piątek, 18 września 2015 OSZCZĘDZANIE

Raiffeisen Polbank: Jak założyć konto oszczędnościowe "Wymarzony Cel" i zgarnąć podwójne oprocentowanie


Przed około godziną przyszedł do mnie maila w sprawie konta oszczędnościowego "Wymarzony Cel". Zainteresowane powinny nim być osoby, które wypełniły ankietę opisywaną na łamach bloga.

Raiffeisen Polbank w czterech krokach opisuje w jaki sposób możemy założyć nowe konto oszczędnościowe i zgarnąć podwojone odsetki do końca roku.

Aktualizacja: Dodałem informację dla osób, które nie otrzymały maila od banku w sprawie możliwości założenia konta "Wymarzony Cel".

Jak zyskać podwójne odsetki (4%)?Konto można założyć do końca miesiąca (30.09.2015 r.) i do wtedy też trzeba na nie wpłacić środki (choćby 1 zł).

Aby skorzystać z promocyjnego oprocentowania musimy założyć konto korzystając z linka "ZAŁÓŻ KONTO" w wiadomości email z banku. Możemy też przejść na stronę promocji poprzez link "Dowiedz się więcej i zamów" i tam po zapoznaniu się ze szczegółami konta kliknąć "Założ konto".

Ze względu na potrzebę kontaktu ze strony konsultanta lepiej nie czekać z założeniem konta do końca miesiąca i wypełnić wniosek już teraz.

Pieniądze (wystarczy nawet 1 zł) będziemy mogli wpłacić w dowolnym czasie tak, aby dotarły na konto w Raiffeisen do 30 września.

W pierwszym miesiącu oprocentowanie podstawowe konta Wymarzony Cel wyniesie 1,5%. Zostanie ono podwyższone do 2%, jeżeli w poprzednim miesiącu dokonaliśmy wpłaty min. 1 zł.

Podwojone oprocentowanie (3% lub 4%) otrzymamy natomiast po spełnieniu dwóch warunków:
 • Regularnych wpływów (min. 1 zł) w każdym miesiącu 2015 roku
 • Do końca roku nie możemy wypłacimy z niego ani złotówki. W końcu zbieramy na wymarzony cel ;-)
Podsumowując: Jeżeli spełnimy powyższe warunki to konto będzie oprocentowane na 3% we wrześniu oraz 4% w październiku, listopadzie i grudniu 2015 r.Konto oszczędnościowe Wymarzony Cel


Konto Wymarzony Cel to:
 • 0 zł za prowadzenie
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
 • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu
  • 20 zł za każdy kolejny
 • 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu
  • 20 zł za każdy kolejny
 • 0 zł za pierwszą wypłatę gotówki w oddziale
  • 20 zł za każdą kolejną
 • Dodatkowo możemy założyć kilka kont "Wymarzony Cel" i nazwać je według naszych potrzebCo jeśli nie dostałem/am maila z Raiffeisen?


Osoby, które nie otrzymały maila z tytułem "Już możesz oszczędzać na swój Wymarzony Cel" powinny skontaktować się z organizatorem poprzez maila zpremia@agora.pl. Organizator będzie wyjaśniał sprawę z bankiem i da znać, czy i jak mamy założyć konto oszczędnościowe "Wymarzony Cel".Więcej:

Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane60 komentarze :

Anonimowy pisze...

Darku. Idea namawia mnie, aby kończą się lokatę zamienić na strukturę "Liderzy Technologii" na 6/12/18/0% przez 1-3 lata. Twierdzą, że większość poprzednich edycji skończyła się zyskiem po roku, a reszta po 2 latach. Czy to takie pewniaki, czy amber gold, który muszą wciskać?

Maciek pisze...

nie dostałem jeszcze maila z Raiffeisena

Anonimowy pisze...

Jeżeli nie dostaniesz tego maila na dniach to i tak wypełnił wniosek i powołaj się na promocję w rozmowie. Ja wypełniłem dwa razy i oba mejle dostały wiadomość '9 września 2015 16:51'. Poszukaj "Już możesz oszczędzać na swój Wymarzony Cel." lub użyj linka:

https://wnioski.raiffeisenpolbank.com/wymarzony_cel_pre_rbpl/1?utm_medium=e-mail_rbpl&utm_campaign=prelaunch_wymarzonycel_rbpl&utm_source=nopartner_mail

(ID jest generowany i nie ma indywidualnego linku lub kodu promocyjnego)

Anonimowy pisze...

Maila dostalem 09.09. Zalozylem konto, brak kontaktu ze strony konsultanta. Ktos mial podobna sytuacje?

Jerzy pisze...

Też czekam na kontakt z konsultantem.

Anonimowy pisze...

Na telefon dot. lokaty 6% czekałem ok. tydzień od aktywacji konta. Jak się nie skontaktują to będziemy się bulwersować pod koniec miesiąca.

Anonimowy pisze...

Ja też dostałem maila 09.09. Dzisiaj o 13 miałem telefon z banku (22 549 99 95). Kurier ma się zjawić w środę. Rozmowa ok 15 min. Większość czasu w trakcie rozmowy to czytanie regulaminów i wyrażanie zgody na marketing itp. Była wzmianka o ubezpieczeniach.

Anonimowy pisze...

PS do wpisu z 14.34
Konsultant informował że wystarczy tylko złożyć podpisy pod dokumentem. Zaznaczył że nie potrzeba kopii dokumentów
( dowód). Na innych stronach ludzie informują że kurier prosi o skan dowodu, a w dokumentach podobno jest zapis o prośbę przesłania je pocztą lub zeskanować i wysłać na maila (jeśli nie damy kurierowi). Ktoś już miał kuriera, jak to wygląda w rzeczywistości?

Anonimowy pisze...

Ja podziękowałem. Kuriery, cuda wianki.

Jerzy pisze...

Jestem po rozmowie z konsultantem około 15 minut czytania, weryfikacja osoby, czytanie umowy, potwierdzanie zgód. Wizyta kuriera 17.09.2015r. g. 15.00-18.00. Pomimo, że mam Konto osobiste w Raiffaisen, potrzebna kserokopia dowodu osobistego i potwierdzenie za zgodność z oryginałem.

Anonimowy pisze...

Co konsultant - to inne wymagania odnośnie dowodu osobistego. Co za bur... Mogliby to w końcu ujednolicić.

Anonimowy pisze...

Witam,
zakładałem konto Wymarzony Cel w promocji z ankietą. Dzisiaj otrzymałem kartę płatniczą do Konta Osobistego, które to było zakładane w pakiecie z kontem Wymarzony Cel. Pytanie: Czy dla uzyskania podwojonych odsetek na koncie Wymarzony Cel jest obowiązkowe aktywowanie karty płatniczej do konta osobistego? Orientuje się ktoś z Czytelników? Pytam o to, bo w instrukcji email jest podpunkt: Aktywuj kartę, a jak na złość regulaminu promocji z ankietową już nie mogę znaleźć na stronie Raiffaisen.

bankier pisze...

Karta nie jest wymagana. Można aktywować i potem z niej zrezygnować.

Anonimowy pisze...

Przy zakładaniu konta można było chyba zrezygnować z karty. Promocja wymaga tylko, aby wypełnić ankietę, wpłacać co miesiąc i nie wypłacać w 2015. Karta nie jest zła, bo za 3 pln masz pakiet serwisowy/usługowy, chyba ze masz już kartę. Nie aktywuj, jak naliczą opłatę to aktywuj i zastrzeż... ew. reklamacja.

Anonimowy pisze...

Byl wczoraj u mnie kurier. Dowod tylko do wgladu wzial.

Darek M. pisze...

Kiedyś już ostrzegalem przed tego typu produktami. To bardziej jak hazard niż lokata.

Anonimowy pisze...

Czyli z ta wypłata większych kwot z banku to nie jest tak źle jak ktoś straszył :)

Anonimowy pisze...

Po zalogowaniu zobaczyłem że mam saldo -15 zł zadzwoniłem na infolinie i Pani powiedziałą że nie odznaczyłem karty mini za któą pobierana jest ta opłata. Jak już ta karta do mnie dojdzie to mogę złożyc reklamacje i jej nie aktywowac. Przy okazji Pani powiedziała mi że w każdym miesiącu do oprocentowania będzie dodadawane 0,5 p.p. i tak wrzesień to 1,5% październik 2% listopad 2,5 % grudzień 3% jeśli będzie wpływ min 1zł i żadnych wypłat z tego konta. W styczniu wszystkie zsumowane odsetki z tych 4 miesięcy zostaną wypłacone jeszcze raz. Może ktoś to jeszcze potwierdzic ...

sojer pisze...

Jeżeli dobrze pamiętam to karta mini jest opcjonalna - nie ma opłaty miesięcznej, ale jednorazowa za wydanie. Nie można nią wypłacić z bankomatu, ale można robić zakupy. Pani coś pokręciła. Wyraźnie czytaliśmy, że nominalne oprocentowanie to 1,5%. Jeżeli wpłacimy 1 pln i nie wypłacimy pieniędzy to jest podwyższane do 2%. Kto wypełnił ankietę w styczniu dostanie podwojone odsetki jako bonus.

Anonimowy pisze...

Ja już się pogubiłam co do informacji o tych % ... Na początku jest informacją, że we wrześniu odsetki niższe a od października do grudnia miało być po te 4%. Więc jak to jest w rzeczywistości? Ile ludzi tyle opinii zaraz będzie?

Anonimowy pisze...

UWAGA. na stronie promocji brak regulaminu tej promocji. nigdzie indziej w internecie tez nie ma. zeby sie nie okazalo w styczniu ze zadnego podwojenia odsetek nie bedzie. bo "o jakiej promocji Pan mowi? nie bylo nigdy czegos takiego"

sojer pisze...

To już nie jest strona promocji, a ofert konta wymarzony cel. Mam pdf pt. REGULAMIN OFERTY SPECJALNEJ I KONKURSU „Twój Wymarzony Cel”
"5.5. Kwota dodatkowych odsetek będzie równa sumie odsetek (w tym naliczonych w ramach
Oprocentowania bonusowego), którymi zostanie uznane Konto Wymarzony Cel prowadzone na rzecz Uczestnika w roku 2015 (tj. sumie odsetek jakie Bank wypłacił i zaksięgował na Koncie Wymarzony Cel od dnia otwarcia Konta Wymarzony Cel do dnia 31 grudnia 2015 r. włącznie)."

Anonimowy pisze...

no ok ale jak udowodnisz bankowi ze ten pdf pochodzi od banku? taki pdf z regulaminem kazdy sobie moze napisac przeciez

Darek M. pisze...

Bez przesady. Do tej pory Raiffeisen grał fair i nie sądzę, żeby chciał sobie teraz psuć markę.

We wrześniu jest 3% a od października do grudnia 4%.

Dzisiaj miałem rozmowę i kurier będzie w poniedziałek. Rozmowa strasznie długa i masę zgód, itd. Jeszcze chyba nigdy takiej rozmowy nie miałem. A przecież otwieramy tylko konto oszczędnościowe do już posiadanego konta osobistego. Łatwo się zrazić tą rozmową.

Anonimowy pisze...

Paranoja. Ja mam kuriera DPD jutro, już się umówiłem. Kilka kont oszczędnościowych po otwarciu konta otwierałem i zawsze telefoniczne, pojawiały się szybko w systemie, a bank przysyłał pocztą aneks z nr kont, ew. raz chyba kazali odesłać podpisany egzemplarz.

Anonimowy pisze...

Wypełniłam anketę ze strony promocji i ją wysłałam. Ale nie otrzymałam maila z linkiem aktywacyjnym z Active Forms, o którym mowa na stronie Promocji. Konsultant z Raiffeisen dzwonił do mnie w sprawie założenia konta Wymarzony Cel. Pytałam konsultanta czy brak tego linka wyklucza mnie z promocji. Ale konsultant nic na ten temat nie wiedział. Dlatego nie wiem czy zakładać to konto, czy nie. Kurier z dokumentami w sprawie konta ma być w piątek.

Darek M. pisze...

Właśnie żona tez nie dostała tego maila. Ogólnie to wygląda na powszechny problem. Zapytam organizatora promocji, co robić w takich wypadkach.

sojer pisze...

To jest problem większości takich promocji. Czy link był potrzebny (może jest w spamie?) dowiesz sie w Styczniu, jeżeli dostaniesz lub nie dostaniesz bonusu. Ja 3 dni ustalałem z Agorą i bankiem, czy wniosek był prawidłowy i czy będzie brał udział w promocji.

Podpisałem dzisiaj umowę: dwie strony, zaznaczone te punkty, które były czytane przez telefon. Dodatkowo do koperty dla banku dodałem ten skan dowodu i wzór podpisu na osobnej kartce. Sam kurier wypełnia tylko dok. odbioru z nr pesel i serią.

Anonimowy pisze...

bYL u mnie dziś kurier. Dwa dikumenty do podpisu. Ale maja nieporzadek z tymi papierami. Kurier musi to odeslac do banku ( jest napisane ze w kopercie zwrotnej) u mnie niestety takiej koperty nie bylo. Pytam sie kuriera jak to wyśle a on że w tą dekturowa wsadzi i wysle, tylko ze ona byla otwarta bo musial wyjac te dokumenty do podpisu przezemnie. takze slabo logistycznie to wyglada....

sojer pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
sojer pisze...

W kopercie DPD dla mnie były dwa egzemplarze umowy, teczka Raiffeisen i biała koperta. Kurier zapakował kopertę A4 do swojej koperty DPD i nakleił list przewozowy, a kalkę listu dał mi. Nie nadano jej bynajmniej z Warszawy, ale z oddziału w Rudzie Śląskiej.

ya1 pisze...

ankietę wysłałem, maila nie otrzymałem, z oferty zrezygnowałem, totalny bałagan przy rozpoczęciu tej "promocji", zwiastuje, że po jej zakończeniu, także mogą być spore kłopoty, maile tam i z powrotem, czemu naliczono tyle i tyle, a miało być więcej odsetek, maile od banku, że jednak jest wszystko ok. bo podpunkt 11c, punktu 34, paragrafu 144 regulaminu tak właśnie stanowi itd itp

Anonimowy pisze...

kurier miał być wczoraj i ...... cisza. Chyba dam sobie spokój z tą "promocjom"

sojer pisze...

Konto pojawiło się w R-online po rozmowie telefonicznej, a dzień po podpisaniu umowy zostało odblokowane.

Anonimowy pisze...

To teraz Was wszystkich zaskoczę. Wczoraj kolejny już raz rozmawiałem z konsultantem. Postanowiłem raz jeszcze upewnić się
czy zastrzeżenie przeze mnie karty nie będzie miało wpływu na przemnożenie odsetek w styczniu? I co? Jakbym to zrobił nici z tych odsetek!!! Tak mi powiedział pan (zapisałem imię i nazwisko) który jeszcze dodatkowo potwierdził to u swojego przełożonego! To już normalnie cyrk na kółkach - bo słyszę już kolejną wersję co do tej nieszczęsnej karty. Tak więc uczulam Was wszystkich żeby w styczniu nie było zdziwienia! Może ktoś jeszcze potwierdzi to co usłyszałem tym razem? Sam już nie wiem kogo posłuchać, a płacenie za niepotrzebna mi zupełnie kartę wcale mi się nie uśmiecha :(

Anonimowy pisze...

ja dzis dzwonilam do konsultanta bo kurier nie chcial skanu dowodu. okazuje sie ze dla waznosci konta musi ten skan zostac dostarczony... inaczej nie bedzie mozliwosci wyplaty pieniedzy...

sojer pisze...

3. 7. b) "w terminie od 7 września 2015 r. do 30 września 2015 r. włącznie, złoży oświadczenie o zamiarze zawarcia umowy o Konto Wymarzony Cel, zgodnie z instrukcją podaną w wiadomości elektronicznej przesłanej do Uczestnika na podany w formularzu adres e-mail i umowa ta zostanie skutecznie zawarta (przy czym osoba, która nie posiada w Banku Konta Osobistego, jednocześnie skutecznie zawrze umowę o Konto Osobiste będące w ofercie Banku)."
Brak wzmianki o konieczności posiadania karty lub umowy karty dla starych i nowych klietów.

Anonimowy pisze...

to co z tym dowodem ?? ja miałem kuriera w piatek i nie dalem xera dowodu. Co będzie.....

Darek M. pisze...

W najgorszym razie trzeba będzie dosłać mailem skan zdjęcia.

Anonimowy pisze...

Darku powiedz nam jak to jest z tą kartą bo jeden konsultant mówi tak drugi inaczej - musi być czy nie? Jeszcze jedno zgody marketingowe muszą być czy nie? Pozdrawiam

Anna pisze...

Wie ktoś może czy za nieaktywowaną kartę debetową też jest pobierana opłata ?

Anonimowy pisze...

Ja mam nieaktywowaną kartę od kilku miesięcy i opłata nie jest pobierana.

Anonimowy pisze...

Oto info z forum mBanku (odpowiedź na mailowe zapytanie klienta):

"Po 5 dniach oczekiwania otrzymałem emailową odpowiedź z Raiffeisen, którą cytuję in extenso:

"Szanowny Panie,

nazywam się Rafał [...], dziękuję za przesłaną przez Pana wiadomość.

Uprzejmie informuję, że aktywacja karty nie jest konieczna aby skorzystać z promocji oprocentowania 4% na koncie "Wymarzony Cel".

Mam nadzieję, że powyższe wyjaśnienia okażą się pomocne."

Anonimowy pisze...

A ja się zastanawiam... Założyłem konto online poprzez potwierdzenie tożsamości przelewem.
Żaden kurier do mnie nie przyjechał, żaden konsultant niczego przez 15minut mi nie czytał. Konto Mam i nawet już tam przelałem złotówke. Jak myślicie... Uczestniczę w promocji?

Anonimowy pisze...

A ankietę wypełniałeś? Wyraźnie było napisane, że trzeba złożyć wniosek przez linka z maila.

Anonimowy pisze...

Tak, tak. Wszytsko szło przez linka którego otrzymałem emailem.

Anonimowy pisze...

ja jeszcze bede brnął na temat tego skanu dowodu. Darku ja nie dałem zeskanowanego dowodu osobistego nikt do mnie nie dzwonil po odjechaniu kuriera. Od dzis status mojego tego konta jest aktywny bez blokady. Czy ja bede miał w styczniu zwrot tych 4 procent ? co mam robic?

Anonimowy pisze...

Zadałem pytanie na stronie banku, aby ktoś miał czas, żeby się dobrze zastanowić nad moim pytaniem co do konieczności aktywacji karty jako warunek otrzymania 4 % w styczniu 2016 roku. Otóż konsultant zadzwonił po dwóch dobach i zapewnił mnie, że aktywacja karty NIE JEST konieczna, aby odsetki podwójne uzyskać. Informacja w mailu była po prostu wprowadzająca w błąd, za co w imieniu banku przeprosił. Dodał, co jest faktem, że takiego zapisu w regulaminie nie ma, a informacja w mailu była jedynie "zachętą" aby o kartę wystąpić i ją używać. Więc mam wrażenie, że wiedział co mówił (miał czas na zdobycie rzetelnych informacji).
Ponadto, za kartę nieaktywowaną opłata NIE JEST pobierana. Więc jeśli ktoś ją otrzymał, to może ją spokojnie trzymać (zniszczyć) i nie zostanie obciążony z tego powodu żadną kwotą. To tyle.

Anonimowy pisze...

A ja czytałem że w warunkach dla zakładania nowego konta (więc jeśli miałeś już konto w banku to Cie to nie dotyczy) aktywacja jest wymagana. Z kolei jej użytkowanie nie jest wymagane więc po prostu trzeba aktywować a po dwóch - trzech dniach ją zastrzec i do widzenia:-P

Anna pisze...

A mi tak odpowiedziała konsultantka cytuję ,, opłata za kartę debetową pobierana jest za posiadanie karty. Niezależnie od tego czy karta jest aktywna, czy też nieaktywna." Z tego wniosek, że najlepiej aktywować a potem zastrzec.

Anonimowy pisze...

jak z tym skanem dowodu ?? jak sie nie dalo kurierowi a konto jest aktywne beda problemy z 4 procent w stycznu ?

Anonimowy pisze...

Problemy to raczej o ile by były to dotyczyłyby otwarcia konta a nie premii.

Anonimowy pisze...

prawie rzutem na taśmę zdążyłam bo dzisiaj udało mi się to konto uruchomic. Myślę że natrudniejsze za mną ;) jako sam produkt wymarzony cel wydaje się w porządku. czekam na odsetki. wypad na narty w zimę akurat będzie

Anonimowy pisze...

Jeszcze musisz wpłacić co najmniej 1 zł :)

Anonimowy pisze...

@ Anonimowy 27 września 2015 22:45
Można jeszcze zeskanować dokument i wysłać na adres poczty elektronicznej: Moje.dokumenty@raiffeisen.pl .
Kartkę z taką informacją kurier zostawiał w doręczanej żółtej teczce.
Do końca akcji promocyjnej (30 września) jeszcze zdążysz i będziesz spał spokojnie.
O konieczności przygotowania skanu bank informował w sms-ie zapowiadającym kuriera.

Anonimowy pisze...

hej Darek
czy mozesz przyblizyc kwestie karty debetowej dla nowych klientow?
zgodnie z info ( o ile sie nie myle) trzeba ja aktywowac. ale czy musimy ja utrzymywac do konca promocji? czy tez mozna uniknac kosztow dodatkowych i jakos ja "wylaczyc?", aby jednak nie stracic bnusowego oprocentowania?

Anonimowy pisze...

W regulaminie nie ma mowy o żadnej karcie :)

Anonimowy pisze...

Wiecie może czy można założyć sobie na przykład trzy konta wymarzony cel z osobna? Każde konto na osobny cel?

Darek M. pisze...

Można, taka jest idea tego konta. Ale już takiego oprocentowania nie otrzymasz. Moim zdaniem lepiej założyć lepiej oprocentowane

Anonimowy pisze...

Ciekawe, czy w styczniu bank zaoferuje coś, żeby zatrzymać u siebie nasze pieniądze?

Prześlij komentarz