środa, 24 lutego 2016

Niezbędnik łowcy promocji JakOszczędzić.pl - aktualizacja


Dzisiaj mam dla Was nowy aktualny niezbędnik łowcy promocji. Dzięki niemu w łatwy sposób sprawdzisz spełnienie warunków promocji i zwolnienia z opłat do kont bankowych.

Ile razy zdarzyło Wam się zapomnieć o spełnieniu jakieś warunku promocji czy warunku zwalniającego z opłaty za konto?

Wstyd przyznać, ale mi zdarzyło się to już kilkukrotnie, a jestem naprawdę uważny, jeśli chodzi o te kwestie. Na szczęście od czasu przygotowania, niezbędnik już dwa razy mnie uratował.

W nowej wersji dodałem do opisu informację o końcu promocji i ... podpowiedzi, aby zamknąć konto.

W tym celu zapraszam do poradnika: Jak zamknąć rachunek bankowy i pozbądź się starego, nieużywanego konta.Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:

Niezbędnik łowcy promocji JakOszczedzić.pl, czyli "checkliksta" w arkuszu Excel


Niezbędnik jest prostym arkuszem kalkulacyjnym w Excelu zawierającym checklistę spełnienia warunków poszczególnych promocji i kont osobistych.

Dzięki "Niezbędnikowi łowcy promocji JakOszczedzić.pl ©", w prosty sposób sprawdzicie, czy w danym miesiącu spełniliście już warunki promocji A, B i C, oraz konta w banku D, E czy F ;-) Tym samym, sytuacje, że o którymś warunki zapomnieliśmy odejdą w niepamięć.


Starałem się maksymalnie uprościć arkusz i jednocześnie umożliwić jego rozbudowę o kolejne promocje i konta bankowe.

Na tą chwilę arkusz Excel / checklista obsługuje 47 kont bankowych / promocji. Czekam na Wasze komentarze, jakich kont i promocji jeszcze brakuje oraz sugestie, co warto jeszcze poprawić.

Tym samym stale powiększam listę arkuszy Excel, dostępną dla subskrybentów Jak oszczędzić.pl (zapisz się poprzez formularz na końcu wpisu).Jak korzystać z niezbędnika łowcy promocji?Arkusz podzielony jest na dwie zakładki:
 • Dane wejściowe: Jest to lista kont i promocji wraz z warunkami i uwagami na temat danej oferty. Zawiera kolumny:
  • Konto / promocja
  • Warunki
  • Uwagi
 • Checklista: Zawiera listę posiadanych kont i/lub promocji, z których skorzystaliśmy.
  • Konto / promocja
  • Warunki
  • Uwagi
  • Czy spełnione?

W zakładce "Dane wejściowe" została zdefiniowana lista kont i promocji wraz z ich warunkami i ważnymi uwagami. Wraz z pojawianiem się nowych promocji, zakładka ta będzie rozszerzana o kolejne elementy. Listę możecie rozbudować we własnym zakresie o kolejne pozycje

Większość z Was powinna interesować wyłącznie zakładka "Checklista". To tutaj z pierwszej kolumny należy wybrać wszystkie promocje, z których korzystacie oraz / lub posiadane konta osobiste. Po ich wyborze wyświetlą się warunki i uwagi na temat każdej pozycji.

Po spełnieniu warunków w ostatniej kolumnie zaznaczamy, że warunek został spełniony. Same zielone pola to informacja, że nie musimy się martwić o naliczenie opłaty :-)

Rada: Możesz stworzyć kolejne zakładki / arkusze dla każdego z miesięcy i do nich skopiować zawartość arkusza "checklisty"


Pobierz:
Uwaga! Do kolejnych wersji niezbędnika promocji będę odsyłał bezpośrednio przez newsletter. Warto zapisać się na niego już dzisiaj.


Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić" i otrzymuj informacje o nowych kalkulatorach / promocjach / okazjach do oszczędzania. Baza kalkulatorów będzie stale poszerzana.


Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane
5 komentarze :

Ireneusz N. pisze...

Myśle że to będzie bardzo przydatne :-)

Anonimowy pisze...

Wg mnie warunki powinny być rozdzielone, tzn. Warunek 1, warunek 2 itd. Bo potem można zapomnieć, które z warunków spełniliśmy.

Darek M. pisze...

Myślałem nawet nad tym, tylko wtedy nie będzie to już tak dobrze wyglądało. Czasem będzie 1 kolumna a czasem może być kilka i mogą wychodzić poza ekran.

Anonimowy pisze...

Jak długo trzeba utrzymać konto w BGŻ BNP Paribas po otrzymaniu premii ? (korzystałam z tej promocji w lutym, 120 zł premii już dostałam :))

Darek M. pisze...

Możesz już konto zamknąć.

Prześlij komentarz