niedziela, 18 czerwca 2017 OPŁATY OSZCZĘDZANIE

Koniec oprocentowania 4% i zwolnienia z opłat za kartę do Konta Godnego Polecenia w BZ WBK


To już ostatni miesiąc obowiązywania promocyjnego oprocentowania 4% na Koncie Godnym Polecenia 4%. Ważne zmiany nadejdą już od 1 lipca 2017 r!

Niestety wygląda na to, że bank nie przygotował żadnej promocji dla posiadaczy oprocentowanych kont z dotychczas prowadzoną bezpłatnie kartą MasterCard.

Szczególnie należy uważać na opłatę za kartę, jaka wejdzie z dniem 1 lipca. W dzisiejszym wpisie dowiecie się, co należy zrobić jeszcze do końca miesiąca, aby za konto nadal nie płacić ani grosza.

Na osłodę należy dodać, że przez cały czas, BZ WBK daje możliwość dodatkowego zarobku w postaci wielu promocji dodatkowych z premią 50 zł, 20 zł czy 10 zł za wykonanie prostych czynności.

Łatwe 400 zł dla posiadaczy karty kredytowej Citibank

Załóż konto, płać kartą i zgarnij łatwe 400 zł premii do konta Citi Priority.


Promocja trwa do 31 października 2017 r.Koniec oprocentowania 4% do Konta Godnego Polecenia


Promocyjne warunki Konta Godnego Polecenia 4% kończą się 30 czerwca 2017 r. i dotkną wielu czytelników bloga.

Promocje Konta Godnego Polecenia 4% z premią cieszyły się rekordowym powodzeniem. Nic w tym dziwnego, w końcu można było zarobić niemałe pieniądze i oprocentowanie 4% nawet do kwoty 24 000 zł, a do tego darmowe konto wraz z kartą i bankomatami.

Promocje, których dotyczy zmiana to:

Co zmieni się od 1 lipca 2017 r?


Od 1 lipca 2017 r. wszystkie Konta Godne Polecenia zakładane w jednej z powyższych promocji (łącznie można było posiadać ich aż 6!) przestaną być oprocentowane na 4%.

Druga zmiana to koniec promocji zwalniającej z opłaty za kartę MasterCard Omni, która w standardzie wynosi 7 zł miesięcznie. Zakończeniu ulegnie też opłata za sprawdzenie salda w bankomatach.


Co zrobić, aby po 30 czerwca 2017 r. nie płacić za obsługę konta?

Aby od 1 lipca 2017 r. się nie zdziwić, że bank zaczyna naliczać opłaty do konta, trzeba zamknąć wszystkie posiadane karty MasterCard Omni.

Listę kart znajdziecie po zalogowaniu w zakładce Karty.

W lipcu można też zamknąć dodatkowe konta i zostawić sobie tylko jeden rachunek, który przyda się do promocji organizowanych przez bank.

Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale.


Visa Sol

Jeśli nadal potrzebujecie karty płatniczej, to od razu możecie zamówić kartę debetową Visa Sol, która będzie prowadzona bezpłatnie po rozliczeniu co najmniej 5 transakcji bezgotówkowych miesięcznie. W przeciwnym razie za kartę zostanie naliczona opłata 4 zł / mc.

Należy uważać na inny zakres darmowych usług do karty Visa Sol. Za darmo można wypłacać i wpłacać pieniądze z bankomatów / wpłatomatów własnych Banku Zachodniego WBK. Pozostałe bankomaty kosztować będą 3% min. 5 zł (w kraju) lub 3% min. 10 zł (zagranicą).

W tabeli opłat widnieje także pozycja opłata za wznowienie karty, która wynosi 15 zł. Będzie to opłata pobrana raz na kilka lat, po skończeniu się daty ważność starej karty.


Karta bankomatowa

BZ WBK daje jeszcze inną możliwość dostępu do pieniędzy. Jest to zamówienie bezwarunkowo darmowej karty bankomatowej.

Służy jednak ona wyłącznie do wpłaty i wypłaty środków z bankomatów / wpłatomatów własnych BZ WBK.


Co zrobić z oszczędnościami po 30 czerwca 2017 r.?


Od 1 lipca 2017 r. trzeba będzie znaleźć inną przystać dla naszych oszczędności.

Konta Godne Polecenia w BZ WBK po prostu przestaną przynosić odsetki, czyli realnie pieniądze tutaj trzymane będą traciły na wartości (inflacja).

Jeśli chcecie pozostać w BZ WBK, to bank ma niezłą propozycję na okres 4 miesięcy. Jest to lokata Mobilna oprocentowana na 2,5%, którą można założyć na kwotę od 1000 zł do 20 000 zł.

Mogę Wam polecić trzy inne rozwiązania:
Więcej ofert najlepszych lokat i kont oszczędnościowych znajdziecie w rankingu lokat oraz w rankingu kont oszczędnościowych.Newsletter


Zapisz się na newsletter "Jak oszczędzić.pl" i otrzymuj informacje o nowych promocjach i ważnych zmianach w bankach.

Zapisz się na newsletter już teraz:

* wymagane60 komentarze :

Anonimowy pisze...

Karty zamknięte w oddziale ale w systemie BZWBK24 przy każdej widnieje zastrzeżona. Czy tak być powinno?

Jam Ci to pisze...

A nie można po prostu zastrzec karty przez zagubienie? Napisane jest cyt. "Pewną niedogodnością jest to, że bank do zamknięcia kart wymaga osobistej wizyty w oddziale."

Anonimowy pisze...

Kiedy zamknąć kartę? Z tego co pamiętam warunkiem otrzymania promocyjnego oprocentowania 4% było posiadanie aktywnej karty debetowej. Jeżeli kartę zamknę w czerwcu to mi już nie naliczą oprocentowania 4% w czerwcu?

Anonimowy pisze...

Aż sprawdziłem :) O warunku utrzymania karty dla 4% na koncie nie ma ani słowa w regulaminie promocji "konto na 4% - druga edycja" Fałszywy alarm.

Darek M. W. pisze...

Zastrzeżenie karty jej nie zamknie i opłata nadal będzie się naliczała.

@up
Nie, do oprocentowania 4% nie ma potrzeby posiadania karty do konta.

Monika pisze...

Chyba nic nie było o aktywnej karcie. Ja swoje karty dostałam i przez cały rok ich nawet nie aktywowałam a procent co miesiąc się ładnie naliczał ;)

Anonimowy pisze...

Bezplatna do kont bedzie karta Visa V-mobile.

kaka' pisze...

Mam dwa pytania
1. Co jeżeli w szczegółach karty jest napisane status karty Nieaktywna
2. W opcji zastrzeżenia karty (której wcześniej nie było w aplikacji mobilnej oraz bankowości internetowej - pojawiła się chyba jakoś niedawno) jest napisane, że "Zastrzeżona karta zostanie na stałe wyłączona i nigdy nie będziesz mógł z niej skorzystać".
To jeszcze trzeba płacić za taką kartę?

Anonimowy pisze...

W BZ WBK karta po zastrzeżeniu, z automatu zostanie wysłana druga.

Tomm pisze...

Mnie rozbawił telefon Pani z lokalnego oddziału bzwbk z ofertą na kredyt, która po tym jak zobaczyła, że mam 6 kont kgp 4% powiedziała "no to oszukał Pan system" :P

Anonimowy pisze...

Hehe, u mnie też się dziwiła, po co mi tyle kont :D

Anonimowy pisze...

Jeśli zostawi się kartę Mastercard Omni to czy nadal wszystkie bankomaty są darmowe ?

Darek M. W. pisze...

Tak, za 7 zł otrzymujesz wszystkie bankomaty za darmo.

Tylko po co płacić 7 zł, jak w Nest Bank masz 75 zł premii na start + wszystko za darmo:
http://www.jakoszczedzic.pl/2017/06/nest-konto-z-bonusem-75-zl-oraz-nawet-250-zl-za-polecanie.html

Anonimowy pisze...

Banku już wie, że ludzie zaczynają rezygnować i zaczyna robić kłopoty!!!! Złożyłem pisemną rezygnację z posiadania konta i wypowiedziałem umowę w związku z wprowadzeniem zmian w regulaminie. Pismo wysłałem listem do Wrocławia. Bank odmówił mi zamknięcia rachunku! Kazali osobiście zgłosić się do banku bo podobno takie mają procedury. Powiedziałem w oddziale banku, że moja dyspozycja jest wiążąca dla banku i nie podpisze żadnych kolejnych dokumentów z nową datą. Kazali mi złożyć reklamację, że nie zamknęli mi konta tak jak chciałem. ABSURD TOTALNY!

Anonimowy pisze...

UWAGA
Próbowałem zamknąć kartę przez formularz internetowy BZWBK, ale tam do wyboru nie było kart Omni - ja wybrałem jakąś inną (chyba nawet kredytową, której nie posiadam).
Zadzwonił do mnie Pan z infolinii i zaproponował pozostanie przy karcie (bo darmowe bankomaty itp). Odmówiłem ze względu na opłatę. KONSULTANT ZAPROPONOWAŁ 2% CASHBACK za pozostanie przy karcie. Gdy również odmówiłem, to zaproponował BRAK OPŁAT DO CZERWCA 2018, na co się zgodziłem.
Polecam złożenie formularza przez internet (nie mam linka pod ręką teraz).

Darek M. W. pisze...

Dzięki za info! Bardzo cenna informacja.

Anonimowy pisze...

ja zamykalem przez internet i do mnie nikt nie zadzwonił. karta zamknieta. pewnie losowo dzwonią i jak się komuś trafi.

Anonimowy pisze...

Przecież nie da się zamknąć przez internet konta w WBK?!

Anonimowy pisze...

jak pójdę do oddziału żeby zamknąć tą kartę MasterCard Omni, to zrobią to od ręki i od razu będzie nieaktywna, czy muszę czekać 30 dni - co zahaczy o lipiec i naliczą mi opłatę za kartę za te dni lipcowe?

Darek M. W. pisze...

Tak, od ręki to robią. Najlepiej kartę wziąć ze sobą.

Anonimowy pisze...

Nie trzeba było mieć karty do konta. Ja zrezygnowałam na początku z karty i miałam tylko konto a oprocentowanie sie ładnie naliczało ��

Anonimowy pisze...

Czy jesli sie nie aktywowalo karty to trzeba z niej rezygnowac (beda pobierane za nia oplaty od lipca) ??

Darek M. pisze...

Tak trzeba, bo naliczy się opłata.

Anonimowy pisze...

Uzupełniają mój wpis o tym, że bank nie chce zamknąć konta w drodze listowej to powołują się na to, że korespondencja związana z rachunkiem w tym zawarcie umowy i jej rozwiązanie w formie pisemnej wymaga potwierdzenia podpisu przez notariusza, konsulat lub inny podmiot ustawowo uprawniony. Mają oczywiście mój wzór podpisu więc wiedzą, że podpis pod rezygnacją jest autentyczny. Ciekawe, że przy otwarciu konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego nic im nie przeszkadzało i nie były potrzebne żadne podpisy notariusza a teraz jak chcę zamknąć to jest maksymalne utrudnianie. Jak ktoś ma do oddziału kilkanaście kilometrów to kto pokryje koszty dojazdu? Pierwszy raz się spotykam z taką sytuacją a już kilka kont zamykałem listownie. Sprawę zgłoszę do KNF i UOKiK. Zobaczymy jak podejdą do tematu bo uważam, że bank nie ma prawa nie przyjąć dyspozycji pisemnej, którą jest w stanie zweryfikować.

Anonimowy pisze...

Jak zamknąć kartę przez internet w tym banku-wystarczy opcja ZABLOKUJ KARTĘ?

Darek M. pisze...

@up up
Miałem nawet pomysł dowiedzieć się skąd takie regulacje i drążyć, niestety z braku czasu odpuściłem.

@up
jw. trzeba udać się do oddziału, inaczej karta nadal będzie aktywna, patrz komentarze wyżej.

Anonimowy pisze...

OK czyli tylko oddział. Jeszcze jedno pytanie- Czy niezbędne jest posiadanie przy sobie fizycznie karty do zamknięcia(jest kilkaset km od domu gdzie karty zostały i do najbliższego oddziału ma 40km.
Czy karta zamykana MUSI być aktywna-mam taką nawet nieaktywowaną(leży 300km dalej niż ja jestem)?

Darek M. pisze...

Możesz oczywiście powiedzieć, że już je zniszczyłeś.

Anonimowy pisze...

Nie sądziłem że dożyję czasów kiedy napiszesz tego typu artykuł. Ale dlaczego w tekście i w komentarzach siejesz ferment?

30 czerwca wieczorem dzwonimy na +48 61 81 19999 i mówimy że właśnie pies pogryzł nam kartę i trzeba ją zastrzec. Gdy panienka z infolinii potwierdzi zastrzeżenie dodajemy że samemu wybierzemy i zamówimy sobie nową. Następnie logujemy się i w zakładce sprawdzany że karta została zamknięta. Żadne opłaty nie zostaną pobrane w przyszłości. Kilkukrotnie sprawdzone i w sprawie karty nic nie trzeba więcej robić.

Druga sprawa to nic nie napisałeś o tej bezwarunkowo bezpłatnej karcie do własnych bankomatów i wpłatomatów.

Anonimowy pisze...

@20 czerwca 2017 11:51
podaj ten link do formularza z którego korzystałeś bo nie mogę znaleźć

Piotr Sopalski pisze...

A co z kartą MasterCard Mobile Debetowa. Mam aktywna na moim telefonie i często z niej korzystam. Czy za nią też będą opłaty? Czy mogę zrezygnować z MasterCard Omni a zostawić tylko Mobile.
W każdym razie i tak trzeba się pożegnać z tym bankiem i czekać na nową promocję dla "nowych klientów".

Darek M. pisze...

Nie, karta mobilna jest póki co nadal darmowa.Także możesz ją zostawić. Co do tych promocji to racja, właśnie jest kolejna z premią 350 zł na start.

swanno pisze...

Dzwoniłem do banku jakiś miesiąc temu i spytałem czy w związku z końcem promocji mają mi coś do zaproponowania. Po kilkuminutowej rozmowie zaproponowano mi zniesienie opłaty za kartę przez kolejny rok. Skorzystałem.

Anonimowy pisze...

Ja dziś z żoną byliśmy skasować 6 kart-babeczka je zastrzegła(nie mieliśmy ich, bo zostały zutylizowane) i zapewniła, że się nie odnowią-zobaczymy. Nie dała rady ich skasować,bo z systemu znikły po zastrzeżeniu. Po zalogowaniu jeszcze je widzę tak jak i przed wizytą w banku-ciekawe kiedy to się zmieni.

Anonimowy pisze...

Kartę można też zastrzec w aplikacji mobilnej banku.

Darek napiszesz w końcu o tej bezwarunkowo darmowej karcie wyłącznie do wpłatomatów i bankomatów?

Darek M. pisze...

Z tym, że zastrzeżenie karty nic nie da wg pracowników banku. Wciąż będzie pobierana opłata.

Nie za bardzo wiem, co mam napisać o tej karcie? Możesz ją zamówić w każdej chwili. Więcej na jej temat na stronie banku:
https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-do-kont/karta-bankomatowa/karta-bankomatowa.html

Piotr Sopalski pisze...

W oddziale banku po zgłoszeniu potrzeby zamknięcia karty pani spytała czy konsultowałem się przez infolinie celem zniesienia opłaty. Oczywiście, że nie. W związku z tym pani sama zadzwoniła na infolinie i opowiedziała co i jak. Ja następnie miałem to potwierdzić i tak do końca roku mam darmowa kartę. Podejrzewam, że za kilka tygodni i tak zamknę to konto. Czekam tylko na promocyjne 20zł z WBK w ramach akcji BLIK.

Anonimowy pisze...

Byłem w oddziale banku w celu zamknięcia karty. Zrobiono to bez zbędnych ceregieli. W statusie karty jest informacja: Zastrzeżona. Czy nie powinno być: Zamknięta?

Darek M. pisze...

Hmm, no właśnie. Dziwnie działa system w takim razie.

Anonimowy pisze...

Przy okazji korzystania z wpłatomatu wszedłem na obsługę i powiedziałem że chce uniknąć opłat za kartę. Propozycja visa sol - odmówiłem. Karta wyłącznie do bankomatów i wpłatomatów - odmówiłem i powiedziałem że znajomi dostali przedłużenie darmowości o rok czasu (nie do końca roku jak dwa komenty wyżej). Panienka z okienka gdzieś tam zadzwoniła i powiedziała że mam jeszcze rok bez opłat. Gdy zażądałem potwierdzenia to odmówiła i kazała pisać reklamacje z powołaniem się na rozmowę w przypadku naliczenia opłat. A znając zwyczaje bzwbk problemy będą bo są standardem w tym banku.
BTW wreszcie wpłacili 10zł za wykonanie doładowania prepaid.

Anonimowy pisze...

Darek chyba nie rozróżniasz zamknięcia, zastrzeżenia od zawiedzenia karty (można odwiesić i dalej korzystać).

Darek M. pisze...

Dlaczego tak uważasz? Czy nie powinna być "Zamknięta" jak nie chcesz już jej posiadać?

Anonimowy pisze...

Posłużę się cytatem "Zastrzeżenie polega na trwałym zablokowaniu możliwości dokonywania transakcji przy użyciu karty i jest czynnością nieodwołaną. Oznacza to, że nie można wycofać dokonanego zastrzeżenia ani odblokować zastrzeżonej karty". Wygląda na to że zastrzeżenie powoduje konsekwencje co najmniej takie jak zamkniecie gdyż z karty nie da się dalej korzystać.

Darek M. pisze...

Nie można korzystać, ale wg pracowników banku, opłata za taką kartę nadal będzie pobierana. Nie potwierdzę tego na 100%, ale tak twierdzą konsultanci banku.

Jeśli ktoś nie może udać się do banku to zastrzeżenie karty dzisiaj będzie lepsze niż nie robienie niczego :)

Anonimowy pisze...

Odsetki za czerwiec już przyszły czyli można ewakuować środki. Tylko nadal nie wiem gdzie bo wszystkie opisane promocje są dupiate. Bezpłatne sms kody tylko do końca października.

Darek M. pisze...

Właśnie pracuję nad rankingiem lokat i kont oszczędnościowych, żeby pomóc w znalezieniu nową przystań dla pieniędzy.

Anonimowy pisze...

Historia konta - śćiągnięcie na dysk.
Chcę ściąnąć historię konta na dysk, na str bankowosci internetowej są opisane 3 kroki jak to zrobić, ale mi ten sposób nie działa:
1. ściągnij szablon.
2. ściągnij historię .csv
3. podbierz .csv w szablonie
I nie podbiera mi tego csv w szqablonie - jest tam guzik pobierz... ale nie działa, u kogo to działa ?

Darek M. pisze...

Dzięki za to ważne przypomnienie. We wpisie o zamykaniu konta jest, muszę go zawsze linkować, bo warto mieć historię na dysku. Zaraz zobaczę czy u mnie to działa.

Darek M. pisze...

Tymczasem zapraszam na ranking lokat:
Ranking lokat - lipiec 2017

Anonimowy pisze...

Zamykając konto, w celu liczenia na ciekawą promocję w przyszłości to muszę zamkną wszystko (konto, usługi bankowości elektronicznej) czy tylko konto?
Czy mając np usługi bankowości el. będę w przyszłości nowym klientem?

Darek M. W. pisze...

Tego nikt nie potwierdzi na 100%, dlatego bezpieczniej zamknąć wszystko.

Co do pobierania wyciągów, to u mnie ten przycisk działa. Zarówno w formacie PDF jak i csv

Anonimowy pisze...

czyli masz zapisany szablon i .csv w jednym folderze, otwierasz szablon - klikasz w przycisk pobierz - i wszystko działa?

Darek M. W. pisze...

Aha, chodzi Ci już o samo działanie szablonu w Excelu?

Anonimowy pisze...

o wszystko o kolejnosc działań też, bo ja mam ona pliki sciagniete, ale jak wlaczam szablon i naciskam pobierz to nic sie nie dzieje... i nie wiem co robie źle

Darek M. W. pisze...

A makra masz włączone?

Marek S pisze...

Przypomnę że wzór wypowiedzenia umowy o kartę do rachunku znajduję się na końcu umowy która dostarczył nam kurier.

Czy ta opłata 7zł jest bezwarunkowa? Nie zwalnia z niej np dana ilość operacji na jakąś kwotę?

Zamykacie wszystkie rachunki czy zostawiacie jeden? Z jednej strony może się przydać do bieżących promocji a z drugiej już by leciał okres karencji w bzwbk.

Darek M. W. pisze...

Tak, jest to opłata bezwarunkowa. Można wziąć kartę Visa Sol (darmową po 5 płatnościach) lub kartę bankomatową (służy do wpłat/wypłat z bankomatów WBK i jest bezwarunkowo darmowa).

Anonimowy pisze...

@ Marek S
Ja po wcześniejszej rezygnacji z karty debetowej też zamierzałem zamknąć posiadane 6 rachunków KGP ale okazało się, że dobrym pomysłem jest przekształcenie KGP w konto 1|2|3 (bez karty).
Bank zgadza się na przekształcenie wszystkich posiadanych rachunków, a więc otrzymujemy 6 kont 1|2|3. Deponując na nich kwoty od 2 do 3 tysięcy zł otrzymujemy 3% odsetek. A więc podobnie jak KGP. Tam od 4000 zł otrzymywaliśmy ok. 10 zł tu od 3000 zł ok. 6 zł. Warunkiem oprocentowania jest comiesięczny wpływ na te konta min. po 2000 zł.
Teraz pozostaje tylko raz w miesiącu przelać zdeponowane (np. po 2990 zł) na zewnątrz i można w tym samym dniu wrócić te kwoty z powrotem. Wpływ zapewniony, oprocentowanie też. Łącznie prawie 18000 zł pracuje na 3%, a konta stanowią odpowiednik rachunku oszczędnościowego bez limitu ilości wypłat co też może być zaletą.
Dodatkowo do jednego z kont można przypisać numery rachunków na które opłaca się należności za prąd, telefon lub internet i otrzymujemy moneyback od tych płatności. Wszystko do załatwienia w placówce BZ WBK (przetarłem szlak i jestem zadowolony z rezultatu).
Fabian

Darek M. W. pisze...

Ciekawy pomysł! Dzięki za ten komentarz.

Darek M. W. pisze...

Dzień dobry,

Z przyjemnością informuję, że mimo upływu okresu trwania promocji Konto na 4% oraz Konto na 4% edycja 2, nadal w lipcu i sierpniu 2017 r. nie będziemy pobierać opłaty miesięcznej za Twoją kartę wydaną do tego konta.


Od września br. miesięczna opłata za karty Mastercard Omni, Mastercard Payback Omni wynosić będzie 7 zł. Ale dzięki niej każda wypłata gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce pozostanie bezpłatna.


Przypominamy, że promocje Konto na 4% oraz Konto na 4% edycja 2 trwały do 30 czerwca 2017 r. Po tej dacie nie będziemy naliczać oprocentowania od środków zgromadzonych na Twoim Koncie Godnym Polecenia, które były objęte ww. promocjami.

Dziękuję za skorzystanie z naszych promocji!

Prześlij komentarz