niedziela, 28 sierpnia 2016

Ybanking, czyli jak zyskać jeszcze więcej na lokatach
Pora na publikację obiecanego wpisu na temat Ybanking, czyli serwisu zakupów grupowych w bankowości.

Dzięki Ybanking można uzyskać lepsze warunki produktów bankowych, (lokat czy kredytów), co miesiąc otrzymując premię za zakupione produkty.

Ale to nie wszystko, w Ybanking możemy się łączyć w grupy aby zyskać jeszcze więcej.


Lepsze warunki za kupno przez YbankingZasada jest prosta. Wybrane produkty możemy nabyć za pomocą serwisu Ybanking, dzięki czemu otrzymamy dodatkową premię. Umowy zawierane są bezpośrednio z bankiem na jego stronie internetowej.

Premię produktową otrzymamy za:
  • zgłoszenie Twoich obecnych kredytów i lokat w Ybanking
  • zgłoszenie swojego rachunku bieżącego do Ybanking
  • za zakup nowego produktu finansowego poprzez Ybanking we współpracujacym Banku
Ybanking służy po prostu do łączenia banków z klientami. Do Ybanking można zgłosić już posiadane produkty finansowe oraz można nabyć nowe produkty (lokaty, kredyty, itp). Dzięki czemu zyskamy dodatkowe premie.

To coś jak w specjalnych akcjach prześwietlanych na blogu. Organizator promocji negocjuje z bankiem lepsze warunki (m.in. dodatkowe premie) w zamian za sprowadzenie do banku nowych klientów.

Premie w Ybanking wypłacane są co miesiąc, do 20. dnia miesiąca w formie przelewu na nasz rachunek bankowy. Aby premia została przekazana musi uzbierać się kwota min. 25 zł premii.

Jednorazowe premie do kwoty 760 zł zwolnione są z podatku dochodowego. W przypadku, gdy jednorazowa premia przekroczy 760 zł, pobrany zostanie zryczałtowany podatek w wysokości 10% premii.


Premie za łączenie się w grupyJeszcze więcej można zyskać łącząc się w grupy (tworząc sieć połączeń ze znajomymi). Dzięki pokryciu sald produktów z saldami znajomych uzyskamy naprawdę wysokie premie!

Premię społecznościową otrzymamy za:
  • połączenie w sieci znajomych kredytów z lokatami,
  • połączenie w sieci znajomych produktów tego samego typu np. kredytu z kredytem.
Co ważne, dane finansowe klientów są całkowicie poufne, nikt ze znajomych nie otrzyma informacji o posiadanych przez nas produktach.

Łącząc się z kimś dowiemy się wyłącznie w jakim stopniu nasze produkty zostały pokryte i jakie przyniosło nam to korzyści.

Uwaga: Połączeń nie można tworzyć między osobami z jednego gospodarstwa domowego.

Co ważne, Ybanking pozwala na wiele połączeń:


Dzięki czemu w łatwiejszy sposób pokryjemy nasze salda i zyskamy jeszcze więcej.


Jak liczone są premie?


W Ybanking istnieją trzy rodzaje premii. Są to premia za zakup / zgłoszenie produktu, premia za połączenie z produktem tego samego typu oraz premia za produkty przeciwstawne (lokata - kredyt).

Przy czym za zgłoszenie ostniejącej lokaty można otrzymać 0,1% maksymalnie 100 zł na użytkownika, za zgłoszenie kredytu 0,5% max. 200 zł. Limit ten nie obowiązuje zakupu nowych produktów.

Przykład 1: posiadasz lokatę na 100 000 zł
% premii rocznej Premia miesięczna
Premia za zakup lub zgłoszenie produktu0,1%8,33 zł
Premia z połączeniem z lokatą na kwotę 100 000 zł0,25%20,83 zł
Premia z połączeniem z kredytem na kwotę 100 000 zł1,5%125,00 zł

Jak widzicie najwięcej można zyskać, łącząc się z osobą posiadającą kredyt lub odwrotnie. Jeżeli posiadacie kredyt warto połączyć się z osobą/osobami posiadającymi lokaty odpowiadające kwocie kredytu.


Przykład 2: posiadasz lokatę na 100 000 zł a znajomy na 50 000 zł
% premii rocznej Premia miesięczna
Premia za zakup lub zgłoszenie produktu0,1%8,33 zł
Premia z połączeniem z lokatą na kwotę 50 000 zł0,25%10,41 zł

Jak widać powyżej, w przypadku pokrycia naszej lokaty w 50% przez sieć kontaktów, wyższą premię otrzymamy dla połowy środków.


Lista produktów - lokaty


Na tą chwilę dostępne są następujące produkty (lokaty):

Bank - Nazwa lokatyPremia za zakup lub zgłoszenie produktu
BGŻOptima - Lokata Bezkarna
0,5% za zakup
4% za połączenie z kredytem
1,5% za połączenie z lokatą lub rachunkiem
BOŚ Bank - wszystkie lokaty
0,1% za zakup
1,5% za połączenie z kredytem
0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem
Alior Bank - wszystkie lokaty
0,1% za zakup
1,5% za połączenie z kredytem
0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem
Idea Bank - wszystkie lokaty
0,1% za zakup
1,5% za połączenie z kredytem
0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem
Bank Smart - wszystkie lokaty
0,1% za zgłoszenie
1,5% za połączenie z kredytem
0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem
Inne banki
0,1% za zgłoszenie
1,5% za połączenie z kredytem
0,25% za połączenie z lokatą lub rachunkiem

Ybanking premiuje zakup lokat w bankach wymienionych na stronie internetowej serwisu oraz zgłoszenie istniejących lokat i kredytów gotówkowych w dowolnym banku.


Film instruktażowy - Ybanking:
Bądź na bieżąco - Newsletter / Facebook / Twitter


Nie przegap żadnej świetnej promocji, lokaty, zmiany w ofercie Twojego banku.

Informacje możesz otrzymywać przez Facebooka, Twittera lub maila korzystając z Newslettera "Jak oszczędzić.pl" (wysyłanego średnio raz w tygodniu).

Polub stronę Jak Oszczędzić.pl na Facebooku i otrzymuj informacje o najnowszych promocjach:Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane

66 komentarze :

sojer pisze...

Czyli to taki marketing sieciowy w świecie banków... szkoda tylko, że dla tych banków nie jestem już nowym klientem, więc zakładanie tam czegokolwiek mija się z celem.

Darek M. pisze...

Nie do końca :) W Ybanking możesz zgłosić obecne lokaty / kredyty. Nie musisz być nowym klientem.

Tylko trzeba znaleźć teraz kogoś kto ma kredyt i podniesie mi oprocentowanie lokat o 1,5% :)

Marcin pisze...

Jakoś nie uważam tej strony za bezpiecznej. Bo prosi nas o hasło i login do naszych kont osobistych jeżeli chcemy z niego dostawać prowizję.

Anonimowy pisze...

"Premie w Ybanking wypłacane są co miesiąc, do 20. dnia miesiąca... Aby premia została przekazana musi uzbierać się kwota min. 25 zł premii." Czyli nie wyplaca mi nic, jesli co miesiac moje odsetki z lokaty beda mniejsze niz 25zl ?

Anonimowy pisze...

Mam lokaty szukam powiazan z kredytowcami ;-)

Anonimowy pisze...

Ale np. moja lokata i kredyt drugiej osoby muszą być w tym samym banku czy mogą w różnych?

Kolia pisze...

Kto

Anonimowy pisze...

Korzystałem z Ybanking parę miesięcy i powiem jedno. Nie ma sensu sobie tym głowy zawracać. 100.000 lokat do dodatkowy zysk paru złotych.

Darek M. pisze...

Premie wypłacą wtedy, kiedy nazbiera się min. 25 zł premii. Czyli możesz otrzymywać ją np. co drugi, trzeci miesiąc.

Produkty jak najbardziej mogą być z innych banków. Tylko naprawdę wysokie premie otrzymamy dopiero po powiązaniu z osobą, która zaciągnie kredyt przez Ybanking, a o taką osobę łatwo nie będzie.

@up Po powiązaniu to 0,25%, czyli 250 zł rocznie. Może i szału nie ma, ale lepiej te pieniądze mieć niż nie :) Tym bardziej, że to niewielkim kosztem.

Sabina Pe pisze...

A jak połączyć istniejące lokaty z kontem ybanking?

Anonimowy pisze...

Niewielkim kosztem ? A twoje dane osobowe + dane finansowe (oszczędności kredyty salda kont aktualizowane co miesiąc) Jak myślisz czy nikt tych danych nie gromadzi analizuje a być może odsprzedaje.

Anonimowy pisze...

A niech sobie analizuje, co im po tym :D

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Dzień dobry,

W celu zgłoszenia istniejących lokat trzeba zarejestrować się i postępować zgodnie z instrukcją na naszej stronie pod przyciskiem 'zgłoś lokatę'.

Nie sprzedajemy żadnych danych. To byłby dla nas "strzał w kolano". Opieramy się na sieci społecznościowej. Gdybyśmy podejmowali jakiekolwiek negatywne działania, to natychmiast wszyscy użytkownicy by się o tym dowiedzieli od znajomych.

Odpowiadając sobie na pytanie "czy warto" proszę pamiętać, że połączenia ze znajomymi i korzyści z tego są na stałe. Wszystkie produkty kupione później będą miały naliczoną wyższą premię.

Pozdrawiam
Paweł Turczynowicz Ybanking

Anonimowy pisze...

Takie podejście prezentują z reguły młodzi ludzie. Człowiek który już coś ma chroni swoja prywatność i swoje pieniądze. Na Fb też napiszesz ile czego masz podasz numery kont bankowych ? a Ybanking to instytucja finansowa ?bank ? nie to zwykły prywatny biznes. Jeden handluje ogórkami na bazarze inny danymi finansowymi które sam chętnie udostępniasz tak realnie za 7- 10 zł miesięcznie.

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Pozyskujemy jedynie imię, nazwisko i podstawowe dane o produkcie. Nie potrafię wymyślić żadnego sposobu użycia tych danych do złych celów.

Ybanking (Yfin S.A.) to zarejestrowana spółka akcyjna (260 tys. zł kapitału), współpracująca z bankami (poprzedzona audytem bezpieczeństwa), wypłacane co miesiąc premie (kilkadziesiąt tysięcy zł od uruchomienia w marcu), rozbudowany system informatyczny.

Podział nie jest na młodych i starych. Nasi użytkownicy wiedzą, że gdyby ktoś chciał bezprawnie pozyskać dane finansowe, to na pewno nie robiłby tego w tak drogi, skomplikowany sposób i pod własnymi nazwiskami. Nasi przyszli użytkownicy po prostu jeszcze nie doszli do takich wniosków.

Każda innowacja musi zapracować na zaufanie. Cierpliwie pracujemy.

Pozdrawiam
Paweł Turczynowicz Ybanking

Sabina Pe pisze...

Kiedy klikam ' zgłoś lokatę' jestem przekierowywana spowrotem na tą samą stronę

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Po kliknięciu pojawia się okienko z instrukcją o tym na jaki adres należy wysłać potwierdzenie założenia lokaty i co musi zawierać. A później rzeczywiście jest przekierowanie na stronę główną. Czynności z instrukcji to jedyne co trzeba zrobić.

Pozdrawiam

Anonimowy pisze...

Skorzystałem, zgłaszając do Yb już posiadaną lokatę w Getinie i przez formularz kontaktowy zapraszając kolegę do rejestracji na Yb. Założył on później już poprzez Yb, lokatę w Idei. Ile dostaniemy okaże się do 20 września. Sumy lokat mamy na tyle duże, że powinniśmy przekroczyć granicę 25 zł premii miesięcznie (liczy się narastająco, więc kilkuzłotowa końcówka z lipca też się doda).
Nie trzeba podawać żadnych "haseł i loginów do kont osobistych" jak obawia się wyżej Marcin. Przy rejestracji Yb otrzymuje tylko samo imię i nazwisko oraz nasz adres mailowy. Z numerów kont podaje się przy rejestracji dowolny nr rachunku do przelewów premii i nic więcej.
Założenie lokaty zgłosić można mailem załączając wygenerowane z banku potwierdzenie jej otwarcia - pdf (zamazując na nim dane adresowe i inne, pozostawiając tylko imię nazwisko, nr rachunku lokaty i kwotę).
Po 20 września mogę napisać co z tego wyszło (jeśli ktoś jeszcze będzie tu chciał zajrzeć, albo admin odświeży temat nowym wpisem).
Fabian

Anonimowy pisze...

Nazywam się Tomasz Jacina i mam lokatę na 50000 w Idea. I co z tych informacji można zrobić? Proszę mi powiedzieć co??? Nawet nie wiecie skąd jestem. Z YB zgarnąłem premie już 3 razy Aaa no konto mailowe jeszcze komuś jest znane. Oczywiście to filozofia żeby stworzyć sobie tutusrutu@gmail.com

Anonimowy pisze...

Zdrowe podejście. Zgadzam się, nie ma potrzeby szukania dziury w całym. A można się z Panem zaznajomić bliżej, czyli na owe tutusrutu wysłać mail służący do zapraszania nowych znajomych ?

sojer pisze...
Ten komentarz został usunięty przez autora.
sojer pisze...

Nie mam nic do przesyłania potwierdzenia otwarcia, ale ta aktualizacja sald mi się nie podoba. Każdy bank ma złotą zasadę - nigdy nie wymagają podania loginu i pełnego hasła (chyba że taki jest sposób logowania) i kategorycznie zabarniają podawanie tych danych komukolwiek (nawet pracownikowi ich banku). Nikt mi nie zagwarantuje, że jak podam na ybanking login i hasło to ktoś nie będzie ich sobie zrzucał do bazy.
Kiedyś trafiłem na bardzo korzystne oferty depozytowe pewnej firmy, ale ich strona wydała mi się podejrzana, bo brakowało systemu bankowości... nazywali się Amber Gold (to było po starcie OLX, bo codziennie oglądałem ich reklamy i banery).

Anonimowy pisze...

@sojer dobrze mówi. Nie wiesz jeden z drugim co można zrobić znając pesel imię nazwisko nr rachunku saldo twojego konta lokat i kredytów oraz email. Ybanking to żadna instytucja to zwykły podmiot gospodarczy taki jak warzywniak na rogu.
Czy panu z warzywniaka też podasz te dane za dosłownie parę złotych?
Ile działa Ybanking 6 miesięcy czy dłużej i w tym czasie znalazł 900 słownie dziewięćset frajerów czy to o czymś świadczy czy nie? to ilu na miesiąc?

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Mechanizm aktualizacji sald służy tylko do obsługi promocji związanej z rachunkami bieżącymi. Do lokat nie jest to potrzebne.

Odnośnie bezpieczeństwa, to rzeczywiście z jednej strony w bankowości jest do takich rozwiązań sceptyczne podejście, z drugiej strony sporo banków korzysta z dokładnie tego samego narzędzia tej samej firmy. Dodatkowo niedawno wydana dyrektywa UE (PSD2) nakłada na kraje członkowskie obowiązek umożliwiania stronom trzecim budowania usług dodatkowych w oparciu o konta bankowe. Niedługo to będzie standard.

Ale rozumiemy, że można mieć opory przed używaniem tego narzędzia, szczególnie na początku korzystania z Ybanking. Nie zachęcamy nachalnie.

Pozdrawiam

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Nie przekonamy wszystkich od razu.
Do wahających się - zbieramy dużo mniej danych niż się znajduje na każdym wyciągu bankowym. Gdyby to były tak bardzo wrażliwe dane, to nie lądowałyby w skrzynkach pocztowych wysłane zwykłym listem.

Nie zbieramy nr pesel. Dane osobowe są podawane na stronie banku, już przy składaniu wniosku. Nie mamy do nich dostępu.

I przede wszystkim nie dotykamy pieniędzy klientów. Wszelkie porównania z Amber Gold są zupełnie nieuprawnione. Lokaty i kredyty są w banku. My mamy jedynie szczątkowe informacje o tych produktach.

Pomysł, że moglibyśmy wydać kilkaset tysięcy złotych po to żeby zbierać szczątkowe dane klientów, wydaje mi się nie "trzymać kupy". Ale cóż, nie przekonamy wszystkich od razu :)

Anonimowy pisze...

Nie dotykacie bo nie macie takiej możliwości NIE JESTEŚCIE INSTYTUCJA FINANSOWĄ nawet nie para bankiem.
Widać tu jak ciśniecie. Kolejne 6 miesięcy i ten interes idzie do piachu bo ludzie nie są głupi poza wyjątkami.
Nic z tego nie będzie to chyba już widać. Macie jakiś biznes plan? 900 osób o czym my mówimy. Tyle przychodzi codziennie do kiosku ruchu.

sojer pisze...

Nie wiem, czy do kiosku, ale do piekarni na moim osiedlu. Nie w tym sęk.

Chodzi o bezpieczeństwo naszych poufnych danych. Strona jest prywatna i nawet jeżeli nie ma zamiaru handlować naszymi danymi to może stać się ofiarą ataku lub dane mogą być wyniesione przez pracownika. Banki na każdym kroku pouczają nas o fishing (strony podszywające się pod banki w celu wyłudzenia danych do logowania), aby sprawdzać nr kont (bo niechciane oprogramowanie z poziomu przeglądarki mogą podmieniać np. nr konta w schowku). Znacie spamy w stylu: "zmiana numeru konta do opłacania faktur". Najsłabszym punktem każdego systemu zabezpieczeń bankowych jest człowiek.

Czytelnicy zapewne korzystali już z akcji organizowanych przez Agorę. Strony ich promocji wymagają rejestracji, klikania w ich linki w celu zapisania na serwerze danych sesji jak np. nr wniosku (w celu weryfikacji, że produkt założono za ich pośrednictwem), ale sam proces rejestracji/logowania odbywa się na stronie banku. Agora następnie uzyskuje od banku dane zwrotne jak np. nr kont, wniosków, lokat, które zostały otwarte w celu weryfikacji, ale w całym procesie nigdy nie wymaga podawania danych osobowych (z wyjątkiem wypłat premii pieniężnych - danych do przelewu).

Darek M. pisze...

Najpierw wszyscy prosili o wpis o Ybanking a teraz wielkie ataki widzę :) Mi idea działania Ybanking bardzo się podoba i widzę w tym przyszłość. Czas pokaże czy słusznie. Oczywiście wciąż jest kilka kwestii do wyjaśnienia / poprawienia jednak sam nie uważam, żeby Ybanking zbierał dużo danych co potwierdził już pan Paweł wyżej.

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Zdecydowanie nie jesteśmy para bankiem.

Już teraz widać, że wystarczająco dużo osób chce korzystać z banków na lepszych warunkach.
900 osób w finansach to jest dużo. Banki z drugiej dziesiątki według wielkości pozyskują około 5000 klientów miesięcznie. Całe banki, 100-200 oddziałów, 1,5 tys. zatrudnionych. Nasza efektywność jest w innej lidze. Właśnie dlatego, że oferujemy znacznie lepsze warunki i płacimy klientom, a nie za oddziały czy armie sprzedawców.

Zachęcam do spróbowania.
Nie każdemu musimy się podobać, ale czy jest sens przepłacać?

sojer pisze...

Darek ma o tyle łatwo, że nie musi podawać swoich loginów i haseł, a jedynie nawiązać współpracę z ybanking i polecać stronę (w opisie nie widzę linka z refem, więc obawiam, się że jeszcze tego nie zrobił), a następnie czekać na prowizje od poleconych.
Obawiam się, że nawet duża sieć poleconych nie da kokosów, jeżeli nikt z nich nie zgłosi kredytu...

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Jeszcze raz powtórzę, że nie wymagamy podawania loginów i haseł.
Rozumiem, że nie chce Pan skorzystać z naszych usług, ale proszę nie wprowadzać w błąd innych.

Sporo mediów internetowych, w tym naprawdę duże, odmówiły napisania o nas, a kilka odmówiło nawet umieszczania naszych reklam. Bankowość to jest dobry biznes dla wszystkich poza klientami - klienci płacą za produkty jak za zboże, a banki wydają te pieniądze na reklamę.

Dzięki takiej sytuacji na rynku duże banki wymiatają konkurencję gigantycznymi wydatkami reklamowymi, a potem koszą klientów na 10-12% marże pomiędzy lokatami a kredytami.

Pomysł, że produkty mogą być dużo tańsze i dzięki temu mogą "sprzedawać się same" nie jest na rękę praktycznie nikomu, poza klientami.

Nie możemy stanowić konkurencji dla banków w wydatkach marketingowych i być np. dla blogerów równie atrakcyjnym partnerem.
W działaniach marketingowych możemy liczyć jedynie na te media, dla których jednostkowy zysk nie jest najważniejszy, a liczy się także korzyść klientów/czytelników.

sojer pisze...

To akurat hipokryzja. Nie rozumiem dlaczego wasza konkurencja miałaby o was pisać.
Przecież te powiązania to zwykła sieć afiliacyjna. Sprzedajecie produkty banków i bierzecie od pieniądze. Banki zamiast płacić za skuteczne kliknięcia w baner na stronach konkurencji będą płacić wam za klikanie w linka.

Nihil novum i dorabianie jakiejś filozofii "koszenia zboża" nie zmienia faktu, że znamy te strategie od lat.

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Nasza współpraca z bankami to rzeczywiście nic nowego. Odróżnia nas to co robimy z prowizjami - aktywnym klientom oddajemy całość prowizji otrzymanej od banku.

Oferta Ybanking jest jedną z najlepszych/najciekawszych na rynku i właśnie dlatego niektórzy decydują się o nas pisać.

Abstrahując od Ybanking, to rynek bankowy wyglądałby dużo lepiej, gdyby większość mediów tak działała. Przeciętny klient nie porównuje ofert i kupuje albo pod wpływem marketingu albo mediów. Jeżeli media piszą tylko o tym co się opłaca, to mamy sytuację gdzie 50% ceny produktów finansowych to koszty reklamy i sprzedaży.

Czy to jest ok?
Według nas nie. Liczymy na to, że da się choć część rynku naprawić przez Ybanking. Możemy oddać klientom te 50%.

Tu nie ma hipokryzji. Jeżeli już to nadmierny idealizm :)

Prędzej można porównać Ybanking do programu poleceń niż do sieci afiliacyjnej. Klienci łączą się ze znajomymi i członkami rodziny, a nie anonimowo.

Od programu poleceń Ybanking jest lepszy, ponieważ:
a) Połączenia są na stałe - korzyści z połączeń są naliczane od wszystkich produktów kupionych w przyszłości.
b) Nie trzeba polecać konkretnego produktu, banku czy akcji promocyjnej. Jeżeli mój znajomy kupi dowolny produkt za kilka miesięcy, to wtedy moja premia wzrośnie. Wspólny jest tylko moment połączenia, później każdy korzysta z banków niezależnie i poufnie, jedynie na lepszych warunkach.

Anonimowy pisze...

Kto spróbował Ybankingu ten wie. Takie samo gówno tylko inaczej opakowane i udaje innowacyjność. Z tego żądnych pieniędzy nie będzie ani dla uczestnika ani dla tej firmy. Zakładanie tam konta i powiązanie go z własnym rachunkiem bankowym to pomysł już nie do przyjęcia w dzisiejszej rzeczywistości. Owszem dla gimnazjalisty który nie ceni prywatności i bezpieczeństwa może tak, ale on nie ma środków ani kredytów. Więc to taka zabawa jak sie ktoś nudzi i łudzi że dostanie coś za nic.

Anonimowy pisze...

"...Zakładanie tam konta i powiązanie go z własnym rachunkiem bankowym to pomysł już nie do przyjęcia w dzisiejszej rzeczywistości..."
A kto ci każe wiązać konto rejestracyjne Ybanking z własnym rachunkiem bankowym przy lokatach? Lokaty zakłada się na stronach banków mimo przekierowania z Ybanking. A rachunek do otrzymywania premii możesz podać wcale nie taki gdzie masz swoje oszczędności.

Anonimowy pisze...

Z lokat? z tego nie ma pieniędzy po prostu. Czy to tak trudno policzyć. Jak masz 100 czy 500 tyś na lokatach to będziesz się bawił Ybanking dla 10 czy 15 zł wątpię.
Jak nie masz ponad 100 tyś na lokatach to twój zysk 4 czy 7 zł. Ma to sens? nie nie ma i wy z Ybankingu nie trolujcie bo Ybanking to dziadostwo.

kolia pisze...

Ja posiadam kredyt szukam powiazan z lokatowcami.

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Nie będę się spierał o opinię, każdy ma prawo do swojej. Ale matematyka jest uniwersalna - 100 tys. zł lokaty przy połączeniu z innymi lokatowcami daje 250 zł rocznie.

Są tacy, dla których takie kwoty (prze)płacone bankom nie maja znaczenia. Ponieważ takich osób jest sporo, to banki dostosowują swoje ceny do tej grupy i pozostali też muszą płacić.

W Ybanking ci pozostali mogą takie kwoty zaoszczędzić niewielkim wysiłkiem.

Darek M. pisze...

@kolia chętnie bym się powiązał, tylko jak dobrze rozumiem, kredyt zaciągnięty nie przez Ybanking da max. 200 zł premii?

Panie Pawle, można prosić o komentarz?

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Tak, promocja dotycząca kredytów zaciągniętych poza Ybanking ma limit 200 zł.
Oczywiście kredyty kupione przez Ybanking nie mają limitów.

Anonimowy pisze...

Artykuł mocno sponsorowany to czuć i ten kredyt :-) Ybanking i admin ludzie myślą.

Anonimowy pisze...

Po przeczytaniu tych komentarzy pozwolę sobie n pewne podsumowanie a dokładnie rzecz ujmując obalenie bzdur jakie tu zostały napisane.
- Czy YB-kowi podaje się Login, hasło do swojego konta w banku banku - bzdura! strona przenosi nas do systemu logowania banku aby założyć lokatę
- Czy podaje się pesel - bzdura !
- czy podaje się dane wrażliwe - wg mnie nie należy podać nr konta na które przyjdzie wypłata
- Czy podaje się Imię i Nazwisko - tak w jakiś sposób muszą zweryfikować czy dana lokata należy do nas
-czy podaje się maila- tak ale żaden problem stworzyć sobie jakiś rezerwowy z tym że warto tam zaglądać.
- Co należy ujawnić na screenie lokaty - Imię i Nazwisko, kwotę, nr lokaty
- Czy pieniądze są rzeczywiście wypłacane - tak oto dowód
[url=http://obrazki.elektroda.pl/7076759900_1472575294.jpg][img]http://obrazki.elektroda.pl/7076759900_1472575294_thumb.jpg[/img][/url]

To jak to działa?
Cóż, kiedyś byłem na rozmowie w Expander gdzie coś mi wciskali czego oczywiście nie łyknąłem. W zamian za wizytę zdobyłem lepszy % na lokatę. I co w tym dziwnego?
Wziąłem kredytówkę i dostałem tableta i co w tym dziwnego?
Jest okazje się korzysta po to jest ten blog który o okazjach informuje. YB jest kimś w rodzaju pośrednika. Bank daje im coś w zamian Oni dają bankowi potencjalnych klientów czyli taka forma reklamy. Klienci zaś otrzymują wyższy % za lokatę.

Anonimowy pisze...

http://obrazki.elektroda.pl/7076759900_1472575294.jpg

Anonimowy pisze...

Proszę podmienić link na ten drugi bo ten pierwszy nie działa

PS Nie jestem w żaden sposób związany z YB jestem zwykłym wyjadaczem wisienek i ciułaczem zysków z promocji. Z YB związany jestem od 3 miesięcy

sojer pisze...

To teraz czas na statystyki:
"Najwyższa korzyść dla jednego użytkownika w tym miesiącu: 142 zł", żeby uzyskać te 132 pln trzeba mieć kilkudziesięciu poleconych użytkowników z depozytami i kredytami.

"Suma łącznych naliczonych korzyści dla użytkowników w tym miesiącu: 3225 zł", czyli średnio na użytkownika premia wynosi 3,5 pln.

Żeby uzyskać taki zysk trzeba ulokować 2500 zł na 12 miesięcy na lokacie na 2%.

Anonimowy pisze...

Wiele za i przeciw zostało już napisane. Mam propozycję, by zaprzestać dyskusje. Myślę że na podstawie powyższego każdy podejmie właściwą dla siebie decyzje. Pzdr.

Anonimowy pisze...

haaha no to dobre średnio 3,5 zł zysku. :-) Z czym oni do ludzi?

Anonimowy pisze...

Tak 2500 na miesiąc i mycie auta gratias , 8 razy w miesiącu oczywiście. Gdyby była lokata na 3% i na 3,1 to którą byś wziął? Pewnie ujął byś się honorem i wziął na 3 bo dla kilku złotych nie będzie tego czy owego.

Anonimowy pisze...

Mówimy o lokacie 2,75% lub 3%. To już jest jakaś tam różnica.

Anonimowy pisze...

A co to za celebryta? Ktoś słyszał czego dokonał? założył profil na Ybanking.
Coralgol byłby równie wiarygodny.

Anonimowy pisze...

To samo mówili o Sprytnym Billu a teraz wszyscy korzystają :)

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Dziękuję wszystkim za wymianę zdań.
Z głosów krytycznych staramy się wyciągać wnioski.

Niektóre komentarze pokazują, że niektórym trudno uwierzyć, że inni mogą tak po prostu polecać jakiś produkt finansowy. To dla nas dobrze. To pokazuje, że dosyć łatwo będzie się pozytywnie odróżnić na tym rynku.

Zapraszam to przetestowania i wyrobienia sobie własnego zdania.

Darek M. pisze...

Temat został wyczyszczony ze osobistych ataków.

Anonimowy pisze...

czy mozecie podawac swoje linki do polaczen?

Paweł Turczynowicz, Yfin S.A. pisze...

Dzień dobry,
Łączyć się mogą tylko osoby znające się, choćby przez internet. Proszę nie łączyć się anonimowo, to jest niezgodne z regulaminem Ybanking.

Pozdrawiam

villemo09 pisze...

Darek, a czy próbowałeś - Zgłosić bieżący rachunek z dowolnego banku ?
Możesz opisać jak to wyglądało, w jaki dzień miesiąca to najlepiej robić,
czy mam to robić każdego miesiąca, czy wystarczy raz,
czy mogę zgłosić kilka różnych kont bankowych jednego miesiąca,
czy nie było żadnych problemów, itp ?

Anonimowy pisze...

Zgodnie z moim powyższym wpisem (obietnicą) z 29 sierpnia informuję, że po zgłoszeniu lokaty założonej w Getinie lipcu (jeszcze poza Yb) i zaproszeniu kolegi, który założył lokatę poprzez Yb w sierpniu - w dniu 19 września otrzymałem na wskazany rachunek pierwsze 40,02 zł z Yb. A więc działa :)
Kont oszczędnościowych nie zgłaszam bo nie chcę dawać do nich dostępu (niezbędnego do comiesięcznego sprawdzania salda przez Yb).
Pozdrawiam
Fabian

Anonimowy pisze...

Ten łajbęnikng przypomina komperia bonus klub. Na starcie było wielkie halo, obiecywali złote góry z wyszło jak zawsze.
jakiekolwiek zyski są niewiarygodne bo:
- lokata skończy się za np. 3 miesiące i dalej nie będzie co miało generować zysk.
Wolał bym coś konkretnego np. żeby serwis pomógł zachować kartę do konta bzwbk po zakończeniu promocji na takich zasadach na jakich jest w trakcie promocji bo jak wiadomo u nich nie da się zaoferować nic czego nie ma w cenniku. Dlaczego to było by lepsze? Bo płatną kartę trzeba będzie zamknąć, za nią rachunki i nic nie zostanie co miało by generować zysk.
- kredyt skończy się za 30 lat a w tym czasie serwis albo zostanie ze trzy razy sprzedany, poobniża wypłaty z dowolnego powodu albo zostanie zamknięty.

Darek M. pisze...

@villemo09 Rachunków jeszcze nie dodawałem.

Anonimowy pisze...

Pragnę poinformować, że właśnie dostałem informację:

W dniu 28 września zawiesiliśmy promocję polegającą na zgłaszania obcych lokat, kupionych poza Ybanking.
Jest to związane ze zmianą sytuacji na rynku lokat terminowych i zmniejszonym zainteresowaniem banków tym produktem.
Gdy tylko sytuacja na rynku się zmieni, wrócimy do takiego promowania naszych usług.

Anonimowy pisze...

cześć kolia, masz już pełne pokrycie dla swojego kredytu? w razie czego służę swoją pomocą - odezwij się w pod tym wpisem. "poznamy" się zgodnie z regulaminem i obie strony będą zadowolone ;)

Anonimowy pisze...

napiszcie do mnie to się najpierw "poznamy w realu" a później połączymy markoooo1@o2.pl Pozdrawiam czekam na wiadomości

sojer pisze...

Po zmianie regulaminu w listopadzie widzę, że korzyści obcięli o połowę, tym samym nie zawracam sobie wiecej głowy tym czymś.

Anonimowy pisze...

Jeśli ktoś się chce połączyć to proszę wysłać zaproszenie na e-mail:

djploki@o2.pl bezpośrednio z ybanking lub na to konto.

Pozdrawiam.

Anonimowy pisze...

Zaproszenie do ybanking:

https://ybanking.com/invite-ext/LSmpilJn/

Antyhaczyk pisze...

Ciekawy pomysł. W sumie zaczęłam szukać informacji w sieci o tym, bo ludzie mi zaczęli jakieś komentarze na blogu wpisywać z mailem i zaproszeniami jakimiś i się zastanawiałam o co chodzi?

Te premie kto w zasadzie wypłaca, Ybanking, czy Bank?

Trochę tego jeszcze nie ogarniam. Jak wyglądają kwestie podatkowe? Jak to premia, to chyba nie ma do tego podatku belki? Do jakiegoś progu?

Zaciekawiło mnie te 0,10% do lokat W Idei, bo te promocyjne dla nowych klientów, to mam dawno wykorzystane.

Prześlij komentarz