środa, 19 grudnia 2018 AKTYWNA PROMOCJA

Monese: 15 GBP lub 15 EUR dla poleconego i polecającego (Poradnik krok po kroku)


Dzisiaj kolejna ciekawa promocja brytyjskiego fintechu oferującego darmowe konto europejskie w EUR lub GBP i powiązaną z nią aplikację mobilną. Do 23 grudnia można również założyć darmową kartę debetową (na potrzeby promocji nie jest ona wymagana).

Monese niedawno udostępnił polskojęzyczną wersję aplikacji i obsługę w języku polskim. W serwisie trustpilot Monese posiada wysoką opinię 9,1 / 10 przy ponad 7000 opinii.

W ramach programu poleceń do zgarnięcia jest 15 GBP (ok. 71 PLN) w zamian za zasilenie konta kwotą min. 50 GBP, które możecie oczywiście od razu przelać na swoje konto.

Promocja została przedłużona! Uwaga, od 8 stycznia obowiązuje premia w wysokości 10 GBP.

→ Przejdź do: 15 funtów (ok. 71 zł) za zasilenie konta Monese ( kod: DARIU738 )
15 funtów (ok. 71 zł) w programie poleceń Monese


Dzięki trwającej promocji programu poleceń Monese zyskać można jeszcze wyższą premię za skorzystanie z polecenia oraz polecenie Monese kolejnym osobom.

Do zgarnięcia jest po 15 funtów (ok. 71 zł) lub 15 euro (ok. 64 zł, jeśli wybierzemy rachunek w tej walucie) otrzymamy za skorzystanie z polecenia oraz za każde polecenie usług Monese znajomym.

Warunkiem naliczenia premii jest zasilenie konta Monese kwotą min. 50 GBP. Najprościej zrobić to za pomocą konta Revolut, co w moim wypadku zajęło kilkanaście minut!


Jak otrzymać 15 GBP za skorzystanie z polecenia?

1) Aplikacja Revolut lub zasilenie kartą debetową

Okazuje się, że całkiem prosto możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu ;-)

Na potrzeby promocji Monese z premią 15 GBP oraz opisywanej wczoraj TransferGo z premią 10 GBP przyda się nam darmowa aplikacja Revolut (jeśli założycie konto z linka na blogu, to dodatkowo otrzymacie darmową wysyłkę karty!). Założenie aplikacji zajmie Wam kilkanaście minut, natomiast konto zasilicie dowolną kartą płatniczą już w ciągu kilka sekund.

Tak naprawdę Revolut jest świetnym narzędziem, które ułatwi spełnienie warunków w wielu innych promocjach bankowych wymagających określonej liczby i wysokości płatności kartą! Aplikacja Revolut spadła nam jak manna z nieba ;-)

Alternatywnie można dokonać zasilenia za pomocą karty płatniczej. Tutaj jednak będziemy mieli do czynienia z prowizją wynoszącą 0,35%. Jeśli chcecie wybrać tą drogę to polecam korzystanie z karty bez dodatkowych kosztów przewalutowania (karta do EnveloKonta, konta w Getin Banku lub Pekao S.A.).


2) Wymiana PLN -> GBP w Revolut

Jeśli znasz już aplikację Revolut i wiesz jak dokonać wymiany to możesz pominąć ten krok.

W celu wymiany walut w aplikacji Revolut, trzeba najpierw zasilić konto kwotą ok. 240 zł. Dokonamy tego klikając przycisk + w głównym oknie aplikacji) i w kolejnym kroku dodając lub wybierając wcześniej dodaną kartę płatniczą.


Teraz klikamy w przycisk wymiany po drugiej prawej stronie wskazującej wysokość salda. W kolejnym oknie wybieramy odpowiednie waluty, tj. na górze PLN, na dole GBP, po czym klikamy w kwotę 0 znajdującą się na dole przy funtach brytyjskich i wpisujemy 50:


3) Rejestracja w Monese

Teraz możemy przejść już do pobrania aplikacji Monese i rejestracji podając przy tym kod polecający, dzięki któremu otrzymamy tytułowe 15 GBP premii.

Po skorzystaniu z powyższego linka, kod polecający powinien zostać wypełniony automatycznie. Miło mi będzie jeśli użyjesz mojego kodu: DARIU738
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby użyć kod od znajomego ;-)


Po podaniu podstawowych danych przechodzimy do ustalenia 5-cyfrowego kodu PIN do aplikacji oraz weryfikacji numeru telefonu.

W kolejnym kroku należy wybrać walutę prowadzenia konta. Warto wybrać konto w funtach, dzięki czemu premia wyniesie ok. 71 zł zamiast 64 zł w przypadku wybrania konta w euro, a to drugie można w razie potrzeby otworzyć za darmo po dokończeniu aktywacji.

Na koniec trzeba będzie o przesłanie zdjęcia jednego z dokumentów potwierdzających tożsamość. Na firmy takie jak Revolut i Monese został nałożony obowiązek weryfikacji w celu przeciwdziałania praniu pieniędzy, itd. 

Na szczęście można tutaj użyć np. prawa jazdy, na które nikt w razie wycieku danych nie będzie w stanie wziąć pożyczki, itd. Moim zdaniem jest to najbezpieczniejsza forma weryfikacji. W ostatnim kroku będziemy musieli nagrać krótki film wypowiadając jedno zdanie. Możliwe jest także skorzystanie z weryfikacji manualnej poprzez rozmowę z konsultantem. Osobiście korzystałem jednak z weryfikacji automatycznej opisanej powyżej.


4) Zasilenie konta Monese

Po założeniu konta przechodzimy do jego zasilenia klikając "Wpłać środki" na głównym ekranie aplikacji a w kolejnym oknie wybieramy "Brytyjski przelew bankowy":

Teraz otwieramy aplikację Revolut i dokonujemy przelewu przechodząc kolejno do zakładki Płatnosci -> Przelew Bankowe -> Dodaj nowego odbiorcę i uzupełniamy dane uzyskane w aplikacji Monese:

Po dodaniu odbiorcy możemy go wybrać i dokonać przelewu na wymagane 50 GBP.


5) Bonus trafia na konto ...

W moim wypadku bonus trafił na konto dzień po otrzymaniu płatności z konta Revolut:


5) Wypłacamy otrzymany bonus

Po otrzymaniu bonusu 15 GBP, możemy środki wraz z bonusem 15 GBP przelać z powrotem na konto Revolut, z którego dokonamy przelewu na polskie konto lub wypłacimy za darmo z bankomatu (radzę unikać bankomatów Euronet z uwagi na możliwość naliczenia prowizji dodatkowej).

W tym celu otwieramy aplikację Revolut i wybieramy subkonto w funtach brytyjskich:

Możemy teraz przejść do aplikacji Monese i na dole po prawej wybieramy Pay -> Add New -> Wpisujemy imię, nazwisko -> w kolejnym oknie wybieramy walutę (GBP) -> przepsujemy numer konta z Revolut UK Sort code (Kod bankowy) i UK account number (Konto).

Teraz wystarczy już wybrać wcześniej zapisany kontakt, wpisać kwotę przelewu i przejść do potwierdzenia płatności przeciągająć przycisk Pay w dół, a następnie potwierdzając przelew kodem otrzymanym SMS'em.
15 GBP za każde kolejne polecenie

Po założeniu konta Monese i zgarnięciu premii 15 GBP, możesz polecić aplikację kolejnej osobie podając swój kod polecający (zakładka "Zaproś i zarabiaj").

Jeśli wpis był pomocny, to będę wdzięczny jeśli do założenia konta wykorzystasz mój kod polecający DARIU738.


Linki / dokumenty:0 komentarze :

Prześlij komentarz