środa, 2 kwietnia 2014

Credit Agricole – do 1000 zł premii dla nowych klientów


Pamiętacie ostatnią promocję Credit Agricole opisywaną w lutym? Promocja „Podwajam na okrągło” pozwalała na otrzymanie w całkiem prosty sposób 200 zł premii

Jeżeli nie skorzystaliście z tamtej promocji, to dzisiaj mam coś dla was. Do zyskania nawet do 1000 zł przez okres 18 miesięcy. Realnie ta kwota wyniesie pewnie do 800 zł, jako że ciężko jest spełnić jeden z warunków.

Nowa promocja Credit Agricole przebija nawet słynną promocję BZ WBK zwracającą do 700 zł. Swoją drogą można połączyć te dwie promocje ze sobą i zyskać do 1700 zł!!!.Szczegóły promocji


Zdobycie 1000 zł premii niestety nie będzie takie proste jak w wypadku promocji Banku Zachodniego WBK. Promocja w Credit Agricole trwa do końca maja 2014 roku.

Premia została podzielona na trzy części:

100 zł za otwarcie konta i pierwszy wpływ


Zdobycie pierwszej premii jest banalnie proste:
 • Założenie konta osobistego w Credit Agricole (o kontach w dalszej części wpisu.
  • Zawarcie umowy o dostęp za pomocą serwisu internetowego lub telefonicznego
  • Zawarcie umowy o kartę debetową do konta
  • Otworzenie Rachunku Oszczędzam (konto oszczędnościowe)
  • Uruchomienie usługi „Oszczędzam na okrągło” (CAsaver)
  • Wyrażenie zgody na działania marketingowe oraz otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną
  • Podanie nr telefonu lub adresu email do kontaktu
 • Zapewnienie pierwszego wpływu z tytułu wynagrodzenia (renty, emerytury, działalności gospodarczej) w wysokości min. 1500 zł.
  • Aby przelew wynagrodzenia został uznany, należy wypełnić „zlecenie przekazywania środków” (umowy o pracę, renty, emerytury) lub „deklarację stałego zasilania konta” (osoby prowadzące działalność gospodarczą)
  • Uwaga: w przypadku braku wpływu tracimy prawo do kolejnych premii


W promocji mogą wziąć udział osoby, które nie posiadały konta w Credit Agricole na 90 dni przed rozpoczęciem promocji (1 kwietnia 2014 r.).

Premia zostanie wypłacona na koniec miesiąca, w którym zapewniony został wpływ wynagrodzenia. Premia wypłacona jest w postaci podniesienia oprocentowania na jeden dzień:

„Oprocentowanie specjalne wynosi 8,23% (6,67 % netto) dziennie, co oznacza, że dla wpływu 1 500 PLN kwota przyznanego oprocentowania specjalnego wynosi 123,45 złote brutto (100,00 złotych netto). ”


Do 300 zł premii za opłacane rachunki


Premia będzie wypłacana za opłacanie rachunków w okresie 18 miesięcy od dnia przystąpienia do promocji.

Zwrot przysługuje za opłacanie rachunków za:
 • Gaz
 • Prąd
 • Wodę / podgrzanie wody, ścieki
 • Abonament telewizyjny
 • Internet
 • Telefon


Należy przedstawić do banku dokument potwierdzający dokonywanie płatności z tych tytułów. Rachunek musi dotyczyć adresu podanego jako adresu korespondencyjnego lub adresu zamieszkania.

„Uczestnikowi, który spełnia warunki Promocji, określone w § 3 oraz wskazane w ust. 1-2 powyżej, Bank przyzna Premię promocyjną w postaci oprocentowania specjalnego części środków na rachunku Konta, stanowiących równowartość dokonanej Płatności Promocyjnej, na zasadach określonych poniżej. Oprocentowanie specjalne wynosi 6,17% brutto (5 % netto) dziennie.”

Maksymalnie można otrzymać 300 zł premii netto przez okres 18 miesięcy. Aby uzyskać tą kwotę należy w tym czasie wydać kwotę 6 000 zł.


Do 600 zł premii za płatności kartą płatniczą


Trzeci warunek jest bardzo prosty do spełnienia. Wystarczy dokonywać płatności kartą i premia sama wpada nam do portfela J. Mechanizm naliczania premii jest już nam znany z poprzedniej promocji: Podwajam na okrągło – do 200 zł premii.

Polega on na tym, że każda transakcja wykonana kartą jest zaokrąglana do pełnych 50gr, 1 zł lub 5 zł. Następnie bank kwotę zaokrąglaną podwaja. Bank dorzuca 50% kwoty zaokrąglenia.

Zdecydowanie najkorzystniej wypada tutaj zaokrąglanie do 5 zł. Prosty przykład: transakcja na 5,50 zł, zostanie zaokrąglona do 10 zł i 4,50 zł bank dorzuci od siebie 2,25 zł premii.

Uwaga: Aby uzyskać zwrot z tytułu płatności, należy dokonać płatności kartą na minimum 300 zł miesięcznie.

Również ta premia wypłacona jest jako oprocentowanie promocyjne za okres 1 dnia.

Maksymalnie z tytułu premii za płatności otrzymamy do 600 zł przez okres 18 miesięcy i nie więcej niż 33,33 zł miesięcznie.


Konto osobiste


Do skorzystania z promocji niezbędne jest posiadanie rachunku bankowego ze stajni Credit Agricole:Do wyboru mamy 4 konta osobiste:

1 Konto

Konto dla osób do 27 roku życia. Jest ono bezpłatne, gdy dokonamy transakcji kartą na kwotę min. 100 zł miesięcznie, w przeciwnym razie zapłacimy 2 zł. Umożliwia ono darmową wypłatę gotówki z bankomatów BZ WBK i sieci Euronet.


Konto ProstoOszczędzające

Konto PROSTOoszczędzające kosztuje 4zł miesięcznie. Karta kosztuje dodatkowe 3zł, razem więc zapłacimy 7 zł miesięcznie.

→ Załóż Konto ProstoOszczędzające


Konto ProstoOszczędzające Plus

Konto PROSTOoszczędzające PLUS będzie darmowe, jeśli miesięczne wpływy wyniosą 1500 zł. Taki wpływ jest i tak warunkiem udziału w promocji, więc będzie to bardzo dobry wybór. Niestety występuje tutaj dodatkowa opłata za kartę w wysokości 6 zł miesięcznie. W ramach konta otrzymujemy darmowe bankomaty w kraju.

→ Załóż Konto ProstoOszczędzające Plus


Konto ProstoOszczędzające Premium

Moim zdaniem to najlepsza opcja, chociaż wymaga od nas trochę wysiłku, o czym dalej. Konto PROSTOoszczędzające PREMIUM to najwyższa półka w Credit Agricole. Będzie ono darmowe, jeżeli zapewnimy miesięczne wpływy w wysokości min. 10 000 zł. Może to być kilka przelewów z innego banku, które wraz z wynagrodzeniem wyniosą 10 000 zł. Konto posiada w zasadzie wszystko, czego można zapragnąć, w tym bezpłatne bankomaty na całym świecie.Więcej:

48 komentarze :

darecki pisze...

Dzwoniłem do nich. Przy deklaracji wpływów możliwa jest wpłata własna lub przelew ze swojego konta na zadeklarowaną kwotę. Ciekawe czy to prawda.

Darek M. pisze...

Tak to prawda. Tylko jedno pytanie mam. Czy trzeba przedstawić jakiś dokument prowadzenia działalności gospodarczej?

darecki pisze...

Rozmawiałem z "doradcą". Cienias straszny ale po trzy razy pytałem. Nie trzeba mieć żadnych kwitów. Wystarczą wpłaty, ale trzeba je zadeklarować. Wszystko jest bezpłatne jeżeli wpływy w sumie są pięciocyfrowe. Można też próbować wciągnąć w media zaliczki na wodę i ścieki na postawie dokumentu wystawionego przez zarządcę wspólnoty mieszkaniowej, bo tu nie ma książeczek jak w spółdzielniach. Nie zapytałem tylko jak to wygląda w czasie. W innych bankach jest jasno napisane. Otwierasz konto w kwietniu, to promocja zaczyna się od 1 maja. A tu nie doczytałem. Może ktoś mnie oświeci...

Kamil Pieczonka pisze...

Wszystko jest w regulaminie, zarówno o deklaracji wpłat, jak i o tym kiedy rozpoczyna się promocja ;)

Pierwsze 100 PLN dostaniesz zaraz po wpłacie 1500 PLN, czyli jak otworzysz w kwietniu i wpłacisz w kwietniu to bonus zostanie naliczony w kwietniu. Od maja robisz sobie transakcje kartą i płacisz rachunki i dostajesz zwroty za rachunki na bieżąco, a zwrot z płatności kartą na koniec miesiąca w postaci pojedynczego bonusu.

Anonimowy pisze...

Witam

A co jak po 2 -3 miesiacach zrezygnuje z konta? Jakie kary zwrot premii?

Darek M. pisze...

Dobre, krótkie podsumowanie promocji :)

Darek M. pisze...

Nie ma kar. Ale stracisz możliwość uzyskania całości premii.

darecki pisze...

Moim zdaniem wersja Kamila (zakładam w kwietniu, a od maja ...) oznacza, że do promocji (co nie jest równoznaczne z datą założenia konta) już liczy się kwiecień.
Moim zdaniem najlepiej otworzyć rachunek i zamówić kartę w kwietniu a do promocji przystąpić na początku maja, albo od razu wszystko na początku kwietnia.

Anonimowy pisze...

Jeśli zrezygnuje się z konta przed upływem 18 m-cy to bank może obciążyć klienta kwotą premii.
Zgodnie z regulaminem:
"W przypadku wypowiedzenia umowy Konta przez Uczestnika w okresie do 18 miesięcy od dnia otwarcia Konta Bank
ma prawo obciążyć Uczestnika równowartością przekazanych Premii."

Anonimowy pisze...

dawny luska ma jak zawsze najgorsze warunki z mozliwych niewystarczy placic karta jak w BZWBK tylo trzeba kombinowac by robic jak najwiekszą ilosc zakupów i by to niebyły pełne kwoty tylko z koncówkami!!Dodatkowo na 18 miesiecy anie rok wiadomo ze premia sie wyczerpie po 6 miesiacach!Dodatkowo konta sa wysoko platne bardzo drogie wiec tak naprawde to polowe zaplacisz w oplatach!Przyznawanie premi debilne bo jakies oprocentowanie a nie jasne proste kwoty!

Dominik pisze...

To jest bardzo dobra promocja, zaraz otwieram konto i polecam innym. Można na tym całkiem dobrze zarobić :)

darecki pisze...

Dominik, na czym można zarobić ? Na koncie czy na poleceniu ?

Anonimowy pisze...

Zgadzam się z jedną z opinii powyżej. Smieszna, "przeregulowana" promocja, gdzie tak naprawdę kwoty nagród w porównaniu do konieczności cyrkowania i kombinowania z tymi wymogami są kiepskie. Zdecydowanie BZ WBK ma lepszą ofertę.

Darek M. pisze...

Ja się nie zgadzam z tą opinią.

Wystarczy robić przelewy i płacić kartą z konta, a kasa sama wraca na konto.

Gdzie macie jakieś cudowanie?

darecki pisze...

Promocja jest jaka jest. Trochę długa ale sporo do ugrania. Stówa na dzień dobry, trzy kolejne za media łatwe do zarobienia nawet jak się ma małe opłaty :) a reszta premii może być a nie musi.
Tylko regulamin jest nieprecyzyjny. Zadałem zapytania przez formularz i oddzwonili do mnie. Przegadaliśmy ponad godzinę i mają zadzwonić jak wyjaśnią resztę wątpliwości. Chodzi głównie o to, że otwierając rachunek i przystępując od razu do promocji traci się pierwszy miesiąc promocyjny w premii za media, bo jest wymóg, że miesiąc wcześniej (czyli wtedy kiedy nie było się klientem) trzeba mieć wpływ. Poza tym okres rozliczeniowy konta (tym samym wpływów) jest wyznaczony datą zawarcia umowy a miesiące promocyjne są kalendarzowe czyli można się przejechać jak ktoś zbiera wpływy na poziomie 10tyś. przez miesiąc, bo może nie trafić w okres. Ponoć można ten okres zmienić tuż po podpisaniu umowy ale nie w trakcie podpisywania. Ja czekam na info, czy mogę otworzyć rachunek w kwietniu a do promocji przystąpić od maja. Wtedy w kwietniu spokojnie poczekam na kartę, zrobię wpływy a od maja będę korzystał z premii.

Anonimowy pisze...

Fajna promocja. Mam tylko pytanie: ile trzeba zebrać końcówek z płatności kartą? Jeżeli dobrze rozumiem to kupując za 5,50 zaokrągla się do 10 więc na CAsaver wpływa 4,50 a premia wynosi 50% tej kwoty tj. 2,25 zł?

Darek M. pisze...

Tak, z pośpiechu zrobiłem błąd. Zaraz poprawię. Otrzymuje się połowę i nie drugie tyle.

Anonimowy pisze...

Konto założone bez wychodzenia z domu (zdjęcie dowodu osobistego w jpg lub skan należy wstawić do wniosku przez internet, następnego dnia po południu telefon z banku z kodami wpisywanymi na klawiaturze smartfona.
Dwa bardzo ważne pytania:
1, Teraz chyba muszę jednak do oddziału bo jak inaczej dostarczę fakturę za media?
2. Zgodnie z warunkiem §4 ust.1 pkt.1 muszę w banku wypełnić „Zlecenie przekazywania środków”, nie wystarczy chyba, że wypłata wpłynie?

Anonimowy pisze...

W uzupełnieniu: zamiast podpisu przelew z konta o identycznym imieniu i nazwisku (nie konto wspólne), tak było chyba też w mBanku.

Anonimowy pisze...

Już za pierwszy okres można dostać premie za media i płatności kartą. Jeżeli okres jest np. od 10 kwietnie do 10 maja, to premia jest naliczana w maju, a więc wpływ 1500 zł musi być najpóźniej 30 kwietnia.

Dominik pisze...

Bardzo mi się podoba ta promocja i dla takiego banku warto założyć konto. Kiedyś było co innego, a teraz widzę, że to naprawdę idzie w dobrym kierunku, jeszcze żeby tak kredyty dawali po 300 000 i by było jak w bajce :)

Anonimowy pisze...

Ech takie gówno jak zwykle korzyści mają ale ludzie bogatsi ja pracuje i kuźwa nawet 1000zł nie zarobie biednym to się już nic nie należy

kuba pisze...

Nie dajcie się złapać na te promocje. Moim zdaniem bardzo ciężko będzie spełnić wszystkie wymagane warunki jeśli nie będziemy traktowali tego konta jako naszego konta głównego. Według mnie promocja BZ WBK jest bardziej korzystna i łatwiej zdobyć te 700 zł, ale to tylko moja opinia.

Anonimowy pisze...

Mi się wydaje, że to wielka ściema i uwiązanie. Dlaczego? Maks. zysk do 888zł (przychód 1000zł i koszt czyli najtańsze konto z kartą 6zł na mies. to 112zł w 18 mies.). Pierwszy warunek OK 100zł, drugi też to 300zł, rachunki za 6000zł trzeba łącznie zrobić, niektórzy to zrobią szybciej niż w 18 mies. (chociaż wolę Citi Kartę Wizzair za darmo, gdzie płaci się rachunki z odroczoną płatnością tak jak operacje bezgotówkowe tj. bez prowizji i opłat). Trzeci warunek wart 600zł jest utopią. Średnie zaokrąglenie do 5 zł wynosi 2,5zł (chociaż pewnie i tak optymistycznie na korzyść banku bo ceny lubią być x.99). Średni zysk z płatności to 1,25zł. Żeby zdobyć 600zł trzeba średnio wykonać kartą 480 transakcji w 18 mies. tj. 27 transakcji na 1 mies. O kurde.

Darek M. pisze...

Nie do końca masz rację :) Widzę, że wiele osób wciąż nie rozumie po co banki wprowadzają takie promocje. Właśnie po to, żeby przenieść swoje finanse do tego a tego banku.

W najwyższym pakiecie konto masz za darmo. Trzeba tylko mieć wpływy na konto 10 000 zł (można kilka mniejszych przelewów zrobić).

Oczywiście nie ma nic za darmo, trzeba aktywnie korzystać z konta i to bankowi właśnie chodzi. Mimo wszystko uważam, że warto.

Karta Citi też jest spoko pod warunkiem, że latasz tymi liniami i w ten sposób zużyjesz środki tam uzbierane (na allegro ostatnio widziałem jak ktoś za 60% sprzedawał te środki).

Anonimowy pisze...

@Darek, no ale w czym nie mam racji, że przez 18 mies. musisz zrobić 480 transakcji kartą debetową czyż nie? No chyba, że wchodzisz do supermarketu, stajesz przy ladzie i prosisz o podzielenie dużej kwoty na 27 transakcji jednego dnia...

Darek M. pisze...

To już zależy od kwot transakcji i związanego z nimi zaokrąglenia.

Jak zrobisz płatności na 5,06 zł, to bank za jedną transakcję dorzuci 4,94/2 = 2,47 zł, czyli 48% wartości transakcji. Całkiem niezły cashback nieprawdaż?

Poprawcie mnie jeżeli jestem w błędzie.

Płatności chyba normalnie dokonujesz? Trzeba za coś kupić, chleb, itd. Wystarczy zmienić przyzwyczajenie i płacić za to wszystko kartą CA.

Czemu bank zrobił taką formuję to już wyjaśniłem wyżej :)

Anonimowy pisze...

Za pierwszy miesiąc (karta przez 2 tygodnie) premia 22 zł, w pełnych miesiącach bez problemu 33 zł będzie, za rachunki zwracają w ciągu kilku sekund od wykonania przelewu do kontrahenta zgłoszonego w oddziale banku. Co prawda mam z żoną jeszcze po 2 rachunki w BZ i Getin, ale daję radę, czasem tylko w markecie płacę Getin, a za ostatnich kilka towarów za np. 5, 20, czy 10,37 płacę CA i tyle.

Pini pisze...

Niestety, nie spełniam podstawowego warunku, aby dostać premię. :) Od lat mam konto w CA. Generalnie jestem z banku i konta zadowolony. Brałem też w banku kredyt mieszkaniowy, który dzięki posiadaniu konta i karty miał niższe oprocentowanie.

Jedyny mankament banku - placówki w dużych miastach. Formalności kredytowe trzeba załatwiać w placówce. Zatem wiąże się to z odwiedzinami banku.

Anonimowy pisze...

100 zł premii już mam.

Marek Mika pisze...

Narzekacie, marudzicie, plujecie bo banku bo to typowo polskie. Nic nie robić, na wszystko czekać aż zrobi się samo, siedzieć przed telewizorem i marnować życie.
Nie rób nic, nie masz nic. Najlepiej innym zazdrościć i źle życzyć niż wziąć się do roboty.
Ja konto już mam, na pierwszą 100-ówkę czekam.
Nie marudzę, ale robię co mogę, żeby było mi lepiej. Trzeba porzucić kompleks Polaka-marudy i wziąć swój los we własne ręce.

http://marekmika.in

Allinnes pisze...

Czy z rachunkami trzeba udać się do banku?? W jaki sposób technicznie mam zapłacić za rachunek aby otrzymać premie?

Darek M. pisze...

Zapłacić możesz przelewem z konta. Nie wiem czy konieczne będzie dostarczenie rachunków, ale najlepiej podejść z nimi do oddziału jak to możliwe, ewentualnie dowiedzieć się na infolinii.

Anonimowy pisze...

no niestety ale z tym bankiem i z tą promocja wcale nie jest tak łatwo !!!
Deklaracja wyplaty załozone konto pod koniec miesiaca karta i pin doszedł po tygodniu.ale nic niezaliczyli pierwsza platnosc karta była 31 i pisze zablokowana kwota na 6 dni czyli jako jedeyny bank w polsceksiaguja platnosci az tydzień czasu nadodatek na csaver nic nie wplyneło platnosc 1 czerwca tez na csawer nic nie wplyneło!A w złodziejskim BZWBK niewypłacili premi 200zł i reklamacja

Darek M. pisze...

Nie wiem czy długość rozliczenia zależy od wyłącznie od banku. Co do premii to najlepiej przystąpić do programu premiowego juz po pełnym otwarciu konta.

Anonimowy pisze...

tzn. po otrzymaniu karty?

Anonimowy pisze...

mam pytanie czy jak zrobiłem pierwszą wpłatę 1000zł a drugą dopiero 1500zł w jednym miesiącu to100zł wpadnie?

Darek M. pisze...

Hmm, ciężko mi powiedzieć. Był to wpływ po wypełnieniu deklaracji?

Allinnes pisze...

U mnie WBK też bez 200 zł - pomyliłam polecenie zapłaty ze stałym zleceniem. Reklamacja odmowna.

Anonimowy pisze...

U mnie było polecenie zaplaty i czekam 2 tydzień na odpowiedz reklamacji

Pawel_Justyna pisze...

KONTO TRZEBA UTRZYMAC 18 Miesięcy. Jeżeli konto jest bezpłatne to się opłaca jezeli opłata miesięczna wynosi powyżej 5 zł to już nie.

Darek M. pisze...

Dlatego polecam konto PRMIUM, które jest darmowe po wpłacie 10k miesięcznie.

Anonimowy pisze...

Czy może mi ktoś podpowiedzieć jak się zasila konto direct z rachunku oszczędnościowego w credit-agricole?

Łukasz LuKa pisze...

To w końcu aby dostać na start 100 zł to musi być ten wpływ za wynagrodzenie etc? Nie może być z innego kona po prostu? Regulamin tylko mówi "Zapewnienie pierwszego wpływu na konto na kwotę co najmniej 1 500 PLN nie później niż w kolejnym miesiącu kalendarzowym, licząc od dnia przystąpienia do Promocji."

Darek M. pisze...

Nową promocją zajmę się po świętach :)

Łukasz LuKa pisze...

oki

Anonimowy pisze...

Założyliśmy konto 14 kwietnia jest czerwiec i nie dostaliśmy 100zl za otwarcie konta . W ogóle w maju byl juz przelew na ponad 2 tys a oni policzyli nam opłaty za karte za konto.Babka powiedziala ze dopiero konto będzie za darmo w czerwcu. Jedziemy jutro tam i mam nadzieje że da się zrezygnować. Nie polecam nikomu. Kręcą i kasa szybko z konta ucieka .

Unknown pisze...

Dokładnie podobna sytuacja mnie spotyka w dniu dzisiejszym. Przeniosłem niby konto z innego banku do owego drogą elektroniczną a tu psikus po dwóch tygodniach informują mnie ,że nie skorzystam z promocji bo nie wypełniłem jakiegoś formularza w "placówce banku". Śmiech na sali. Nikit Chruszczów powiedział: "politycy są wszędzie tacy sami, obiecują zbudować most nawet tam gdzie nie ma rzeki" a ja przypisuje to bankom w szczególności Agricole obiecanki cacanki a głupiemu radość.

Prześlij komentarz