czwartek, 24 października 2013

Mobilne płatności iKasa w Biedronce - 10% zwrotu w Getin Bank, 5% w Alior Bank


iKASA jest bezpłatną aplikacją umożliwiającą dokonywanie płatności mobilnych za pomocą telefonu w sieci sklepów Biedronka.

Dzięki tej aplikacji nie trzeba martwić się o gotówkę, wystarczy mieć przy sobie telefon z dostępem do internetu i zainstalowaną aplikacją iKasa. Rzecz jasna, aplikacja musi być podpięta pod jeden z rachunków osobistych.

Płatności bezgotówkowe w Biedronce możliwe są w:
 • Banku Pekao S.A. – za pomocą aplikacji PeoPay
 • Alior Banku (bez Alior Sync) – za pomocą aplikacji iKASA
 • Getin Banku (bez Getinonline) – za pomocą aplikacji iKASA

Darmowa aplikacja iKASA dostępna na niemal wszystkie telefony funkcjonujące na rynku.

Aplikacja dostępna na platformy:
 • Android
 • iOS
 • Blackberry
 • Bada
 • Java – czyli większość starszych telefonów

Na temat aplikacji PeoPay Banku Pekao nie będę dzisiaj pisał ze względu na brak promocji. Pekao S.A. zdążyło już przyzwyczaić swoich klientów do braku jakichkolwiek sensownych promocji.


Jak zapłacić przez aplikację iKASA?


iKASA działa podobnie do karty bankomatowej: należna kwota jest pobierana z konta bankowego z uwzględnieniem ustawionych wcześniej limitów dziennych i miesięcznych.

Dzięki temu nie trzeba nosić przy sobie gotówki. Transakcja jest bardzo szybka i trwa około 10 sekund. Dodatkową zaletą jest to, że za płatności poprzez iKasę nie płaci się żadnych prowizji i opłat.


Proces płatności:
iKasa – 10% zwrotu w Getin BankNowi klienci Getin Banku mogą skorzystać z promocji Codzienne Zakupy i otrzymać 10% zwrotu wydatków za zakupy dokonane w sklepach Biedronka. Do zyskania jest 50 zł co miesiąc.

Promocja jest podobna do promocji Getin Online:


Szczegóły promocji:

 • Oferta dostępna jest tylko dla nowych posiadaczy Konta Getin UP z Bankowością Internetową lub Konta Słonecznego z Bankowością Internetową.
  • W Promocji może wziąć udział każda osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, która w okresie od dnia 1 stycznia 2013 r. do momentu złożenia „Oświadczenia o przystąpieniu do Promocji” nie jest i nie była posiadaczem lub współposiadaczem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego prowadzonego przez Getin Bank.
 • W ramach Promocji Klient otrzymuje zwrot 10% wydatków, za zakupy dokonane w sklepach sieci Biedronka, opłacone bezgotówkowo aplikacją mobilną iKasa.
 • Maksymalny miesięczny zwrot wynosi 50 zł.
 • I Edycja promocji trwa od 21.10.1013 do 31.12.2013 r. 
 • W przypadku wprowadzenia kolejnej Edycji Promocji, Bank automatycznie obejmie Promocją wszystkich dotychczasowych Uczestników każdej poprzedniej Edycji.
 • W kolejnych Edycjach procentowa wartość zwrotu może ulec zmianie. Maksymalna miesięczna kwota zwrotu 50 zł nie ulegnie zmianie.
 • Warunkiem przystąpienia do Promocji jest:
  • złożenie „Oświadczenia o przystąpieniu do Promocji”
  • zawarcie przez Klienta umowy Rachunku
  • dokonywanie Płatności na zasadach określonych w Regulaminie Bankowości Internetowej.

Konto Getin Up to:
 • 0 zł za konto w przypadku wykonania transakcji kartą na kwotę min. 300 zł
 • 9,99 zł w przypadku nie wykonania płatności na kwotę min. 300 zł (osoby poniżej 25. roku życia muszą wykonać płatności na kwotę min. 100 zł)
 • 0 zł za wydanie i obsługę karty
 • 0 zł za wypłaty gotówki z bankomatów Euronet w Polsce


iKasa – 5% zwrotu w Alior Bank


Alior Bank oferuje swoim klientom zwrot 5% wydatków kartą w sklepach spożywczych, supermarketach i hipermarketach (z wyłączeniem sklepów internetowych). Zwrot dotyczy zarówno płatności kartą debetową do konta, kartą kredytową jak również płatności za pomocą aplikacji mobilnej iKASA.


Szczegóły promocji 5% zwrotu:

·        Przez pierwsze 3 miesiące zwrot 5% od zakupów w sieci sklepów Biedronka oferowany jest bez żadnych dodatkowych warunków.
·        Po tym okresie, aby otrzymywać zwrot wydatków należy otrzymywać wynagrodzenie (lub  emeryturę, rentę czy stypendium z uczelni)
o       Osoby do 19. roku życia zwolnione są z tego wymogu
·        Premia wypłacana jest bezwarunkowo w miesiącu otwarcia konta
·        Maksymalna kwota zwrotu wynosi:
o       50 zł miesięcznie

o       400 zł w ciągu roku

Na temat Konta Rozsądnego, którego dotyczy promocja pisałem już w kwietniu:

Obecna promocja tak naprawdę dodaje premię, przy płatnościach przez aplikację iKASA. Pozostałe szczegóły pozostają bez zmian.

Konto Rozsądne to:
 • 0 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów
 • 0 zł za krajowe przelewy internetowe

Niestety za konto przyjdzie nam zapłacić:
 • 5 zł lub 9 zł miesięcznie za kartę płatniczą
  • Opłata za kartę zostanie podniesiona z 5 zł do 9 zł od drugiego miesiąca w przypadki braku wpływów z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium
 • 0 zł lub 8 zł opłaty za konto
  • w przypadku braku wpływów z tytułu wynagrodzenia, emerytury, renty lub stypendium opłata za prowadzenie konta wyniesie 8 zł / miesiąc i nie będzie wypłacał zwrotu 5% wydatków na zakupy.Jak aktywować usługę iKasa w Alior Bank 1. Należy wejść na stronę: http://biedronka.aliorbank.pl/
 2. Osoby posiadające już konto w Alior Bank (nie dotyczy Alior Sync) muszą kliknąć na „Zarejestruj się” i postępować zgodnie z wnioskiem.
 3. Podczas procesu rejestracji należy wybrać rachunek osobisty, pod który zostanie podpięta aplikacja, numer telefonu oraz zaakceptować regulamin usługi. 

Co ciekawe formularz obsługiwany jest przez mobilną wersję strony internetowej, nawet mimo rejestracji na komputerze.

Uwaga:
Osoby nie posiadające konta w Alior Banku, muszą najpierw założyć Konto Rozsądne.

Po założeniu konta, należy się zarejestrować zgodnie z powyższą wskazówką.


Jak aktywować usługę iKasa w Getin Bank


 1. Należy zalogować się do systemu bankowości internetowej.
 2. Po zalogowaniu należy wejść w -> Ustawienia -> ikasa getin bank.
 3. Następnie trzeba wybrać rachunek, pod który zostanie podpięta usługa iKasa oraz numer telefonu.
 4. W kolejnym kroku ustawiamy kod PIN do aplikacji oraz limity dzienne i miesięczne. Na koniec zatwierdzamy nasz wybór kodem SMS.
 5. Po zatwierdzeniu pojawi się kod aktywacyjny, który trzeba wpisać w aplikacji iKasa Alior Bank na telefonie.

Po wykonaniu powyższych kroków można już dokonywać płatności telefonem za zakupy w Biedronce.


Wnioski


Wreszcie doczekaliśmy się płatności mobilnych w sieci sklepów Biedronka. Nowe płatności bazują na technologii PeoPay od Banku Pekao S.A. Niestety ten bank nie wprowadził żadnej ciekawej promocji dla swoich klientów.

Zaletą nowego rozwiązania jest możliwość integracji z posiadanych kontem osobistym. Kolejna zaleta to brak potrzeby posiadania gotówki przy sobie.

Natomiast dwa pozostałe banki biorące udział w projekcie, tj. Getin Bank i Alior Bank wraz ze startem nowych płatności wprowadziły całkiem ciekawe promocje.

Moim zdaniem zdecydowanie lepszą promocję przedstawił Getin Bank, który dodatkowo oferuje całkowicie bezpłatne konto w przypadku wykonania płatności na kwotę min.300 zł w miesiącu.

Niestety na tą chwilę promocja w Getin Bank obowiązuje tylko do końca roku. Na szczęście, gdy bank zdecyduje się przedłużyć promocję (co najpewniej nastąpi) to wszystkie osoby, w tym te dotychczas biorące w niej udział, będą mogły nadal uzyskiwać premię na nowych warunkach.

17 komentarze :

Anonimowy pisze...

Fajnie :) długo na to czekałem. Biedronka jest praktycznie ostatnim bastionem gotówkowym, który właśnie padł (no dobra, proboszcz jeszcze nie wprowadził terminali zbliżeniowych do tacy ;)).
Jestem w trakcie zakładania konta w Getinie. Dziwię się, że inne banki nie poszły na współpracę z Biedronką. Podobno poszło o prowizje - Biedronka postawiła jeden prosty warunek - prowizja od transakcji wynosi 0%. :) ale jestem niemal pewien, że Getin zyska tysiące, jeśli nie dziesiątki tysięcy klientów. A dając jeszcze ten moneyback daje sygnał, że nawet jak muszą teoretycznie dokładać do interesu, to spokojnie zarobią na samym otwarciu kont. Swoją drogą, to jestem bardzo pozytywnie (do tej pory) zaskoczony jakością obsługi w Getinie. Jestem wieloletnim klientem mBanku, który jest moim głównym bankiem, ale tutaj jest o tyle lepiej (w Getinie), że od razu dostaje się swojego opiekuna. W mbanku wciąż trafia się na innych konsultantów, a tutaj mam jedną osobę, z którą mogę pogadać przez telefon lub napisać bezpośredniego maila.

Anonimowy pisze...

Płatności telefonem w Biedronce, ale kartą dalej nie można :D

Darek M. pisze...

Nie można, bo obarczone są prowizją obniżającą zysk firmy. Biedronka woli dać niższe ceny swoim klientom tudzież większy zysk udziałowcom.

Mnie się ta strategia podoba.

Anonimowy pisze...

1.3% które jest obecnie to taka wielka prowizja? dla konsumenta niezauważalna.

teraz będzie 0.5% więc wymówki już nie znajdą.

Darek M. pisze...

Dla niektórych kart z tego co się orientuje (np. MasterCard World) prowizja jest wyższa.

Dla mniejszych punktów wszystkie opłaty to min. ok. 3%. Moim zdaniem to juz jest spora prowizja. Znajomy posiadający sklep kiedyś mi o tym opowiadał.

Anonimowy pisze...

Biedronka wcale nie jest tanim sklepem nie ktore produkty nawet roznia sie smakiem i oczywiscie oszukuja na gramaturze

Anonimowy pisze...

Często robię zakupy w Biedronce. Zawsze denerwowało mnie to, że nie można było kupować na kartę! A tu wooow... Mega, pozytywnie jestem zaskoczona! Z pewnością skorzystam z oferty Getin Banku. Lubię płacić kartą, a jeśli będę miała możliwość komórką, jeszcze lepiej ;)

Anonimowy pisze...

super, nareszcie! mam konto w getin banku, więc na pewno skorzystam z takiej opcji płatności, bo tylko gotówka, to było męczące...

Anonimowy pisze...

Dokładnie, taka opcja dużo ułatwi. A dodatkowo klienci getina zaoszczędzą 10%

Anonimowy pisze...

Korzystam z ikasy mimo, że nie łapię się na zwroty w getinie, bo wcześniej już byłem ich klientem i korzystam z innej promocji. Ale płacę telefonem bo mam historię transakcji, a to jest duży plus. Fajnie, że nie trzeba mieć żadnego wypasionego telefonu z NFC i w T.Mobile. Wystarczy zwykły smartfon z androidem. Trzeba "tylko" być klientem Getinu lub Aliora. Jeszcze jeden warunek: przy kasie nasz smartfon musi mieć dostęp do netu, jednak jak zauważyłem, wystarczy nawet 3G i operacja idzie OK. Najgorzej jak przy kasie telefon przeskakuje z 3G na HSDPA i na odwrót. Raz przez takie szukanie lepszego zasięgu musiałem powtarzać autoryzację przez co zablokowałem kolejkę na 40 sekund. Ciekawe jest jeszcze zachowanie kasjerek, dla których przeważnie jest to ten pierwszy raz :) i zachowanie klientów z kolejki, którzy patrzą z zaciekawieniem co to za gusła się wyczynia przed nimi.

Anonimowy pisze...

Ja - podobnie jak Darek M. - chciałbym pochwalić Biedronkę za strategię. Skoro dla procenta czy dwóch prowizji są gotowi stracić pewną liczbę klientów (tych co gotówki nie lubią nosić), to znaczy, że ten procent ma znaczący wpływ na ich marżę. A więc mogę podejrzewać, że ta marźa jest faktycznie niższa, niż w tych sklepach, dla których procent lub dwa nie ma znaczenia.

Poza tym płacąc gotówką mam satysfakcję, że ominałem choć jednego pośrednika-naciągacza (bank). Z innymi (rząd-dodrukowywanie pieniędzy czy zus-przymusowe ubezpieczenie) jest trochę trudniej,

Anonimowy pisze...

Wlasciciele Biedronki chwalili się, ze w Polsce marża jest wyjątkowo wysoka ;)) ale tak zawsze było, ze czym dalej na wschod, tym drozej

Darek M. pisze...

W sumie się z tym zgodzę. O ile, gdy byłem na studiach to Biedronka byla tania, tak teraz tego specjalnie nie zauważam.

Anonimowy pisze...

Litości... Nie instrukataRZ tylko instruktaŻ

Anonimowy pisze...

Działa to na zrootowanym fonie?

Darek M. pisze...

Chyba działa, bo nikt nie narzeka tak jak na aplikacje IKO.

Pawel Gapski pisze...

właśnie znalazłem na google Play aplikację również na GetinOnline. Mam nadzieję wykorzystać to w połączeniu z posiadanym tam kontem zakupowym (-10%) :)))

Prześlij komentarz