100 zł za darmową pożyczkę w BlueBonus II 420 zł za kartę mamBONUS w BNP Paribas 100 zł za Twisto Free z kartą

niedziela, 18 października 2015 OPŁATY

Podwyżki opłat w Alior Bank, BGŻ BNP Paribas, Eurobank, Getin Bank oraz Meritum Bank


Dzieje się to co było nieuniknione. Banki muszą sobie odbić niższe zyski z tytułów opłat interchange oraz zysków odsetkowych. Najprościej dodatkowe pieniądze wyciągnąć od najwierniejszych klientów ;-)

Dzisiejszymi bohaterami są Alior Bank, Meritum BankBGŻ BNP Paribas, Getin Bank oraz Eurobank.

Jeżeli łapiecie się na podwyżki to może warto przejrzeć ofertę pozostałych banków. A nóż znajdziecie konto bardziej Wam odpowiadające i przy okazji zyskać wysoką premię.

Najlepsze aktywne promocje to:
Zobacz też:


Podwyżki opłat i prowizji w Alior BankZ dniem 26 października 2015 r., Alior Bank wprowadza nową Taryfę Opłat i Prowizji. Zmiany są kosmetyczne i niezbyt uciążliwe. Warto jednak przyjrzeć się jednej zmianie:

"doprecyzowanie przypisu określającego warunki zwolnienia z opłaty za wznowienie karty - opłata za wznowienie karty nie zostanie pobrana, gdy w 3 ostatnich miesiącach przed datą końca ważności karty, na rachunku do którego karta została wydana, przynajmniej raz został odnotowany wpływ z tytułu wynagrodzenia dokonany przez pracodawcę, bądź wpływ z tytułu stypendium dokonany przez uczelnię wyższą, bądź wpływ z tytułu renty lub emerytury dokonany przez ZUS."
Jak widzicie, aby nie ponieść opłaty za wznowienie karty, trzeba zapewnić wpływ z tytułu wynagrodzenia w trzech ostatnich miesiącach przed datą końca ważności karty.


Podwyżki opłat i prowizji w BGŻ BNP ParibasZmiany opłat i prowizji w BGŻ BNP Paribas dotyczą m.in. wysokości opłat za prowadzenie rachunku bankowego oraz warunków zwolnienia z opłaty za kartę płatniczą. Nowa taryfa opłat i prowizji obowiązuje od 28 grudnia 2015 roku.

Zmiany dotyczące Konta Dobrze Dobranego:
 • Opłata miesięczna:
  • Pakiet S: podwyżka z 3 zł na 5 zł
  • Pakiet M: podwyżka z 8,50 zł na 10 zł
  • Pakiet L: podwyżka z 17 zł na 20 zł
  • Konto Dobrze Dobrane: podwyżka z 0 zł lub 9 zł na 0 zł lub 10 zł
 • Zmiana planu taryfowego: zmiana z 0 zł na 100 zł!
 • Opłata za użytkowanie karty debetowej:
  • Pakiet S, M: opłata 2 zł + opłata dodatkowa 5 zł (w przypadku nie wykonania bezgotówkowych płatności kartą na min. 200 zł)
  • Konto Dobrze Dobrane: Podwyżka opłaty dodatkowej z 6 zł na 9 zł oraz podwyższenie warunku zwolnienia z tej opłaty: wykonanie płatności kartą na 300 zł (200 zł poprzednio)
 • Wypłata gotówki z bankomatów w kraju (Konto Dobrze Dobrane): 2 darmowe wypłaty w miesiącu zamiast 4 wypłat obecnie oraz podwyżka opłaty z 3 zł na 5 zł dla kolejnych wypłat
 • Wypłata gotówki z bankomatów za granicą: Podwyżka z 3% (min. 7 zł) na 3% (min. 10 zł)
 • Wykonanie przelewu wewnętrznego w oddziale: podwyżka z 0 zł na 6 zł
 • Wykonanie przelewu wewnętrznego poprzez Centrum Telefoniczne: podwyżka z 0 zł na 3 zł
 • Wykonanie przelewu krajowego w oddziale: podwyżka z 5 zł na 7 zł
 • Wykonanie przelewu krajowego poprzez Centrum Telefoniczne: podwyżka z 3 zł na 5 zł
 • Zlecenia stałe: w oddziale z 0 zł na 3 zł


Podwyżki opłat i prowizji w EurobankEurobank od października 2015 r. mocno podkręcił śrubę jeżeli chodzi o opłatę za kartę. Od teraz opłata wynosić będzie 4,90 zł miesięcznie.

Aby jej uniknąć trzeba będzie dokonać transakcji kartą na kwotę odpowiednio:
 • 300 zł - dla konta Classic
 • 400 zł - dla konta Active
 • 500 zł - dla konta Prestige

Jeżeli nie będziecie w stanie wykonać transakcji kartą na tak wysokie kwoty i nie chcecie ponosić opłaty za kartę, to możecie zamknąć samą kartę i pozostawić samo konto.


Podwyżki opłat i prowizji w Getin Online / Getin BankOd 1 lipca 2015 r. Getin Bank mocno zmienił tabelę opłat i prowizji.

Osoby aktywnie korzystające z konta i karty odczują zmiany na plus. Po spełnieniu zasad pakietu korzyści "Mój Bank" będą mogli w pełni za darmo korzystać z konta i karty debetowej.

Warunki pakietu to: wykonanie płatności kartą na kwotę min. 300 zł miesięcznie oraz zapewnienie wpływu z innego banku na kwotę min 1000 zł

Karta będzie też darmowa dla każdego do 28. roku życia.

Niestety osoby, które nie spełnią powyższych warunków mogą srogo zapłacić za korzystanie z konta w Getin Bank.


Niekorzystne zmiany dla kont Getin Online

Niestety osoby posiadające konta w Getin Online odczują zmiany niemal wyłącznie na gorsze. Do końca czerwca 2015 r. konto wraz z kartą było prowadzone za darmo.

Od 1 lipca 2015 r. trzeba spełnić warunku Pakietu Korzyści "Moj Bank", aby nie zapłacić opłaty za prowadzenie karty w wysokości 6,99 zł miesięcznie.

Bardzo niekorzystne są też zmiany dotyczące wypłat gotówki z bankomatów. Bez prowizji można wyciągnąć gotówkę wyłącznie z bankomatów Euronet oraz Planet Cash. Korzystając z pozostałych bankomatów (gdy nie spełnimy warunków pakietu korzyści Mój Bank) zapłacimy aż 3,5% (min. 5 zł)!

Od wypłaty na kwotę 5 000 zł zapłacimy więc aż 175 zł prowizji!


Podwyżki opłat i prowizji w Meritum BankMeritum Bank niebawem w pełni przejdzie pod szyld Alior Banku. 1 grudnia 2015 r. wejdzie w życie nowa tabela opłat i prowizji.

Niestety zmiany są bardzo niekorzystne. Najważniejsza zmiana to wprowadzenie opłaty za prowadzenie konta w wysokości 8 zł miesięcznie. Dotychczas Proste Konto Osobiste było darmowe.

Warto też przypomnieć, że od 1 czerwca 2015 r. karta do konta kosztuje 6 zł lub 14 zł (wcześniej również i ona była darmowa).

Na szczęście wyższej opłaty za kartę oraz karty za prowadzenie konta można uniknąć po spełnieniu jednego z poniższych warunków:
 • przekazanie wynagrodzenia (lub emeryturę, rentę bądź stypendium) na konto w Alior Banku
 • otrzymywać co miesiąc jednorazowy przelew na kwotę min. 2 000 zł (lub 1 000 zł dla studentów do 24. roku życia lub osób do 19. roku życia)


Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane12 komentarze :

Anonimowy pisze...

Wow, dobrze wiedzieć, bo trochę przespałem czas zmian w Getin Online. Trzeba pozbyć się tam karty.

Anonimowy pisze...

Świetne i przydatne zestawienie dla niemających czasu śledzić na bieżąco galopadę zmian w TOiP banków. Wypadałoby powtarzać co 1 lub 2 miesiące.

Daro pisze...

Racja, banki ostatnio mocno nas strzyżą. Fajnie co jakiś czas zebrać te informacje.

raffcio pisze...

Świetny artykuł. Najwyższy czas zrezygnować z karty w Getin Online. Pozdrawiam

Matik pisze...

Czy jeżeli korzystałem z promocji aktywna karta, to mogę na podstawie tych zmian zamknąć konto w getin bez ponoszenia opłat i zwrotu premii?

Anonimowy pisze...

Już za późno. Zmiany weszły w życie z dniem 1 lipca.

Anonimowy pisze...

Z artykułu wynika że w getin nic się nie zmieniło. Te opłaty już były.

darek pisze...

Uwaga na zmiany a raczej stałe opłaty w Getinie za wszystkie opcje. To korzystna wiadomość.

Anonimowy pisze...

Zmieniać banki jak rękawiczki :)
20 pln za prowadzenie konta w BNP Paribas

Anonimowy pisze...

Jeśli zmienię "Konto Nr 1" ze starego BGŻ na "Konto Praktyczne" będąc studentem nadal wszystko będę miał za darmo?

Anonimowy pisze...

A to konto jest jeszcze w ofercie banku? Bo wydaje mi się, że już nie.

Anonimowy pisze...

To jest własnie dziwne, obecnie mogę zmienić plan taryfowy na:
- Konto bardzo osobiste
- Konto praktyczne
- Plan aktywny

ale nie mogę znaleźć pełnej tabeli opłat i prowizji dla tych kont...

Prześlij komentarz