wtorek, 31 maja 2016 OPŁATY

Podwyżki i rewolucyjne zmiany w T-Mobile Usługi Bankowe!Kolejny bank idzie w ślady BZ WBK i wprowadza podwyżki opłat!

Zła wiadomość jest taka, że dotyczy to T-Mobile Konta, czyli jednego z najlepszych rachunków bankowych na rynku.

Na osłodę T-Mobile przygotował darmowy abonament z nielimitowanymi minutami na telefony komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 1 GB Internetu.

300 zł do darmowej karty kredytowej + 300 zł cashback w T-Mobile UB

Załóż kartę, wykonaj 7 płatności na dowolną kwotę i zgarnij 300 zł! Chcesz więcej? Korzystaj z 5% cashback'u i zgarnij dodatkowe 300 zł w ciągu roku.


Tylko do 31 sierpnia 2016 r!Dwa nowe rachunki bankowe T-Mobile: Freemium oraz Premium


Pierwsza zmiana dotyczy wprowadzenia od 1 czerwca dwóch nowych rachunków bankowych: Konta Freemium oraz Premium.

Pierwszy z nich Konto Freemium zastąpi obecne T-Mobile Konto i począwszy od 1 sierpnia wszystkie obecne rachunki zostaną automatycznie zamienione we Freemium.

Freemium bynajmniej nie oznacza, że wszystko będzie za darmo. Wręcz przeciwnie, od 1 sierpnia posiadacze T-Mobile Konta muszą liczyć się z podwyżkami.

Drugi rachunek - Konto Premium ma dawać dodatkowe benefity, których na tą chwilę nie widać zbyt wielu. Dwie widoczne zalety to utrzymanie darmowych wpłat i wypłat z bankomatów oraz utrzymanie wyższego moneyback'u do 25 zł / mc.


Zmiany opłat od 1 sierpnia 2016 roku dla posiadaczy T-Mobile Konta

Jedną z największych zmian obok zmiany nazwy rachunku jest całkowite wycofanie darmowych przelewów natychmiastowych. Od 1 sierpnia 2016 r. za każdy taki przelew trzeba będzie zapłacić aż 6 zł, tj. zdecydowanie więcej niż w innych bankach.

Kolejna ważna zmiana to wprowadzenie limitu darmowych wypłat z bankomatów. Trzy wypłaty w miesiącu będą nadal darmowe a za każdą kolejną trzeba będzie zapłacić aż 6 zł.

To samo dotyczy darmowych wpłat we wpłatomatach. Od sierpnia tylko jedna wpłata na ROR, konto walutowe oraz konto oszczędnościowe będzie darmowe. Kolejne to koszt 6 zł.

Jest jedna pozytywna zmiana. Do warunku zwolnienia z opłaty z kartę, od 1 sierpnia 2016 r. będą wliczały się transakcje wszystkimi kartami, w tym kartami kredytowymi.


Najważniejsze zmiany dla posiadaczy T-Mobile Konta

Opłata

Przed zmianą
Od 1 sierpnia 2016 r.

Wpłaty we wpłatomacie0,00 zł 0,00 zł - pierwsza wpłata na konto osobiste, walutowe i oszczędnościowe / 6,00 zł - kolejne!
Przelewy natychmiastowe0,00 zł 6,00 zł
Wypłata gotówki w bankomacie0,00 zł 0,00 zł - trzy wypłaty w miesiącu / 6,00 zł za każdą kolejną
Wpłata gotówki we wpłatomatach0,00 zł 0,5%, min. 1 zł
Maksymalna marża przy płatności kartami płatniczymibd.9%


Zmiany w regulaminie promocji 5% cashback


Wraz z wprowadzeniem nowego rachunku obniżeniu ulegnie maksymalny zwrot w promocji 5% cashback'u. Do Konta Freemium spadnie on z 25 zł na 15 zł. Przy Koncie Premium maksymalny zwrot nadal będzie wynosił 25 zł.

Dodano warunek wykonania płatności na min. 200 zł, aby otrzymać premię (Konto Freemium) oraz 500 zł (Konto Premium).

Na pocieszenie usunięto warunek wpływu wynagrodzenia bądź kwoty 2000 zł miesięcznie do otrzymania premii oraz wprowadzono możliwość uzyskiwania zwrotu również za płatności kartą kredytową.

W nowym regulaminie dodano punkty posiadające MCC 4900, określające narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne, jako te, w których nie jest naliczana Premia za Transakcje. Jest to dla mnie zupełnie niezrozumiały zapis ;-)


Bonus dla osób posiadających Konto Premium


Osoby posiadające Konto Premium będą mogły skorzystać z abonamentu telefonicznego lub internetu mobilnego w sieci T-Mobile zupełnie za darmo (inne źródło mówi o cenie 10 zł).

Z takiego bonusu będzie można skorzystać przez okres maksymalnie 24 miesięcy oraz dotyczyć on będzie tylko kolejnego aktywowanego numeru.

W abonamencie otrzymamy nielimitowane połączenia na telefony komórkowe i stacjonarne, nielimitowane SMSy i MMSy oraz 1 GB internetu.

Oferta internetu mobilnego ma natomiast obejmować 35 GB danych i router w promocyjnej cenie 9 zł.

Więcej informacji powinno się pojawić już jutro, po wprowadzeniu nowych rachunków.


Dokumenty / linki:Alternatywa do T-Mobile Konta


Po zmianach, Konto Freemium nie będzie już tak dobre jak dzisiejsze T-Mobile Konto. Nadal będzie można korzystać z niego zupełnie za darmo uważając na wprowadzone zmiany i miesięcznie zarabiać 15 zł cashback.

Jeżeli jednak szukacie alternatywy to polecę Wam lekturę czterech wpisów:Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane45 komentarze :

Anonimowy pisze...

To co dobre szybko się kończy... Pytanko co oznacza maxsymalna marża przy płatności kartami płatniczych 9%. Niech tylko zlikwidują moneyback to pokaże im trzeci palec od lewej strony albo od prawej - wszystko jedno ☺

Anonimowy pisze...

Od kiedy można zmieniać na konto Premium i gdzie w placówce czy przez internet?

Anonimowy pisze...

Przewidziałem to jak wprowadzili dawno temu opłatę za kartę 6 zł i warunek by uniknąć tej opłaty. Pożegnałem ich i nie żałuję. Wspominałem co będzie następne czy opłaty za szybkie przelewy? To była kwestia czasu. Teraz ten bank nie będzie konkurencyjny. Kolejny po bzwbk, który dąży do pozbycia się klientów.

Anonimowy pisze...

"Kamil"
Tak mnie tez interesuje ta maksymalna marża 9% od płatnosci kartami.
Ktoś wie co to i jak sie to je?

Anonimowy pisze...

Myślę, że ta marżą to może transakcje zagraniczne? Aż tyle prowizji chcą pobierać? Toż to rozbój w biały dzień.

Darek M. pisze...

Mi osobiście trzy darmowe wypłaty w miesiącu wystarczą. Tylko boli mnie zupełny brak przelewów natychmiastowych i to nawet w koncie Premium! Konto raczej pójdzie do odstrzału na koniec roku.

Anonimowy pisze...

Czyżby podatek bankowy w praktyce? :)

Anonimowy pisze...

Wypowiedzenie umowy o konto można złożyć w dowolnym momencie trwania umowy, poprzez Wirtualny Oddział w panelu video/audio i Infolinią pod numerem (+48) 19 506, bądź korespondencyjnie na adres Banku lub w bankowości internetowej. Aby to zrobić należy w pierwszej kolejności zamknąć posiadane karty, następnie w swojej Bankowości Internetowej należy wybrać zakładkę : WIADOMOŚĆ, następnie "utwórz nową wiadomość", kategoria PYTANIE, Należy samodzielnie napisać jaki rachunek się wypowiada, na jaki numer rachunku mają zostac przelane ewentualne środki, czy zachowany ma zostać 30 dniowy termin wypowiedzenia umowy oraz czy wypowiedziana ma zostać zgoda na działania marketingowe oraz czy wypowiedziana ma być umowa ramowa. Jest także możliwość złożenia takiej dyspozycji osobiście w Placówce T-Mobile Usługi Bankowe. Przed zamknięciem rachunku należy zamknąć wszystkie karty, które wydane zostały do rachunku.

Anonimowy pisze...

9% mogą zaśpiewać do płatności zagranicznych. Zarówno tych jak jesteśmy na wyjeździe jak tych w internecie płatnych w innej walucie.
9 % to marża złodziejska nie czarujmy się i nazywajmy rzeczy po imieniu.

Anonimowy pisze...

Czy istnieje jeszcze jakiś bank z darmowymi przelewami natychmiastowymi?

Anonimowy pisze...

to ktore konto obecnie proponujecie ? bo nie wiem gdzie zalozyc.
potrzebuje darmowej karty, darmowych wyplat z bankomatu i najlepej darmowe wplaty do wplatomatu.

Anonimowy pisze...

A te rewolucyjne zmiany to niby gdzie ? Że zamiast zwrotu 25 zł (przy wydaniu 500 zł kartą)możesz kopić u nich abonament za 10 zł policzmy 25 +10 = 35 Czy to rewolucja? no chyba po pisowskiemu dobra zmiana. Niby coś dają a jak ruszysz głową i policzysz to się okazuje że cię znowu marketing w kurę znoszącą złote jaja zamienił.

Anonimowy pisze...

Dodaj też że abonament telefoniczny za 10 zł tylko w koncie za 18.99 zł jak nie wyrobisz 500 zł to cię skasują na 28,99.
To zresztą nie ważne. Istotniejsze są podwyżki opłat za bankomaty wpłatomaty likwidacja szybkich przelewów.
Ot takie jeszcze jedno gówienko od T-mobile.

Anonimowy pisze...

A co z kontem walutowym są zmiany ?

Anonimowy pisze...

Narzekacie na brak darmowych przelewów jednorazowych a który bank je jeszcze posiada? Nie ma co narzekać bo nie ma gdzie uciec i tyle.

Anonimowy pisze...

No no jak tu cię najzwyczajniej w świecie oskubują to nie będziesz się ruszał bo gdzie indziej też tak mogą robić. Lepiej pogodzić się z losem. A jak zaserwują nową podwyżkę to cóż takie życie. Pójdę dam na tacę w niedzielę może się coś zmieni.

Anonimowy pisze...

we wszytskich banakach się zmienią warunki więc to pewnie będzie nowy standard, dlatego ja nie zamierzam rezygnować, bo to konto i tak będzie miało pewnie lepsze warunki niż inne po zakończeniu wprowadzania zmian związanych z nowym podatkiem.

Anonimowy pisze...

Przeczytajcie regulamin nie można łączyć promocji treść regulaminu :

9. W przypadku gdy Klient posiada Rachunek w wariancie Konto Premium i przystąpił do promocji „Jump Comfort bez telefonu z
kontem bankowym (www)” albo „Internet Comfort LTE 4G z kontem bankowym” organizowanych przez T-Mobile Polska S.A. nie
jest upoważniony do udziału w promocji „Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe”.

Anonimowy pisze...

To właśnie pisze albo 25 w gotówce albo 25 na rachunek telefoniczny.
Wiec tak czy siak płacisz. Rewolucja to może i jest ale w robieniu klientowi wody z mózgu.

Maciek pisze...

Tzn ze dzis jest ostatni dzień na założenie konta z 50 zl cash back?

Anonimowy pisze...

czym się różni pozycja w tabelce "wpłaty we wpłatomacie" od "wpłata gotówki we wpłatomatach"? bo teraz już zwątpiłem czy jedna wpłata jest darmowa, czy wszystkie mają potrącenie 0,5 proc. min. 1 zł?

Byłyklient pisze...

Ja już złożyłem dyspozycje zamknięcia rachunku. KPINA!!!! Bank, w którego placówce nie wpłacicie ani wypłacicie pieniędzy ponadto nie posiadający swoich bankomatów. Daje ,,super" możliwość darmowej 1 wpłaty i 3 darmowych wypłat:).
Z jednego z najlepszych kont na rynku staje się ........najgorszy!!!Szkoda, ale znalezienie lepszego rachunku zajmuje zaledwie kilka minut. Więc nie ma co żałować tylko działać.

Daniel pisze...

Ehh, kolejny efekt podatku bankowego. Jedni dostają za to 500 zł na dziecko, a płacą wszyscy klienci banków.

Ja jeszcze na dodatek nie załapię się na dopłatę do domów pasywnych, bo PIS wycofał program. A miał trwać jeszcze dwa lata. Szlak by ich.

Anonimowy pisze...

Ja tez rezygnuję z tego banku. Jak wszędzie jest tak samo to przynajmniej przejdę do jakiegoś z lepszym interfejsem graficznym i lepszą aplikacją mobilną. Do tej pory męczyłem się w T-mobile ze względu na super warunki jakie oferował. Teraz już nie muszę się męczyć z tym prymitywnym i różowym interfejsem.

Anonimowy pisze...

Dokładnie żenada ten bank. Wiedziałem, ze przejecie przez SYNCA przez Tmobile nic dobrego nie przyniesie. Z bezwzględnego zera stał się bezwzględnym dnem! własnie złożyłem dyspozycje zamknięcia konta i do widzenia.

Anonimowy pisze...

Czy będzie możliwa zmiana pakietu konta z Premium do Freemium? Jeżeli tak to ile kosztuje?

Anonymous pisze...

Nie wiem co robicie na takim forum, niemniej, warto skorzystać z promo i przytulić premię, (za kredytówkę), a dopiero potem rezygnować. Zresztą warunki nie są takie straszne ;^) Sam zakładam kredytową, (przez link Darka), a dalej się zobaczy :^)

Anonimowy pisze...

Ale przecież pomarudzić nie zaszkodzi :) Oczywiście ja też zamierzam korzystać z zalet i premii dopóki one są :)

Anonimowy pisze...

Marek)))
Jest jakaś minimalna ilość transakcji aby skorzystac z money back czy wystarczy tylko jedna płatność kartą za ponad 500zl aby otrzymać max 25 zł?

kolia pisze...

Czy jak zamkalem karte kilka msc temu to teraz bede placil za prowadzenie konta?
Uzywam go tylko do platnosci internetowych tak wiec karta jest mi zbedna.

Anonimowy pisze...

No nic w takim razie zostaje w Eurobanku, konto póki co w zupełności darmowe i też mam cash back 5 % bankomaty na całym świecie przelew ekspresowy za 1zl

Darek M. pisze...

@kolia
Za prowadzenie Freemium nie będziesz płacił. Pytanie czy używasz przelewów natychmiastowych, bo za nie będzie już pobierana opłata.

Anonimowy pisze...

Wystarczy jedna transakcja na 500zł żeby otrzymać cashback 25zł. Trzeba szukać innego banku. Trzy darmowe wypłaty w miesiącu i aż 6zł. za każda kolejną to CZYSTA KPINA !!!!!!!

Artur66 pisze...

Czy wypłaty w bankomatach w oddziale Alior Bank są też płatne 6zł?. Ktoś wie?.

asr pisze...

Konto automatycznie mi przeszło na freemium.
Jak zrobić z niego premium?

Anonimowy pisze...

Ten zapis jest nieprawidłowy:

"Pierwszy z nich Konto Freemium zastąpi obecne T-Mobile Konto i począwszy od 1 sierpnia wszystkie obecne rachunki zostaną automatycznie zamienione we Freemium."

Rachunki już zostały zamienione na Freemium.

Druga sprawa: czy w takim razie cashback dla konta Freemium już od 1 czerwca będzie max. 15 zł czy od 1 sierpnia?

Anonimowy pisze...

nie myślał nikt z was o koncie w Bank Smart ? to dziecko mBanku tylko że zupełnie darmowe póki co :P

Anonimowy pisze...

Nic się nie zmienia dla starych klientów ( konta otwarte przez 1.06.2016). Później zmiana w czasie rzeczywistym 31.07.2016 na infolinii ( info od kosultantki).

Zmiana w bankowości jest czysto "techniczna".

Anonimowy pisze...

Nie rozumiem twojego wpisu jakoś tak to napisałes do czego to jest odpowiedz lub informacja.

Anonimowy pisze...

Czego tu można nie zrozumieć.

Dla starych klientów ( tych co mieli konto otwarte przed 1.06.2016 i korzystali ze zwrotów tj. byli podpięci pod promocję ) nic się nie zmienia do północy 31.07.2016.

Dla nich nowa tabela opłat i prowizji, regulamin zwrotów za zakupy, obowiązują od 1.08.2016.

Przez infolinię będzie można zmienić konto freemium na Premium, tak by mieć nadal darmowy wypłaty z bankomatów i maksymalny zwrot 25 zł, od wydanych kartą 500 zł i więcej ( w przypadku wydania np. 490 zł kartą, zapłacą 18,90 zł bankowi i nie otrzymają zwrotu ).

Bank zmienił sobie w systemie bankowości internetowej wszystkie konta na Freemium.

Nowi kienci ( od 1.06.2016 ) mają do wyboru, freemium lub premium.

Anonimowy pisze...

Dużo osób im odpłynie. Tak jak większość zauważyła, bank ma z czego oszczędzać, nie ma bankomatów, nie ma placówek takich z prawdziwego zdarzenia, prawie jest wirtualny ;), a robi podwyżki.

Anonimowy pisze...

dobrym pomysłem byłoby powypłacać po 20zł dobrą sumę z bankomatów przez te 2 miesiące, moze jakaś akcja;)

Anonimowy pisze...

Potrzebuje w zasadzie darmowego konta i wypłat z bankomatów w PL i EU coś ktoś poleci?

Anonimowy pisze...

Pytanie co Ci dadzą darmowe wypłaty w EU jak doliczą za przewalutowanie swoje %.

Darek M. pisze...

Jest kilka fajnych kont (w tym T-Mobile) i będą one darmowe po spełnieniu nie wygórowanych warunków. Zobacz może ranking kont:
http://www.jakoszczedzic.pl/2016/05/ranking-kont-osobistych-maj-2016.html

Prześlij komentarz