środa, 30 grudnia 2015 OSZCZĘDZANIE

Jak bezpłatnie wycofać środki z konta Wymarzony Cel 4% w Raiffeisen


Już jutro kończy się promocja konta oszczędnościowego "Wymarzony Cel".

Przypomnę, że w ramach akcji Raiffeisen Polbank można było w prosty sposób otrzymać podwojone oprocentowanie oszczędności - 4% w skali roku zamiast 2%.

Wystarczyło spełnić prosty warunek utrzymania środków do końca roku i wpłaty min. 1 zł w każdym miesiącu (wrzesień, październik, listopad, grudzień).

Oprocentowanie 2%, które będzie obowiązywało w styczniu, nie zachęca do pozostawienia swoich oszczędności w Raiffeisen.

Dzisiaj podpowiem, w jaki sposób wypłacić pieniądze za darmo z konta oszczędnościowego Wymarzony Cel.


Jak wypłacić środki za darmo z konta Wymarzony Cel


Przelew, z uwagi na dni wolne od pracy najlepiej wykonać w najbliższy poniedziałek, tj. 4.01.2016 r. W żadnym wypadku nie ruszajcie ich jutro, bo stracicie podwójne oprocentowanie.

Wypłata z konta Wymarzony Cel:
  • 0 zł za pierwszy przelew wewnętrzny w miesiącu - max. 500 tys. zł
    • 20 zł za każdy kolejny
  • 0 zł za pierwszy przelew zewnętrzny w miesiącu - max. 50 tys. zł lub 200 tys. zł po podwyższeniu limitu przez infolinię
    • 20 zł za każdy kolejny
  • 0 zł za pierwszą wypłatę gotówki w oddziale
    • 20 zł za każdą kolejną

Konsultanci banku dodatkowo twierdzą, że powyższe limity obowiązują osobno dla każdego kanału. Czyli prawdopodobnie możemy bezpłatnie zlecić jeden przelew wewnętrzny przez internet, jeden przez infolinię i jeden w oddziale. Nie jest to jednak informacja potwierdzona.

W pierwszej kolei radziłbym zlecić przelew wewnętrzny na Wymarzone Konto a następnie posłał pieniądze dalej. Jeżeli dysponujecie większymi środkami to kolejnym krokiem byłby przelew zewnętrzny (do 50 lub 200 tys. zł po zmianie limitu).

Uwaga: Promocyjne odsetki pojawią się na koncie 15 stycznia. Tym samym warto nie wykorzystywać opcji przelewu zewnętrznego już na początku miesiąca, tylko zostawić sobie tą furtkę na bezpłatną wypłatę odsetek.


Gdzie ulokować środki?


Najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe na dzisiaj to:


Millennium: 3% do 100 tys. zł

Bank Millennium umożliwia ulokowanie środków na 3% w skali roku do 100 tys. zł. Konto oszczędnościowe musi zostać połączone z Kontem 360º.

Promocyjne procentowanie obowiązuje dla nowych środków względem 5.12.2015 r.

→ Przejdź do: Lokata Mobilna na 3,5% + 3% na koncie oszczędnościowym


BGŻOptima: 2,8% na Koncie Oszczędnościowym

Konto oszczędnościowe w BGŻOptima oprocentowane jest na 2,8% w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł.

Przez nowe środki bank rozumie nadwyżkę ponad stan na koniec 20 listopada 2015 roku.

Nowi klienci BGŻOptima mogą dodatkowo skorzystać z bardzo dobrej Lokaty Bezkarnej i zgarnąć 3,2% na okres 3 miesięcy.

→ Przejdź do: Lokata Bezkarna na 3,2% i konto na 2,8% w BGŻOptima


Bank SMART: Konto Smart Procent na 2,8%

Bank SMART umożliwia ulokowanie środków na koncie Smart Procent na 2,8% w skali roku do 50 tys. zł. Niestety, oprocentowanie obowiązuje tylko osoby, które założyły konta po 18.10.2015 r. Pozostałe osoby muszą zadowolić się oprocentowaniem 2,6%.


BZ WBK: darmowe Konto Godne Polecenia na 4% (3 x 4 tys. zł)

Jako bonus podaję także konto osobiste w BZ WBK.

Nowe Konto Godne Polecenia oprocentowane jest na 4% do kwoty 4 tys. zł (można założyć takie trzy konta).

Jako bonus otrzymujemy darmowe konto, kartę i wszystkie bankomaty w Polsce. Gwarancję takich warunków otrzymujemy do 30 czerwca 2017 roku.

Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i okazjach do oszczędzania pieniędzy.

Dzięki newsletterowi nie prześpisz żadnej naprawdę dobrej promocji i ważnych momentów promocji czy podwyżek opłat w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane54 komentarze :

maks pisze...

Matko, jak się cieszę, że wyzerowałem oszczędnościowe w Millenium 03.12 :D
Swoją drogą gdzie można sprawdzić, kiedy należałoby ewakuować środki, żeby cały czas cieszyć się 3% oprocentowaniem? Czy w ogóle jest możliwa taka sztuczka?

Darek M. pisze...

Można oprzeć się na danych historycznych, jednak pewności nigdy nie ma.
Najlepszym wyjściem byłoby mieć dwa takie konta do dyspozycji (mąż/żona).

maks pisze...

No w sumie mam taką opcję. Skąd będzie wiadomo kiedy przerzucać? Podają gdzieś nowe 'daty odniesienia'?

Anonimowy pisze...

Skąd masz informację o limicie 500 000 na przelew wew. z konta wymarzony cel na ROR? Na infolinii kilkanaście dni temu po długich naradach poinformowali mnie, że nie ma limitu przelewu z konta oszczędnościowego na ROR (choć początkowo upierali się, że jest limit 200 tys. taki sam jak do przelewów zewnętrznych).

Darek M. pisze...

No właśnie z infolinii :) Chyba przy każdej takiej informacji muszę stawiać gwiazdkę. Pracownicy infolinii nie należą do tych najbardziej kompetentnych. Albo trzeba dzwonić trzy razy i jak informacja się potwierdzi to wtedy pisać bez gwiazdki :D

sojer pisze...

Jest rozsądne czekać do 15.01, ale do 10.01 trzeba tez założyć w toyocie, więc są tylko cztery dni robocze. Także w orange finanse odliczają już 3M. Mamy bogactwo urodzaju - millenium, orange, toyota.

tonii pisze...

W listopadzie zamknąłem konto w promocji BZ WBK: Konto z premią 80 zł + możliwość wygrania tabletu Samsung Galaxy Tab 3. Czy mogę założyć trzy konta w promocji BZ WBK darmowe Konto Godne Polecenia na 4% ( 3 x 4 tyś )? Nigdzie nie znalazłem że obowiązuje jakiś okres karencji. Jak mam założyć te 3 konta na 4%-czy muszę wypełniać trzy oddzielne wnioski np. z kurierem, i czy konieczna jest karta? Proszę o szybką odpowiedz, w poniedziałek przelewam środki po lokacie z Raiffeizen.

Anonimowy pisze...

Poszerzam pytanie @tonni
Czy po założeniu Konta Godnego Polecenia można na promocyjnych (darmowych) warunkach otrzymać kartę kredytową aby skorzystać z promocji 50% tańszy abonament Cinema City ?

Darek M. pisze...

tonii, możesz założyć KGP 4% x 3. Nie widzę żadnych przeszkód :) I tak, można dostać tańszy abonement Cinema City, ale ja tam wolę darmowe bilety :)

Anonimowy pisze...

A jak mozna zdobyc darmowe bilety do wszystkich kin ?

tonii pisze...

Dalej nie wiem jak mam założyć trzy konta i czy musi być karta do konta lub 3 karty do każdego konta jedna. Pomocyyyyy

Anonimowy pisze...

Mam pytanie do oprocentowania konta wymarzony cel.
Jak dotad odsetki, które naliczylo to 2%. Dodatkowe 2% powinno byc już dodane, czy dopiero po 15?

Darek M. pisze...

Jak założyć to było opisywane we wpisie o KGP 4%. Na razie jedyną na 100% działającą metodą jest założenie online i wybranie kuriera. Natomiast inne drogi też mogą działać (nie twierdzę, że nie zadziałają, jednak po liczbie negatywnych komentarzy, polecam tą właśnie drogę). Kartę możesz wziąć do każdego konta, do jednego lub do żadnego. Jak Ci wygodnie.

Co do Raiffeisen, to tak, 15.01.2016 r. zostanie naliczone oprocentowanie promocyjne +2%.

Anonimowy pisze...

Powinno być więcej takich poradnikowych artykułów.
BTW pobieranie prowizji przez bank za przelewy wewnętrzne to jest szczyt szczytów.

Anonimowy pisze...

Straszak prowizyjny działa tylko w stosunku do rachunków oszczędnościowych. Chodzi o to by zniechęcić klienta do zabierania kasy z banku. A jeśli musisz zabrać to płacisz.

kaka' pisze...

Mam pytanie drogi Darku, Wspominasz o darmowych biletach do kina, mógłbyś wyjaśnić jak skorzystać i otrzymać wspomniane darmowe bilety? Z góry dziękuję, pytanie pojawiło się powyżej ale bez odzewu, dlatego ponawiam

Darek M. pisze...

Po prostu trzeba korzystać z promocji opisywanych na blogu:
http://www.jakoszczedzic.pl/search/label/bilety%20do%20kina

Anonimowy pisze...

Czy ktoś naprawdę chce płacić 588 zł (49 zł x 12) w zamian za możliwość oglądania całego chłamu przez rok czasu?! I do tego jeszcze męczyć się z dodatkową kartą kredytową?

Darek M. pisze...

To oferta dla kinomaniaków, chcących pójść do kina min. 5 razy miesięcznie. Nie wiem czy lepszej oferty nie było jakiś czas temu na grouponie. Pisałem na blogu.

Anonimowy pisze...

ha dzis dostalem smsa z banku że na moim koncie w tym miesiacu ( styczniu)bedzie doliczone dodatkowe oprocentowanie. Jakie dodatkowe przez ta promocja w grudniu sie skonczyla ( 4 PROCENT). o CO IM CHODZI ?

Anonimowy pisze...

To chodziło o poprzedni miesiąc.

Anonimowy pisze...

Ja nie otrzymałem takiego SMSa (dwa posty powyżej) pomimo spełnienia warunków promocji 4%. Czy wszyscy takie smsy otrzymali?

Darek M. pisze...

Ja otrzymałem tego maila. Wpłaciłem kilkaset złotych w grudniu na konto Wymarzony Cel.

Teraz pieniądze już powędrowały do Millennium i na lokatę w Idea Bank.

Anonimowy pisze...

To wysyłali smsa czy maila? Zastanawiam się czy był jeszcze jakiś ukryty warunek którego nie spełniłem (oprócz wpływu w każdym miesiącu min 1 zł i braku wypłat)skoro nie dostałem informacji o naliczeniu dodatkowego oprocentowania.

Darek M. pisze...

A w poprzednich miesiącach dostałeś takiego SMS-a?

Anonimowy pisze...

Ani razu nie dostałem

Anonimowy pisze...

Oglądam właśnie umowę i widzę, że w punkcie 9 umowy Konta lokacyjnego na odległość nie mam zaznaczonej zgody na otrzymywanie informacji handlowych poprzez bezpłatne wiadomości SMS w związku z wykonywaniem przez Bank umowy o konto wymarzony cel. A rozmowie tel. przy zakładaniu konta wyraziłem zgody na wszystko. Wy macie takie zgody zaznaczone zapewne i dlatego dostawaliście SMSy. Mam nadzieję, że nie potraktują tego jako brak zgody marketing i nie wykluczą mnie z promocji...

Darek M. pisze...

Radzę od razu do nich zadzwonić lub napisać.

Anonimowy pisze...

Też nie mam tej zgody o której mowa w pkt 9, ale z tego co pamiętam z rozmowy telefonicznej gdy zakładałem konto to konsultantka powiedziała że ta zgoda nie jest wymagana do tego aby otrzymać oprocentowanie na 4%. Aczkolwiek warto gdyby ktoś sprawdził to na infolinii póki jeszcze jest czas.

Anonimowy pisze...

Podpinam się pod wcześniejsze pytanie, też nie mam tej zgody. Darku M. czy mógłbyś rozwiać nasze wątpliwości? Czy brak tej zgody spowoduje nie wyplacenie odsetek?

Darek M. pisze...

Według instrukcji i regulaminu niezbędne było:
- zaakceptowanie regulaminu
- wyrażenie zgody na otrzymywanie informacji handlowej za pomocą środków komunikowania się na odległość, komunikacji elektronicznej, z wykorzystaniem podanych danych kontaktowych, od Raiffeisen Bank Polska S.A
- wyrażenie zgody na prowadzenie przez Raiffeisen Bank Polska S.A. działań marketingowych drogą telefoniczną na wskazany przez Uczestnika numer telefonu, a po wypełnieniu formularza zatwierdzi jego treść naciskając przycisk „Wyślij”

Anonimowy pisze...

Ja już się nauczyłem, żeby zawsze wyrażać te zgody, bo co rusz ktoś ma problemy z nimi. Po otrzymaniu premii wycofuję zgody i po problemie.

kaka' pisze...

Czyli wychodzi na to, że ww zgoda odnośnie otrzymywania wiadomości sms nie była konieczna tak? Kiedy dokładnie mają wypłacić dodatkowe odsetki?

Anonimowy pisze...

W piątek powinny być odsetki :)

Anonimowy pisze...

Już dziś odsetki na koncie :)

Darek M. pisze...

Potwierdzam, u mnie wszystko się zgadza :) Odsetki poszły przelewem krajowym, wcześniej użyłem przelewu wewnętrznego i z Wymarzonego Konta wypłaciłem do Millennium.

Anonimowy pisze...

Podsumowując-jeśli wycofałem na początku miesiąca kapitał z konta wymarzony cel za pomocą przelewu wewnętrznego na konto wymarzone to teraz mogę wycofać odsetki za pomocą przelewu zewnętrznego od razu na konto w innym banku i nie zapłacę prowizji?

Darek M. pisze...

Zgadza się i właśnie tak zrobiłem.

zmartwiona pisze...

Czy ktoś nie dostał jeszcze tych odsetek? u mnie na koncie nie ma, dostawałam smsy co miesiąc, mój mąż nie dostawał ich i też nie ma jeszcze odsetek;(

Darek M. pisze...

Teoretycznie czas jest jeszcze do jutra. Wszystkie warunki zostały przez Was spełnione? W takim wypadku skontaktowałbym się z bankiem.

Anonimowy pisze...

Warunki promocji spełnilismy. Darku czy mógłbyś mi napisać gdzie jest w regulaminie zapis o utrzymaniu środków do końca grudnia2015? lub kiedy można środki wypłacić? Zrobbilismy przelew 3 stycznia, ale to nie powinno chyba mieć znaczenia

Darek M. pisze...

Jak zrobiliście w styczniu to po co Wam zapis o utrzymaniu do końca grudnia?!

Anonimowy pisze...

bo nie wiem dlaczego nie ma tych odsetek na infolini powiedziano że warunki spełnione i na razie na tym się skończyło. Pomyślałam że skoro 3 stycznia to dzień wolny od pracy, to u nich coś się w systemie zadziało, i nie uznali że wypłata odbyła się w styczniu. poczekamy co wymyślą

Anonimowy pisze...

A na jednym blogu koleś twierdził, że można wypłacić kasę już 31 grudnia. Ciekawe ile osób się nacięło.

Anonimowy pisze...

Czy w każdym miesiącu miałaś zaksięgowane odsetki bonusowe? Ja we wrześniu i październiku wpłaciłem symbolicznie po 3 zł i na koniec października dostałem 1 gr zwykłych odsetek i nie dostałem bonusowych bo naliczyly się w zbyt małej kwocie i zostały zaokrąglone do zera. Odsetek dodatkowych w styczniu nie dostałem i teraz wyjaśniają czy spelnilem warunki promocji. W listopadzie i grudniu wpływy były już wysokie i normalnie mam w tych miesiącach zaksięgowane odsetki bonusowe. Oczywiście nic z konta nie wyplacalem do końca roku.

Anonimowy pisze...

Dzięki za informację,u nas pierwsze odsetki naliczyli (w tym bonusowe) 01.11.2015 mimo że we wrześniu i w październiku były wpłaty po 10 i 100 zł

sojer pisze...

Nikt nie dostał premiowych odsetek za wrzesień, bo w sierpniu nie miał konta, wiec nie mógł spełnić wymagań. Może problem w przyznaniu premii wynika ze skojarzenia adresu email z kontem. Przy wypełnianiu ankiety nie podawaliśmy peselu, więc mogą nie wiedzieć kto łapie się na 4%. Samo konto to 1,5%, a za zasilenie i brak wypłat jest 0,5% w nast. M.

Anonimowy pisze...

Napiszcie jak dostaniecie jakąś odpowiedź z banku.

Anonimowy pisze...

Czy oprocentowanie na Koncie Wymarzony Cel po 15 stycznia to 2% z kapitalizacja miesieczna?

Anonimowy pisze...

Mam pytanie: aby otrzymać dodatkowe odsetki trzeba było koniecznie aktywować kartę?

Darek M. pisze...

Jak spełnisz poniższe warunki to tak, będzie 2%:
- w poprzednim miesiącu kalendarzowym wpłacisz na Konto Wymarzony Cel co najmniej 1 zł i nie wypłacisz z Konta Wymarzony Cel żadnych pieniędzy

Anonimowy pisze...

Właśnie, otrzymałem sms-a, że dodatkowe odsetki na Koncie Wymarzony Cel zostaną dzisiaj zaksięgowane (sprawdziłem i już nawet są). Jako powód opóźnienia podali przyczyny techniczne i przeprosili.

Anonimowy pisze...

A ja dopiero dziś dostałam odsetki. Mieli podobno problemy techniczne

Anonimowy pisze...

Może pieniędzy nie mieli :)

Prześlij komentarz