Anonimowy pisze...

W regulaminie promocji są 2 punkty w sprawie wyrażania zgody:
"5) wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych na podstawie stosowanych formularzy, w pełnym zakresie,"
oraz
"3. Uczestnik Promocji może wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celach innych niż wskazane w § 4 ust. 3 pkt 5 Regulaminu."

Chyba ważne jest tu słowo "może", ale nie musi. :)
Czyli teoretycznie wystarczy podpisać tylko ten dokument: http://www.expander.pl/noty-prawne/regulaminy-promocji/zalaczniki-promocji/Zal_2_lokata_wakacyjna.pdf

bankier pisze...

Dodatkowo, zawsze można po założeniu lokaty wycofać wszystkie zgody.

Anonimowy pisze...

"Kontaktując się z naszą firmą, wyraziliście Państwo zgodę na przetwarzanie Państwa danych osobowych w celu świadczenia przez EXPANDER przekazanych w procesie obsługi oraz zawartych w dokumentach, w celach związanych z teraźniejszym oraz przyszłym wykonywaniem usług pośrednictwa i doradztwa finansowego, w tym obejmującym monitoring procesu zawarcia umowy z wybraną instytucją finansową lub bankiem i związaną z tym koniecznością archiwizacji danych lub otrzymywanie od EXPANDER informacji o rynkach finansowych, nowoczesnych narzędziach inwestycyjnych, atrakcyjnych ofertach ubezpieczeniowych oraz nowościach rynku bankowego."

Czyli z tego wynika, że już wypełniając formularz akcepujemy powyższą zgodę. :O

Prześlij komentarz